Effect of Allopurinol in addion to hypothermia for hypoxic-ischemic brain injury on neurocognive outcome

Vastsündinu hüpoksilis-isheemilise ajukahjustuse ravis lisaks hüpotermiale kasutatud Allopurinoli toime neurokognitiivsele ravitulemile

Head tulevased lapsevanemad!
Ka parima sünnieelse abi ja sünnitusaegse jälgimise juures tekib 1-4 juhul 1000 sünnitusest häireid vastsündinu aju hapnikuga varustamises.
Meie haiglas uuritakse praegu üht tuntud ja täiskasvanutel kasutatud ravimit (allopurinool) võrdluses standardraviga sellistes erakorralistes olukordades, kuna see võib vähendada ajukahjust.
Läbi viidud loomkatsed ja esmased kliinilised uuringud kokku 196-l vastsündinul lubavad oletada märkimisväärset kasu ravimi kasutamisel ilma raskete kõrvaltoimeteta. Risk ülitundlikkuse reaktsiooni tekkimiseks allopurinoolile, mida seni on kirjeldatud ainult täiskasvanutel, on antud uuringus väiksem kui 1:10 000.
Ravim tuleb manustada kohe pärast sündi ja seetõttu ei ole ootamatus hädaolukorras aega informeeritud nõusoleku andmiseks vajalikuks üksikasjalikuks aruteluks ning vanematel on raske vastu võtta hästi kaalutud otsust. Seetõttu, ja kuna tegemist on oodatava olulise kasu ning madala riskiga, on eetikakomiteed ja Eesti Ravimiamet nõustunud, et vastsündinutele, kellel on kõrge risk hapnikupuudusest tingitud ajukahjustuse tekkimiseks, manustatakse esimene annus ravimit kohe pärast sündi, enne kui lapsevanemad on andnud tavapärase kirjaliku nõusoleku.
Külastage meie kodulehte www.albino-study.eu

Kui Te ei soovi, et Teie laps erakorralise olukorra tekkimisel kaasatakse sellesse uuringusse, palun INFORMEERIGE SELLEST KOHE oma ämmaemandat või arsti!

Soovime Teile ja Teie lapsele kõige paremat!

ALBINO meeskond.

VASTUVÕTULE REGISTEERUMINE

Registeeru vastuvõtule
KODULEHELT

Aja tühistamine KODULEHELT

Tel. 731 9100

E-R 7.30 - 18.00
Aja tühistamine 
731 9099


* registreerimisel on tarvis patsiendi isikukoodi

Kliinikumi üldinfo

 

Telefon 731 8111
E-P kell 08.00 – 19.00

Kontaktandmed

SA TÜ Kliinikum naistekliinik

L. Puusepa 8
51014 TARTU

Tel:  +372 731 9902
tööpäeviti 8-16 (sekretär)

 

naistekliinik@kliinikum.ee

Vaata kaarti

rinnaga toitmise strateegia