prof Ain-Elmar Kaasik2001. aastal omistati kliinikumi preemia professor Ain-Elmar Kaasikule.

Professor Ain-Elmar Kaasik on Tartu Ülikooli akadeemilises koosseisus alates 1968. aastast. 1975. aastal sai ta professoriks, 1984-1996 oli ta närvikliiniku juhataja.

Professor Ain-Elmar Kaasik on tunnustatud neuroloog ja neurokirurg ning vastavate kliiniliste suundade arendaja Eestis. Ta on tuntud ja oodatud lektor nii kitsastes erialalistes küsimustes kui ka tervishoiukorralduse alal.

Professor Ain-Elmar Kaasiku teaduspublikatsioonide üldarv ületab 400, nende seas on ka 3 monograafiat (kaasautorluses) ning enam kui 150 täismahulist teadusartiklit. Aastast 1993 on ilmunud üle 100 publikatsiooni, neist ligi 50 täismahulist teadusartiklit ja 60 lühiteadet ning teesi. Ta on olnud 14 kandidaadi või doktoritöö juhendaja.

Professor Ain-Elmar Kaasik on Uppsala Ülikooli audoktor (dr. med. h.c.), Eesti Teaduste Akadeemia liige, Eesti Teadus- ja Arendusnõukogu liige. Ajakirja "Eesti Arst" toimetuskolleegiumi liige.

Professor Ain-Elmar Kaasik on olnud 1975-1980 TÜ arstide ja proviisorite täiendusteaduskonna dekaan, 1981 TÜ arstiteaduskonna õppeprodekaan, 1984-1989 TÜ arstiteaduskonna dekaan. Rea teadusnõukogude ja komisjonide liige, Eesti Vabariigi Presidendi Akadeemilise Nõukogu liige, arstiteaduskonna kraadikaitsmise nõukogu esimees.

Sihtasutuse Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Jaanus Pikani andis laureaadile preemia üle 29. mail toimunud Kliinikumi konverentsil "Regionaalne koostöö Lõuna - Eestis".

 Meditsiinilinnak Lastefond  alt=