lk2 Liidia MeelMulle on alati pakkunud huvi väga erinevad teemad. Pärast keskkooli lõppu tuli midagi valida ja läksin õppima eesti filoloogiat, millest varsti tüdinesin. Järgnes eneseotsingute aeg. Meie perekonda on puudutanud väga rasked haigused, nii olen saanud sellega kaasnevat näha lähedalt ja varasest lapsepõlvest alates ning ka see mõjutas mu valikuid. Jõudsin tervishoiu sotsiaaltöö juurde ja lõpetasin Tallinna Ülikoolis magistrantuuri. Kooli kõrvalt käisin vabatahtlikuks Tallinna Diakooniahaiglas, asutusepraktika sooritasin Tallinna Lastehaiglas ja magistrantuuri ajal asusin tööle Põhja-Eesti Regionaalhaigla onkoloogia kliinikusse ning palliatiivraviprojekti meeskonda sotsiaaltöötajana. Samaaegselt õppisin ka kriisinõustamist. Jutuajamised patsientidega jõudsid tihti eksistentsiaalsete teemadeni ja esetäiendus viis mind hingehoiu eriala avastamiseni Tartu Teoloogia Akadeemias (TTA). Lõpetasin TTA rakenduskõrgharidusõppe sooviga kombineerida oma kahte eriala, et oleksin võimeline oma patsientidele terviklikumalt lähenema. Hingehoiupraktikal olin juba TÜ Kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliinikus, kuhu asusin hingehoidjana tööle käesoleva aasta kevadel. Õpinguid jätkan hetkel Tartu Ülikooli usuteaduskonna doktorantuuris religiooniuuringute erialal.

Mu armsamateks hobideks on vanad keeled (heebrea ja kreeka), müüdid ja legendid. Armastan lugeda erinevat kirjandust ja reisida. Olen tantsinud ja õppinud vanamuusikat, millega tahan varsti ka jätkata, kui mu elu Tartus on juba oma rütmi saanud. Lisaks toimetan veebis Leinalehte (www.leinaleht.info) ja tõlgin huvipakkuvaid erialaseid materjale suunal inglise-eesti, soome-eesti, eesti-inglise.

 

Professor Hele Everaus, hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhataja: „Meil on väga hea meel, et Liidia Meel, kes juba praktika ajal pühendunult oma tuge patsientidele jagas, on enda tegevuse meie kliinikuga sidunud. Haigused, millega meie patsiendid silmitsi on, muudavad kogu nende elu. Uues olukorras võitjaks jäämiseks on haigetele hingelist tuge väga vaja."