Uudised

 

Rubriiki haldab: Helen Kaju

E-post: helen.kaju@kliinikum.ee 

Tule tööle

Tartu Ülikooli Kliinikum
30.03.2019
Pressiteade

 

Kliinikum panustab Tartu sportlaste tervisekontrolli

 

Tartu Ülikooli Kliinikum, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi ja Spordiklubi Duo sõlmisid koostööleppe, mille raames saavad spordiklubis treenivad sportlased käia terviskontrollis kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku spordimeditsiini spetsialistide juures.

 

Tartu Ülikooli Kliinikum on teinud akadeemilise spordiklubi treenivate sportlaste terviseuuringuid ka varem, ent nüüd on stabiilsuse ja jätkusuutlikkuse tagamiseks koostöö fikseeritud ka lepingu näol. Esialgu on koostööleppega tagatud tervisekontrollid võrkpalli ja korvpalli esindusvõistkondadele. Tõuke selleks andis uue spordikompleksi avamine, kus renoveeriti ja laiendati ka kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku töökabinet. „Meie kliiniku töötajad saavad nii noorsportlaste kui ka esindusmeeskondade tervisekontrolle läbi viia pea kolm korda suuremas kabinetis, mis on varustatud kaasaegsete seadmetega,“ lausus spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku direktor Rein Kuik. Ta lisab, et sportlaskarjääris on ennetustööl väga oluline roll, mis aitab õigel hetkel ennetada vigastusi ning planeerida treeninguid sportlasest lähtuvalt. „Noor-, harrastus- ja saavutussportlaste terviseuuringud on meie igapäevatöö osa ning hea meelega aitame kaasa ka Tartu enda võrkpallivõistkondade ja korvpallimeeskonna ettevalmistusele,“ lisab dr Kuik.

 

Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi juhatuse esimees Gert Prants peab koostöölepet vajalikuks. "Mul on väga hea meel, et meie klubi sportlased saavad tänu Tartu Ülikooli Kliinikumi toele paremini oma talenti arendada ning selle käigus tekkivatel terviseprobleemidel silma peal hoida. Boonuseks on veel see, et terviseuuringute jaoks ei pea oma majast välja minema. Suure koormusega treenivad sportlased vajavad ka meditsiiniliselt suuremat tähelepanu ja koostööleping kliinikumiga kindlasti tagab selle."

 

Spordiklubi Duo mänedžer Hendrik Rikandi sõnul on koostöö kliinikumiga olnud väga hea. „Kliinikumi abivalmis ja sportlikult professionaalne suhtumine on tihti meie sportlastel aidanud kiirelt treeningute juurde naasta. Hea meel on, et saime nüüd koostöö paberile ja üksteise vastastikune usaldamine jätkub. Loodetavasti aitab selline meditsiini ja spordi ühine koostöö mitte ainult ravida ja taastada, vaid eelkõige ka ennetada kõiksugu erinevaid muresid ja vigastusi,“ ütles Rikand.

 

Lisainfo:
Rein Kuik, Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku direktor, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel: 731 9229.

Ivo Hunt, Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi juhatuse liige, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel: 5625 8897.

Hendrik Rikand, Spordiklubi Duo mänedžer, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel: 5340 0379.

 Meditsiinilinnak Lastefond  MediHUB  alt=  liinikumi spetsialistid nõustavad Moldova haiglat