Kontaktandmed

 

SA TÜK Kopsukliinik
Riia 167/L. Puusepa 8
51014 TARTU

Tel: +37 2731 8903

E-mail: kopsukliinik@kliinikum.ee

Eesti Kopsuarstide Seltsi koduleht: eks.org.ee

 

Riia 167 Tartu 51014, reg nr 80004242

Eesti Kopsuarstide Selts asutati 27. juunil 1956. aastal. Seltsi liikmeks võivad olla kõik arstid, farmatseudid või mõnda muud kõrgharidust omavad isikud, kes on kopsuhaiguste ja/või tuberkuloosi alal töötanud vähemalt ühe aasta. Seltsi liikmeks võetakse isikliku avalduse alusel juhatuse otsusega, mille kinnitab üldkoosolek. Praegu on seltsis 129 liiget, esimees on prof Alan Altraja ning akadeemiline sekretär dr Mari Meren.

Seltsi põhiülesanne on oma liikmeskonna erialase kvalifikatsiooni tõstmine, igakülgne kaasaaitamine kopsuhaiguste leviku tõkestamisele, diagnoosimise ja ravi parandamisele.

 

Seltsi juhatus

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (SA TÜK Kopsukliinik, Riia 167 Tartu 51014 ) - seltsi esimees
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (SA TÜ Kopsukliinik)
Ott Kiens (SA TÜ Kopsukliinik)
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (SA TÜ Kopsukliinik)
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla)
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (SA TÜK Kopsukliinik)
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla)
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.(AS Medicum)
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (GlaxoSmithKline Eesti OÜ)
 
 
Seltsi tehniline sekretär, seltsi laekur See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (731 8990, TÜ Kopsukliinik, Puusepa 8 Tartu 51014)

 

Liikmemaksu tasumine

EKS liikmete aastamaks: 40 eurot, mittetöötavatel pensionäridel 10 eurot (liikmemaksu tasumise tähtaeg on jooksva aasta jaanuarikuu).

A/a nr EE312200221017011256 Swedbank

 

Praegused doktorandid

 


Doktoritöö kaitsnud

Dr Kai Kliiman „Highly drug-resistant tuberculosis in Estonia: risk factors and predictors of poor treatment outcome“ („Ravimresistentne tuberkuloos Eestis: riskifaktorid ja negatiivse ravitulemuse riskitegurid”), 5. märtsil 2010, Tartu ülikooli kopsukliinik

Dr Lea Pehme "Epidemiology of Tuberculosis in Estonia in 1991-2000 with Special Regard to Extrapulmonary Tuberculosis and Diagnostic delay in Pulmonary Tuberculosis"), 7. septermber 2007 Tartu Ülikooli kopsukliinik

Prof Alan Altraja "New aspects of large airway remodeling in asthma and the effect of treatment with special regard to subepithelial basement membrane zone", kaitstud 9.04.1999 Helsingi Ülikoolis

Tanel Laisaar "Treatment of pleural empyema -- special reference to intrapleural therapy with streptokinase and surgical treatment modalities", 1999 Tartu Ülikool

Dr Ruth Sepper

Dr Kaiu Prikk "Development and progression of tissue injury in chronic airway inflammatory diseases with special respect to matrix metalloproteinases", kaitstud 9.06. 2003 Helsingi Ülikoolis

asutati 06.11.2000

Selts on asutatud krooniliste kopsuhaigete, eeskätt õhupuuduse all kannatavate haigete huvide esindamiseks ja kaitsmiseks.

Tartu Kopsuhaigete Seltsi loomise idee sai alguse krooniliste kopsuhaigete esimesest tänapäevasest taastusravist Pühajärve puhkekodus oktoobris 2000. Taastusravi toimumine võiks olla plaanipärane ja kättesaadav kõigile kroonilistele kopsuhaigetele. Lisaks on selge, et paljud majanduslikud ja sotsiaalsed probleemid kopsuhaigusest tingitud abivajaduse suhtes on lahendamata.

Senine seltsi tegevus on loonud kontaktid Tartu Puuetega Inimeste Kojaga (märts 2001), olles seeläbi pidevalt kursis uute lahendustega.

Seltsi eesmärgiks on parandada kopsuhaigete elukvaliteeti ja teadvustada probleemi ühiskonnas, tõhustada ennetustööd.

 

 

Seltsi eesmärgid ja ülesanded (lühendatult põhikirjast):

  1. Sotsiaalsete ja teeninduslike küsimuste aktiivne lahendamine, loomaks optimaalseid tingimusi krooniliste kopsuhaigete meditsiiniliseks teenindamiseks, tööks, väljaõppeks, puhkuseks ja aktiivseks osalemiseks ühiskondlikus elus.
  2. Haiguse ennetamine ühiskonnas, seoses sellega koolitustöö teostamine, haiguse olemuse teadvustamine ühiskonnale, informatsiooni andmine meediale.
  3. Krooniliste kopsuhaigete ja nende perekonnaliikmete väljaõpe sotsiaalseks adapteerumiseks.
  4. Krooniliste kopsuhaigete aktiivse puhkuse ja taastusravi organiseerimine: laagrid, sanatoorne taastusravi jne.


Mittetulundusühing Tartu Kopsuhaigete Selts on kantud 10.01.2001 Tartu Maakohtu registriosakonnas mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse

Kontakt:

Juriidiline aadress: Riia 167 Tartu 51014

Postiaadress: Peetri 29a-18 Tartu

Telefon: 5552 2693

Seltsi sisseastumismaks 50.-krooni ja liikmemaks 25.-krooni/aastas.

 

Arstiteaduskonna residentuuriosakond

pdf Kordamisküsimused pulmonoloogia residentuuri astumiseks

pdf Pulmonoloogia residentuuri programm

 


 Arst-residentide vabad ametikohad kopsukliiniku osakondades

 

Et sooritada residentuuritsüklit TÜK kopsukliiniku osakondades, peavad arst-residendid ise kokku leppima vastava osakonna juhatajaga, erialaarstiga või eriala üldjuhendajaga ning teavitama sellest kopsukliiniku sekretäri Imbi Varris [See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.]

Prof Alan Altraja, pulmonoloogia residentuuri üldjuhendaja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Dr Sulev Meriste, pulmonoloogia osakonna juhataja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Dr Lea Pehme, tuberkuloosiosakonna juhataja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Residentuurikohtade hõivatus kopsukliiniku osakondades on näha allolevas tabelis.

Residentide jaotus kopsukliinikus 

Registreerimine

 

tööpäeviti

7.30–18.00

731 9100

või

tööpäeviti
08.00–16.00

731 8911

Kliinikumi üldinfo

   
731 8111
E-P 08.00–19.00