31. oktoobril algab meeste terviseteadlikkuse tõstmisele pühendatud kampaania Pikema Sõpruse Päev (PSP), milles Tartu Ülikooli Kliinikum (TÜK) osaleb kliinilise partnerina ja kus kokku lepitud mahus ja kindlas vanusegrupis meeste uuringuid rahastab Eesti Haigekassa. Kampaania kestab TÜK meestekliinikus kuni 30.04.2020.

PSP kampaania eesmärgiks on tõsta meeste terviseteadlikkust ja pakkuda meestele ennetava iseloomuga terviseuuringute võimalust.

Eesti Haigekassa rahastusel pakub Meestekliinik tasuta uuringuvõimalusi 3200le 40-49-aastasele eesti ravikindlustust omavale mehele, kes pole viimase aasta jooksul läbinud põhjalikke terviseuuringuid. Projekt toimub teadusuuringu põhimõttel eesmärgiga analüüsida eesti meeste terviseseisundit ja olulisemaid muudetavaid terviseriskikäitumisi.

Haigekassa poolt tasutud uuringupakett sisaldab järgmiseid uuringuid ja analüüse:

 1. Vereanalüüsid olulisemate mehespetsiifiliste kehaliste muutuste tuvastamiseks (testosteroon ja SHBG, vaba kudedele kättesaadav testosteroon ja PSA (eesnäärmetervise marker)).
 2. Vereanalüüsid üldtervise riskide hindamiseks (kolesterool, trigütseriidid, glükohemoglobiin).
 3. Vereanalüüsid maksa seisundi hindamiseks (ALAT, GGT).
 4. Vererõhu mõõtmise.
 5. Kehaehituse süvaanalüüsi, mis sisaldab ka kõhuõõnesisese rasvkoe hinnangut
 6. Meestekliiniku üldterviseküsimustikku, mis võimaldab analüüsida mehe üld- ja mehespetsiifilise tervisega seotud kehaliste muutuste olemasolu ja ka tervisemurede tekkeriski lähiaastatel. Lisaks sisaldab küsimustik infot olulisemate eluviisiga seotud terviseriskide analüüsimiseks.

Palume registreeruda üle Pikema Sõpruse Päeva kampaania kodulehe (https://www.pikemsoprus.ee), registreerimisvormil meie kodulehel või saates meili aadressil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kodulehel registreerudes saab oma tervist kontrollida 1000-1200 meest. Tasuta uuringutes osalemine eeldab eelnevat küsimustiku ja uuringu nõusolekulehe täitmist. Täpse uuringuaja ja -koha suhtes lepitakse kokku telefoni teel. Registreerimisel palun täpsustada oma elukoht!

 

Meestele, kes vanuse poolest või muudel põhjustel ei mahu Eesti Haigekassa poolt tasutud uuringuprogrammi, pakume tasuliste terviseuuringute teostamise võimalust.

TÜK Meestekliiniku Pikema Sõpruse Päeva terviseuuringute tasuline pakett sisaldab:

 1. Vereanalüüsid olulisemate mehespetsiifiliste kehaliste muutuste tuvastamiseks (testosteroon ja SHBG, vaba kudedele kättesaadav testosteroon ja PSA (>35 aastaste paketis)).
 2. Vereanalüüsid üldtervise riskide hindamiseks (hemogramm, kolesterool, LDL, HDL, trigütseriidid, glükohemoglobiin, kusihape (>35 aastaste paketis)).
 3. Vereanalüüsid maksa seisundi hindamiseks (ALAT, GGT).
 4. Vererõhu mõõtmise.
 5. Kehaehituse süvaanalüüsi, mis sisaldab ka kõhuõõnesisese rasvkoe hinnangut
 6. Meestekliiniku üldterviseküsimustikku, mis võimaldab analüüsida mehe üld- ja mehespetsiifilise tervisega seotud kehaliste muutuste olemasolu ja ka tervisemurede tekkeriski lähiaastatel. Lisaks sisaldab küsimustik infot olulisemate eluviisiga seotud terviseriskide analüüsimiseks.

Ülaltoodud uuringu alusel koostab meestekliiniku meeskond 5 tööpäeva jooksul mehe terviseseseisuni analüüsi ja annab soovitused tervise parendamiseks või ja terviseriskide maandamiseks. Tulemused edastatakse kas telefoni teel või e-mailiga. Olulisemate kõrvalekallete või riskide tuvastamisel pakume võimalust täiendavate terviseuuringute teostamiseks või ka ravi määramiseks Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinikus.

Paketi hind:

Meestel vanuses kuni 35 eluaastat – 95 EUR

Meestel vanuses 35+ - 105 EUR

Lisaks soovitame meestel teostada ka hommikuse esmaskuse analüüsi kuse-sugutrakti põletike välistamiseks – testi hind 20 EUR

Tasulistele uuringutele saate registreerida TÜK meestekliiniku etteregistreerimisvormil meie kodulehel või saates meili aadressil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinik on suurim meestele suunatud spetsialiseeritud tervishoiuteenuse pakkuja Balti- ja Põhjamaades.

Pakume kõrgeimal tasemel kompleksset abi kõigi meestehaiguste korral. Enamike meestehaiguste suunal toimub meie kliinikus järjepidev teadus ning arendustegevus  Asutatud 2005.

 

EAAAlates 2007. aastast tunnustatud kui üks 23st Euroopa Androloogia Akadeemia tippkeskusest (http://www.andrologyacademy.net)

 

Keskuse juht: Margus Punab MD, PhD

meestearst-uroloog

Tartu Ülikooli androloogia dotsent

meestekliinik kinkekaart banner 185px

 

KONTAKTANDMED

 

meestekliinik@kliinikum.ee

 

Elektroonilise registreerimise vorm/registreeri end vastuvõtule

 

Tartu keskus

tel. 7319323

L.Puusepa 1a, IV korrus

Kaart

 

Tallinna keskus

tel. 7318004

Gonsiori 3, II korrus

Kaart

 

Pärnu keskus

tel. 7319441

Seedri 6, II korrus

kabinet 200 (tervisekeskuses)

Kaart

 

Kliinikumi üldregistratuur

Tel. 731 9100

E-R 7:30-18:00