Uudised

 

Rubriiki haldab: Helen Kaju

E-post: helen.kaju@kliinikum.ee 

Tule tööle

 

10. mail toimub Tartu Ülikooli Kliinikumi kevadkonverents „Inimkeskne tervishoid – eesmärk või teekond?“. Kliinikumi kevadkonverents on Eesti tervishoiuvaldkonna aasta tippsündmus, kus lisaks sisulistele tervishoiuteenuste korralduslikele ja kvaliteedi teemadele tunnustatakse ka valdkonna silmapaistvaid edendajaid.

 

Konverents, kus üheks peaesinejaks on värskelt ametisse astunud sotsiaalminister Tanel Kiik, otsib koos tervishoiu erinevate tasanditega vastuseid, mida tähendab inimkeskne tervishoid. Konverentsil käsitletakse vähi- ja insuldipatsiendi teekonda ning päeval käsitletu võetakse kokku arutelul paneeldiskussioonis. Kliinikumi juhatuse esimees Priit Eelmäe peab oluliseks tuua kokku erinevate ravietappide esindajad: „Patsiendi raviteekond võiks ideaalis olla terviklik ning ilma piirideta esmatasandi, eriarstiabi ja sotsiaalsüsteemi vahel. See on oluline osa inimkesksest teenusest, mille arendamiseks on edaspidi senisest enam vaja kaasata patsiente ja nende lähedasi,“ lausub Priit Eelmäe.

 

Vähiravi valdkonna peaettekande teemal, kas patsiendikeskne tervishoid on müüt või tegelikkus, teeb rahvusvaheliselt tunnustatud vähiravi ekspert professor Philip Poortmans (MD, PhD, Institut Curie; European CanCer Organisation; European SocieTy for Radiotherapy & Oncology). Dr Jana Jaal Tartu Ülikooli Kliinikumist lisab sellele vaatele kogemuse onkoloogia erialast lähtuvalt ning dr Helis Pokker Põhja-Eesti Regionaalhaiglast annab lisaväärtuse läbi vähipatsiendi teekonna kirjeldamise.

 

Patsiendikesksus seatakse fookusesse ka episoodipõhise insuldikäsitluse plokis, kus insuldiravi kaasajastamise vaadet riigi poolt esindab Heli Paluste sotsiaalministreeriumist, Maivi Parv Eesti haigekassast aga tutvustab uut tasustamismeetodit. Insuldi raviteekonnal peatub professor Pille Taba, Mari-Liis Ööpik-Loks selgitab, miks on taastus- ja järelravi tervikliku insuldikäsitluse osa ning perearst Helve Kansi lõpetab ettekannete seeria esmatasandi vaatega.

 

Konverentsi lõpetab paneeldiskussioon, mis võtab kokku inimkeskse tervishoiu temaatika. Arutlevad sotsiaalminister Tanel Kiik, Eesti haigekassa juhatuse esimees Rain Laane, kliinikumi juhatuse liige-ravijuht Andres Kotsar, Lõuna-Eesti haigla juhatuse esimees Arvi Vask, aga ka patsiendipoolse vaate lisamiseks patsient Avo Hein.

Konverents toimub Dorpati konverentsikeskuses ning selle alguses nimetatakse ka kliinikumi preemia laureaat. Konverentsi modereerib Margus Saar.

 

Lisainfo:
Helen Kaju, avalikkussuhete büroo
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 
Tel: 5331 9423

 Kliinikumi kevadkonverentsi kava

 Meditsiinilinnak Lastefond  alt=