Uudised

 

Rubriiki haldab: Helen Kaju

E-post: helen.kaju@kliinikum.ee 

Tule tööle

Juhatus uus29. aprillil kohtusid Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatused Tartus. Kohtumisel arutati koostööd IT-lahenduste vallas, jagati eelmise aasta tulemusi ravitöös ning tutvustati majandusnäitajaid.

 

„Piirkondlikel haiglatel on palju, mida arutada ja üksteiselt õppida,“ ütles Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu. Kohtumisel tutvustati põhjalikult kliinikumi IT-lahenduste rakendamist kliinikumi tütarhaiglates. Kliinikumi juhatuse esimehe Priit Eelmäe hinnangul on kliinikumi infotehnoloogiliste lahenduste juurutamine olnud edukas, millest enim võidavad nii ravitööd tegevad tervishoiutöötajad kui ka patsiendid, kuna raviandmed on terviklikud. Regionaalhaigla grupis seisab samuti sarnane projekt ees.

 

Infotehnoloogia-alase koostöö raames sõlmiti kahe haigla vahel oktoobri lõpus konsortsiumileping, mille eesmärk on teha koostööd vereinfosüsteemi arendamisel. Ühiselt uuendatakse verekeskuste ja verekabinettide tarkvara ning nii kliinikum kui Regionaalhaigla rõhutavad koostöö olulisust. „Loodame, et verekeskuste tarkvara uuendamine on edukas ning ei jää viimaseks ühiseks IT-projektiks,“ lisas Agris Peedu.

 

Kohtumisel arutati ka tervishoiuvaldkonna ühiseid väljakutseid, millest üks on palgasurve mõju järgmiste aastate eelarves. Nii Priit Eelmäe kui Agris Peedu kinnitasid, et Eesti elanikkonna meditsiinilise turvalisuse tagamine ja tervishoiutöötajate järelkasv on mõlema piirkondliku haigla fookuses. „Tervishoiutöötajate personalipoliitika vajab terviklikku lähemist, mis samaaegselt väärindab vanemaid ja kogenumaid kolleege, kuidas samas loob perspektiivikad arenguvõimalused ka noortele arstidele,“ sõnas Priit Eelmäe.

 

Kahe piirkondliku haigla juhatustel on plaanis jätkata regulaarsete kvartaalsete kohtumistega.

 

 

 Meditsiinilinnak Lastefond  alt=