PREVALL – taime- ja pinnasepõhise materjali seos laste atoopilise ülitundlikkuse tekkega

 

Tere tulemast osalema PREVALL-i allergiate ennetamise uuringusse!

 

PREVALL-i uuringus selgitatakse välja, kuidas on lapseea allergiatega seotud taime- ja pinnasepõhised materjalid. PREVALL on lühend inglise keelsetest sõnadest Prevention of Allergies, mis tähendab allergiate  ennetamist. Uuringut korraldavad Helsingi Ülikool ja Tampere Ülikooli lastehaigla Soomes ning Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinik Eestis.

Uuringu eesmärk on välja töötada atoopilise allergia ja sellega seotud IgE-vahendatud allergilise reaktsiooni ennetamise meetodid. Uuringus selgitatakse välja, kas kokkupuude turvalist ja mitmekesist mikroobikooslust sisaldava pinnase- ja taimematerjaliga vähendab IgE-tüüpi antikehadest tuleneva allergilise haiguse riski. Selliste haiguste alla kuulub enamik allergiaid, nagu õietolmuallergia, atoopiline dermatiit ning allergiline astma. Nende haiguste esinemissagedus on kasvanud sel ajal, kui inimesed on massiliselt kolinud linna elama ning nende kokkupuude looduse ja põllumajanduskeskkonnaga on vähenenud.

PREVALL-i uuringus osalevad Tampere Ülikooli haiglas ja Tartu Ülikooli Kliinikumis sündinud vastsündinud, kellel on suur risk allergilise haiguse tekkeks. Uuringusse kaasatud lapse mõlemal vanemal peab  varasemalt olema diagnoositud kas astma, õietolmuallergia või atoopiline dermatiit. Uurimistöö on osa ulatuslikust ADELE tervikprojektist, mille eesmärk on välja töötada meetodid immuunvahendatud haiguste ennetamiseks.

 

Uuritavad lapsed jagatakse juhusliku valimi põhjal kahte rühma. Ühe rühma lastele antakse iga päev kasutada taime- ja pinnasepõhiseid materjale sisaldavaid tooteid: müts, padjapüür, tekikott ja nahakreem. Materjali sisaldavad kotikesed pannakse tekstiilitoodetes paiknevatesse taskutesse ja neid vahetatakse regulaarselt. Teisele rühmale antakse vastavaid platseebotooteid (tooted, mis ei sisalda taime- ja pinnasepõhiseid materjale). Tooteid kasutatakse teisest elukuust kuni üheaastaseks saamiseni. Järeljälgimise visiidid kestavad kuni lapse kolmanda eluaastani.

 

 

Olete oodatud osalema PREVALL-i uuringus!

 

 

Kui soovite uuringus osaleda või vajate lisateavet, võtke ühendust uuringu korraldajatega:

Professor Vallo Tillmann 7 319 500  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kärt Simre 53 319 609 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Nõuandetelefonid

 

„Lastearst kuuleb“  1599 E-P 08:00-24:00 1 € min

 

Perearsti nõuandetelefon 1220 tasuta 24 h

 

Mürgistuste info 16 662 tavaline operaatori tariif 24 h

 

Lasteabitelefon 116 111  teata abivajavast lapsest, info, nõuanded ja esmane kriisinõustamine.

Registratuur

Registreerimine eriarsti vastuvõtule Interneti teel Interneti teel

Eriarsti vastuvõtuaja tühistamine Interneti teel

Registreerimine
telefoni teel 731 9100

E-R 07.30 - 18.00
Vastuvõtuajast loobumiseks helistage telefonil 731 9099


* registreerimisel on vajalik patsiendi isikukood

Kliinikumi üldinfo

 

Telefon 731 8111
E-P kell 08.00 – 19.00

 

Lastekliiniku koostööpartnerid ja heategevusorganisatsioonid

 MinuUnistusteP2ev LOGO4        srasilmad