HELGI PADARI

Sündisin 17.03.1970 Hiiumaal ja minu lapsepõlv möödus paikades, mis on inspireerinud nii kirjanikke kui muusikuid. Sellest väiksest piirkonnast pajatavad Aino Kallas Reigi õpetajas, Herman Sergo Näkimadalates ning Juhan Smuul ja Gustav Ernesaks ooperis Tormide rand.  Käisin lasteaias krahv Ungern-Sternbergi valitseja majas ning meie kiiged ja liivakastid olid maja lähedal asuvas mõisa õunaaias. Ümbruses oli veel mitmeidki vanu mõisahooneid, mille elanike kohta vanaema teadis pajatada huvitavaid lugusid. Üks minu rootslasest esiisagi oli  vahetuskaubana jahikoera eest sattunud Ungru mõisa tööliseks.

Lauka 8-klassiline väikeses koolis sain esimesed teadmised ning edasi suundusin Hiiumaa pealinna, Kärdla Keskkooli. Koolis olid minu peamisteks hobideks laulmine kooris ning ansamblis, tantsimine nii rahvatantsu kui ka pop-tantsu grupis. Mängisin malet ning jõudsin II järguni. Hiiumaa meelitas mindki looma. Joonistasin ning maalisin palju ning läksin keskkooli kõrvalt Tartu Kujutava Kunsti kaugõppe kursusele ning plaanisin saada kunstnikuks. Loomulikult osalesin ka näiteringis, luuletasin ja kirjutasin. Kooliajast pärinevad II koht koolisiseselt luuletuste lugemise võistluselt ning II koht vabariiklikult kirjandite ja esseede võistluselt. Huvi arstiteaduse ja bioloogia vastu oli pidevas konkurentsis kunstiga.

Arstiteaduskonda sain sisse esimesel katsel  kohe peale keskkooli. Kogu meditsiin oli huvitav, kuid anestesioloogia, millest kooli ajal peaaegu midagi ei kuulnudki, tundus just see, mida tahtsin osata.  Kaheaastase tollases Tallinna Keskhaiglas tehtud  internatuuri järgselt asusin seda kohe õppima.

Valik osutuski õigeks, sest peale residentuuri lõpetamist aastal 2000, asusin tööle laste intensiivravi osakonda, kus töötan tänaseni. Endiselt on huvitav ja erialaseid väljakutseid jagub. Lisaks huvitavale erialale leidsin väga toreda ning tööka kollektiivi. Lasteintensiivravi osakonna juurde on kuulunud ka lastereanimobiili töö, mida olen teinud sama kaua kui osakonna tööd. Lisaks osalen kiirabitöötajate laste erakorraliste seisundite alases koolituses. Lasteintensiivravi kõrvalt olen küll kogu aeg tegelenud ka täiskasvanutega ning saanud ka bakalaureuse kraadi õigusteaduses, kuid minu põhihuviks on jäänud ikkagi lasteanesteesia ja -intensiivraviga seotud küsimused. Eriti huvitavad on vereringe ja hingamiseelundite füsioloogia, patoloogia ning ravi. Tänu osakonna teaduslembusele ja toele olen avastanud farmakokineetika mitmekesiste võimaluste maailma. Ühiselt oleme osakonnas laste farmakokineetika teemasid uurinud ning lisanud oma panuse sellesse teadusharusse.

Nõuandetelefonid

 

„Lastearst kuuleb“  1599 E-P 08:00-24:00 1 € min

 

Perearsti nõuandetelefon 1220 tasuta 24 h

 

Mürgistuste info 16 662 tavaline operaatori tariif 24 h

 

Lasteabitelefon 116 111  teata abivajavast lapsest, info, nõuanded ja esmane kriisinõustamine.

Registratuur

Registreerimine eriarsti vastuvõtule Interneti teel Interneti teel

Eriarsti vastuvõtuaja tühistamine Interneti teel

Registreerimine
telefoni teel 731 9100

E-R 07.30 - 18.00
Vastuvõtuajast loobumiseks helistage telefonil 731 9099


* registreerimisel on vajalik patsiendi isikukood

Kliinikumi üldinfo

 

Telefon 731 8111
E-P kell 08.00 – 19.00

 

Lastekliiniku koostööpartnerid ja heategevusorganisatsioonid

 MinuUnistusteP2ev LOGO4        srasilmad