Puusepa 1a1. novembrist 2019 kuni 30. detsembrini 2020 on mehed Pikema Sõpruse Päeva programmi raames oodatud ennetava iseloomuga terviseuuringutele.
40-49 aastastele meestele, kellel on kehtiv Eesti tervisekindlustus ja kellel pole viimase aasta jooksul teostatud põhjalikumaid terviseuuringuid, on uuringud TASUTA (rahastab Eesti Haigekassa). 
Meestele, kes vanuse poolest või muudel põhjustel ei mahu Eesti Haigekassa poolt tasutud uuringuprogrammi, pakume tasuliste terviseuuringute teostamise võimalust. 
 
Projekt toimub teadusuuringu põhimõttel eesmärgiga analüüsida eesti meeste terviseseisundit ja olulisemaid muudetavaid terviseriskikäitumisi.

Haigekassa poolt tasutud uuringupakett sisaldab järgmiseid uuringuid ja analüüse:

  1. Vereanalüüsid olulisemate mehespetsiifiliste kehaliste muutuste tuvastamiseks (testosteroon ja SHBG, vaba kudedele kättesaadav testosteroon ja PSA (eesnäärmetervise marker)).
  2. Vereanalüüsid üldtervise riskide hindamiseks (kolesterool, trigütseriidid, glükohemoglobiin).
  3. Vereanalüüsid maksa seisundi hindamiseks (ALAT, GGT).
  4. Vererõhu mõõtmise.
  5. Kehaehituse süvaanalüüsi, mis sisaldab ka kõhuõõnesisese rasvkoe hinnangut
  6. Meestekliiniku üldterviseküsimustikku, mis võimaldab analüüsida mehe üld- ja mehespetsiifilise tervisega seotud kehaliste muutuste olemasolu ja ka tervisemurede tekkeriski lähiaastatel. Lisaks sisaldab küsimustik infot olulisemate eluviisiga seotud terviseriskide analüüsimiseks.
NB! Projekt on peale koroonakriisi lõppu TAASKÄIVITUNUD! 

meestekliinik kinkekaart banner 185px