lk11 LF MommikOktoobri keskpaigast kaunistavad kliinikumi sünnitusosakonna palateid Lastefondi vabatahtliku Kadi Steinburgi joonistused Lastefondi maskott Mõmmikust.


Seinapiltide näol on tegemist kunstniku poolt kaasvabatahtlikele sünnipäevaks joonistatud kaartide trükiversioonidega. Igal pildil on vesivärvidega maalitud Mõmmikud.


Joonistuste autor, 28-aastane Kadi Steinburg on Lastefondiga seotud 2012. aastast ning oma suurepärase joonistusoskusega saanud endale ülesandeks kaartide, tänukirjade, kuulutuste jms joonistamise ja kujundamise. Igapäevaselt ei ole Kadi elukutse kunstiga kuigi palju seotud, ta töötab klienditeenindajana.


Lastefondi tegevjuhi Sandra Liivi sõnul on juba kevadest otsitud head ideed, kuidas kliinikumi sünnitusosakonna palateid rõõmsamaks ja värviküllasemaks teha ning mingil hetkel tekkiski mõte jagada Kadi suurepärast loomingut ka teistega. „Mul on Lastefondi juhina siiralt hea meel, et oleme saanud anda Kadile võimaluse arendada endas veelgi tema vapustavat kunstiannet ning võimaldada sellist väljundit talle fondis," räägib Sandra Liiv.