26 image 987Aime Jõgi, reporter

http://www.tartupostimees.ee/1182722/haigla-ehitustanner-laheb-kinni/ 

Täna suletakse Tartu Ülikooli kliinikumi meditsiinilinnaku teise etapi ehituse alustamiseks vajalik N. Lunini tänava poolne territoorium ehk ala, kus 2015. aasta lõpul paiknevad kolm uut hoonet.

Tulevane ehitustanner jääb ülikooli kliinikumi hoonete tagumiste tiibade vahele. Vaata skeemi!

Maarjamõisa meditsiinilinnaku projektijuht Toomas Kivastik ütles, et patsiente puudutab uus ehitustsükkel üsna vähe.

«Kliinikumi peasissepääs asub ju Puusepa tänaval, ehitus seda ei sega. Plaanilised patsiendid sisenevad majja ju just peauksest,» sõnas ta. «Ka erakorralise meditsiini osakonda sisenemist ehitus ei puuduta. On ainult üks nüanss.»

Toomas Kivastik osutas skeemil A- ja F-hoone kokkusaamise nurgas olevale sissepääsule, mida kasutavad need patsiendid, kellel on kliinikumi sees liikumisteed selged ning kas mugavam või otsem just sealt käia.

«See uks on tänasest suletud,» rõhutas Kivastik. «Kõigil tuleb kasutada peasissepääsu Puusepa tänaval.»

Ehitajapoolne projektijuht Tõnu Madissoon märkis, et ehituse ametlik alguspäev on 28. märts ning kõigepealt alustatakse lammutustöid. Eest tuleb koristada vana purskkaev ja vanad ventilatsioonikastid. «Kopa lööme maasse 8. aprillil,» sõnas ta.

Kivastik lisas, et N. Lunini tänava ääres asuvasse kliinikumipoolsesse parklasse ei saa tänasest enam autosid parkida.

Ta tuletas meelde, et teisel pool N. Lunini tänavat on just valminud lõviosa uuest parklast, kus praegu on juba 300 kohta. Enne seda on sealsamas avatud 193 kohta.

«Saabuval ehitusajal tuleb paraku ära kannatada see ebamugavus, et suur parkla asub meditsiinilinnaku taga Lunini tänaval ja maja sissepääs on Puusepa tänaval,» lausus Ki-vastik. «Neile, kel käia on raske, on Puusepa 8 peasissekäigu kõrval invaparkimiskohad ja kiired parkimiskohad, nagu need seal ikka on olnud.»

27 image 688