Väikese Eliise põhihaiguseks on ajukahjustus PCI (laste tserebraalparalüüs) ning tema magu on ebaküps. Tüdruk saab süüa vaid spetsiaalset toidusegu ning käib Pärnust Viljandisse erilasteaeda. Lastefond aitab katta Eliise lasteaia ning toidusegu kulud.

Eliise käib Viljandi lasteabi ja sotsiaalkeskuses lasteaias, kus ta tavaliselt viibib korraga 1-2 nädalat ning järgnevad paar nädalat on ta kodus. Lasteaia kohamaks on 416 eurot kuus, millest omavalitsus katab vaid 64 eurot. Ülejäänud 352 eurot on pere pidanud praegu ise leidma.

Lisaks lasteaiamaksule läheb perel iga kuu ligi 180 eurot Eliise toidusegu peale. Kuna tüdruku magu on väike ja pole välja arenenud, ei suuda ta ise süüa. Laps saab pidevalt läbi sondi väikestes kogustes toidusegu, mida saab osta apteegi käsimüügist ja mille ühest Eliisepurgist (18 €) jätkub tüdrukule kolmeks päevaks.

Tüdruk oskab naeratada, laliseb ja tunneb ära oma ema ning lähedased ja tuttavad. Eliisele meeldib väga tähelepanu ning üksinda ei taha ta hetkekski jääda. Laps väljendab oma valu ja ebamugavustunnet nutuga ning vajab öösiti keeramist.

Lastefond toetab Eliise perekonda kuni 2012. aasta maikuuni lasteaia kohamaksu tasumisel ning aitab toidusegu ostmisel kuni 180 euro ulatuses kuus. Kokku toetab Lastefond tüdruku perekonda umbes 530 euroga kuus.

 

 

Lisainfo: www.lastefond.ee