Hiljuti on Lastefondini jõudnud suur hulk annetusi sünnipäevakülalistelt, kes on oma lähedase tähtpäevalise soovil teinud kingituse asemel Lastefondile rahalise toetuse. Kahe viimase suvekuu jooksul kogunes fondile selliselt üle 3000 euro.


Juulis korraldasid Mari-Ann ja Johan Petter Wilhelm Bruncrona Tallinna Mustpeade majas sünnipäevavastuvõtu, kuhu kogunenud külalised annetasid Lastefondile kokku 1660 eurot. Annetus suunatakse sünnipäevalaste soovil sügava ja raske puudega laste hoiukodude loomise projekti toetuseks.


Erinevatest rahvustest ja riikidest pärit külalistega sünnipäevapeol andis Lastefondi Tallinna vabatahtlike juht Sirli Heinsoo ka lühikese ülevaate fondi tegevusest ning hoiukodude projektist, mis andis Lastefondile võimaluse end tutvustada ka Eestist väljapoole.


Mari-Ann Bruncrona sõnul said nad idee selliseks sünnipäeva tähistamiseks isiklikest kogemustest. „Oleme koos abikaasaga osalenud sarnastel heategevuslikel üritustel Stockholmis ja Helsingis, kus kingitustefondiga toetati ühel juhul lastekodu, teisel juhul lastehaigla renoveerimist. Lisaks olen alates selle aasta märtsist Lastefondi huviline, mis andis mulle võimaluse näha, kui olulist tööd selles organistasioonis tehakse, aga samas ka seda, et annetused – raha – väga vajalike projektide elluviimiseks ei tule kergelt," räägib ta.


Nii otsustaski Mari-Ann anda ka omalt poolt väike panus nende oluliste tegude elluviimiseks. „Sain meie külalistelt väga positiivset vastukaja. Eriti meeldis neile ettekanne Lastefondi kohta, mis tagas, et kogu ettevõtmine ei jäänud lihtsalt "anonüümseks annetamiseks". Taas sai kinnitust fakt, et inimeste jaoks on väga oluline vahetu kontakt ja siiras tänu."


Augustis tähistas oma sünnipäeva Imbi Jürgen, kes samuti tegi oma külalistele ettepaneku kingituse toomise asemel teha annetus Lastefondile sügava ja raske puudega lastele hoiukodude finantseerimiseks. „Soovin teile südamest edu ja jõudu teie väga olulises tegevuses! Elan teie projektidele kaasa ja võibolla õnnestub ka tulevikus teid kuidagi aidata," sõnas Imbi Lastefondile oma ettevõtmisest teada andes.


Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv on sellistest armsatest üleskutsetest liigutatud ning leiab, et tegemist on ühe väga südamliku sünnipäevakingiga ka tähtpäevalisele endale: „Oleme Lastefondi perega siiralt rõõmsad, et inimesed on meie tegevust märganud ning meie laste lood neid puudutanud on. See on ideaalne näide sellest, kuidas meie väikestest soovidest ning mõtetest saavad ühise panustamise tulemusena suured teod. Selline kingiidee ei tee rõõmu mitte ainult sünnipäevalapsele, vaid hea tegemisest saavad innustust ka kutsutud külalised ning mis kõige tähtsam, sellest sünnib reaalne tugi abivajavatele lastele."


Kui ka sina sooviksid enda sünnipäeva selliselt tähistada ning saada kingituseks heategu abivajajatele, siis on selleks mitu võimalust: koguda annetussumma kokku kohapeal sularahas ning toimetada see Lastefondini isiklikult või ülekandega. Või paluda külalistel teha ülekanne Lastefondi annetuskontodele oma (interneti)pangas või fondi kodulehe vahendusel. Soovi korral saame teha ka ülekannete puhul annetuste kokkuvõtte. Kogu vajalik info on leitav meie kodulehelt: www.lastefond.ee