Geriaatriline hindamine on multimorbiidse või geriaatrilise patsiendi tervisliku, funktsionaalse ja sotsiaalse seisundi hindamine interdistsiplinaarse meeskonna poolt, mille koosseisus on geriaatrilise süvakoolitusega spetsialistid: arst, õde, sotsiaaltöötaja ning vajadusel ka tegevusterapeut, liikumisterapeut ja teised spetsialistid.

Reeglina on hooldusravi/hooldust vajavad inimesed need, kes ei saa oma igapäevaeluga hakkama mitmete põimunud probleemide tõttu. Neist põhjustest olulisima leidmine ei ole alati sugugi lihtne, samas on see otsustav edasiste tegevuste planeerimisel. Kliendi seisundi igakülgne hindamine - nii meditsiiniliste, funktsionaalsete, psühholoogiliste, sotsiaalsete, rahaliste, juriidiliste ja muudegi aspektide arvestamine - on edasise tegevuse eduka korraldamise aluseks.

Eesmärgiks on kõigi ravitavate/parandatavate seisundite diagnoosimine, teenustevajaduse määratlemine, individuaalse tegevuskava koostamine ning edasistele teenustele suunamine.

Geriaatrilise hindamise teenusele saavad raviarstid ja perearstid suunata patsiente järjekorra alusel telefonil 7318136. Teenus on tasuta ravikindlustust omavatele Tartu patsientidele.

 

Informatsiooni saab:

Sotsiaaltöötaja Maarika Tisler tel 7318136, 53318136,
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

 Meditsiinilinnak Lastefond  MediHUB  alt=  liinikumi spetsialistid nõustavad Moldova haiglat