2012. aastal sai kliinikumi preemia dr Andres Ellamaa, kes on Põhja-Eesti Regionaalhaigla neurokirurgiakeskuse ülemarst-konsultant.

Dr Andres Ellamaa on sündinud 24. septembril 1944. aastal. TÜ arstiteaduskonna lõpetas ta 1968. aastal. Alates 1970. aastast asusAndres Ellamaa ta tööle Tallinna Vabariiklikusse Haiglasse neurokirurgina ja oli samal ajal aspirantuuris (1971-74).

Arstiteaduse kandidaadi kraadi sai ta 1974. aastal olles esimesena Eestis rakendanud praktikasse ultrahelidiagnostika ja kaitsnud kandidaadidissertatsiooni teemal „Ühe- ja kahemõõtmeline ehhoentsefalograafia peaaju haiguste diagnoosimisel". Ta on mitme, tänaseks igapäevaseks tegevuseks kujunenud neurokirurgilise metoodika esmarakendaja Eestis (lülisambavigastuste puhune metallspondülodees, transnasaalne hüpofüüsi kirurgia, vertebroplastika jt).

Tema teaduslike huvide objektiks on olnud aju veresoonte haiguste kulu prognoosimine, nimmeradikuliidi ravimise kvaliteet ja kaugtagajärjed, lülisambavigastuste kirurgilise ravimise biomehhaanilised alused, tservikogeensete peavalude kirurgilise ravimise võimalused ning peaaju vigastuste ravimise tulemused ja neid mõjutavaid tegurid. Ta on üks arstiabikvaliteedi alaste uuringute algatajaist Eestis ning pikaaegne Tervishoiuteenuse Kvaliteedi Ekspertkomisjoni liige.

Tema sulest on ilmunud enam kui 50 teaduslikku publikatsiooni erialaajakirjades ja teaduslike tööde kogumikes. Lisaks sellele on ta kirjutanud arvukalt populaarteaduslike ja publitsistlike artikleid tervishoiu ja arstiabi korralduse valdkonnast.

Lisaks arstina töötamisele on dr Andres Ellamaa olnud ajakirja „Nõukogude Eesti Tervishoid" toimetaja ja ka Eesti Vabariigi tervishoiuminister. Dr Andres Ellamaa on Eesti Arstide Liidu asutajaliige.

Dr Andres Ellamaad on autasustatud Riigivapi IV ja III klassi teenetemärkidega.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Lisaks arstina töötamisele oli Andres Ellamaa ja ajakirja „Nõukogude Eesti Tervishoid“ toimetaja ajavahemikul ja ka Eesti Vabariigi tervishoiuminister. Dr Andres Ellamaa on Eesti Arstide Liidu asutajaliige.

 Meditsiinilinnak Lastefond  alt=