• KUI TEIL ON VIIRUSHAIGUSE TUNNUSED (PALAVIK, KÖHA, NOHU) VÕI TE OLETE SAABUNUD Covid-19 KÕRGE RISKIGA RIIGIST VÄHEM KUI 14 PÄEVA TAGASI, SIIS PALUN ÄRGE TULGE VASTUVÕTULE! VÕTKE ÜHENDUST OMA ARSTI VÕI ÄMMAEMANDAGA UUE AJA BRONEERIMISEKS.
 • KUI OLETE VIIRUSHAIGUSE TUNNUSTEGA, KUID VAJATE VÄLTIMATUT ABI, SIIS KASUTAGE MASKI JA DESINFITSEERIGE KÄED.
 • LAPSI JA PERELIIKMEID PALUME VASTUVÕTTUDELE MITTE KAASA VÕTTA!
 • HAIGETE KÜLASTAMINE OSAKONDADES EI OLE LUBATUD.

 

Nõuandlas töötavad naistearstid ja ämmaemandad viivad läbi günekoloogiliste haigete ja rasedate uuringuid, ravi ja jälgimist. Reproduktiivmeditsiini laboris tegeletakse viljatusraviga. Oma 60 000 visiidiga on naistenõuandla suurim ambulatoorse günekoloogilise arstiabi üksus Lõuna-Eestis.

 

INFO!

Lugupeetud patsient!
Seoses uue haiglakorpuse ehitustöödega on naistenõuandla perekeskuse C-korpuses asunud kabinettid ajutiselt kolinud L.Puusepa 6 esimesele korrusele.


L.Puusepa 6 on hoone, mis asub L.Puusepa 8-st Riia tänava suunas, selles paikneb ka õendus-hooldus osakond.

Sissepääs naistenõuandla perekeskusesse on hoone tagumises osas (pargi pool):

 • liftiga saab siseneda EMO poolsest hoone küljest
 • trepist Riia tn. poolsest küljest - AJUTISELT ANTUD SISSEPÄÄS SEOSES VIIRUSHAIGUSTE LEVIKUGA SULETUD!

Tasuline parkla on L.Puusepa 6 maja ees (tänava pool). Kuna L.Puusepa 6 läheduses on parkimiskohtade arv piiratud ning võib olla vajadus parkida kaugemale, siis on soovitav tulla vastuvõtule aegsasti.

Pöörake tähelepanu, millises hoones ja millises kabinetis toimub Teie järgmine broneeritud ämmaemanda vastuvõtt.
Probleemide korral küsige abi L.Puusepa 8 G-2 korpuse naistenõuandla registratuurist.
Naistearstide vastuvõtud, valvekabinet, vereanalüüside võtmine, ultraheliuuringud ning varane sünnitusjärgne vastuvõtt vastsündinutele (vaktsineerimised, kuulmisuuringud, analüüsid) ja emadele (keisrilõike järgne haavahooldus) toimuvad L.Puusepa 8 korpuses G2 naistenõuandlas.

 

 

 

Naistenõuandla asub Puusepa 8 esimesel korrusel G2 korpuses ja ajutiselt Puusepa 6 esimesel korrusel. Avatud on 7 vastuvõtu kabinetti, kus  teenindavad Teid naistearst ja ämmaemand ning 6 kabinetti (neist 4 asuvad Puusepa 6 esimesel korrusel), kus nõustab ja jälgib normaalse raseduse kulgu ainult ämmaemand. Meil jälgitakse aastas 1200-1300 rasedat.

 

Naistenõuandla registratuur on avatud kell 7.30 - 19.00. Vastuvõtule tulles palun võtke esmalt järjekorranumber, mille alusel teid kutsutakse klienditeenindaja juurde. Temalt saate infot, millises kabinetis vastuvõtt toimub.

 

NAISTEARSTI VASTUVÕTT

Naistearsti vastuvõtule võib registreeruda klienditeeninduse telefonil 7319 100 (8:00-18:00) ilma saatekirjata ja elukohast sõltumata.

Enne esmast arstikülastust tuleb maksta visiiditasu. Visiiditasu suurus on 5.00 EUR.
Visiiditasu ei võeta:
- naistearsti saatekirjaga
- perearsti/ üldarsti korduva saatekirjaga
- kliinikumi erialaarsti saatekirjaga
- kliinikumi erialaarsti korduva konsultatsiooni talongiga
- rasedatelt (v.a esmane visiit)


Enne vastuvõttu pöörduge registratuuri. 

Vastuvõtule tulles võtke kaasa isikut tõendav fotoga dokument.

Patsiendid, kes ei ole haigekassas kindlustatud, tasuvad visiidi ja uuringute eest vastavalt kehtestatud hinnakirjale.

Rasedad saavad ravikindlustuse pärast raseduse tuvastamist arsti poolt.
Naistearsti vastuvõtule on järjekord 3 – 4 nädalat.

 

NAISTEARSTI TASULINE VASTUVÕTT

Kui järjekorra pikkus Teid ei rahulda, võite kasutada tasulise vastuvõtu võimalust.

Naistearsti tasulise vastuvõtu eesmärk on pakkuda alternatiivset arstiabi saamise võimalust neile, keda ei rahulda arsti jutule pääsemise ooteaeg. Patsiendi soovil on võimalik teostada ka üksikuid tasulisi meditsiiniuuringuid (nt ultraheli).

Naistearsti esmase vastuvõtu tasu on 50 €, korduva visiidi tasu 35€.

Vastuvõtu hinna sisse kuuluvad läbivaatus, raviplaani koostamine, retsepti väljastamine ning lihtsamad analüüsid (vere- ja uriiniproov). Muude uuringute ja analüüside eest tuleb tasuda täiendavalt, seda ka siis, kui teil on kehtiv Haigekassa kindlustus.

Tasulisele vastuvõtule saab aja kinni panna klienditeeninduse telefonil 7319 100 (8.00-18:00).

Tasulise vastuvõtuga seoses tehtud kulutusi Haigekassa isikule tagantjärele ei hüvita.

 

NAISTEARSTI ERAKORRALINE VASTUVÕTT

Naistenõuandla valvekabinetis võetakse vastu erakorralist naistearsti konsultatsiooni vajavaid patsiente. Valvekabinet töötab esmaspäevast neljapäevani 8.00-18.30, reedeti 8.00-17.30.

Vastuvõtule saamiseks tuleb pöörduda naistenõuandla registratuuri (korpus G2, I korrus).

Erakorraliste seisundite alla kuuluvad:

 • verejooks suguteedest (rohkem kui/või kestnud kauem kui tavaline menstruatsioon)
 • äge kõhuvalu
 • erakorraline rasedusaegne probleem (veritsus, lootevee puhkemise kahtlus, enneaegse sünnitustegevuse kahtlus, looteliigutuste vähenemine või puudumine, raseda ootamatu halb enesetunne)
 • sünnituse-, operatsiooni- või abordijärgne probleem (sünnitusest, operatsioonist või abordist on möödas vähem kui 1 kuu)
 • raseduse katkestamise soov
 • vägivalla või trauma ohver
 • kliinikumis statsionaarsel ravil olev patsient, kes raviarsti hinnangul vajab erakorralist naistearsti konsultatsiooni

Valvekabinetis ei teostata mahukaid uuringuid, vaid selgitatakse välja patsiendi seisund ja haiguse iseloom ning määratakse vastavalt ravi ja haiglasse võtmise vajadus.

Sõltuvalt töökoormusest on ooteaeg valvearsti vastuvõtule kuni 3 tundi, eelisjärjekorras teenindatakse raskemas seisundis patsiente.

Tööpäevadel peale 19:00 ja puhkepäevadel on võimalik pöörduda naistekliiniku valvearsti poole erakorralise meditsiini osakonnas (EMO).

 

ÄMMAEMANDA VASTUVÕTT

Naistenõuandla perekeskuses toimuvale ämmaemanda vastuvõtule võite pöörduda, kui:

• planeerite rasedust ja soovite eelnevat nõustamist,

• olete rase ja soovite raseduse jälgimiseks arvele tulla,

• olete sünnitanud ja soovite sünnitusjärgset nõustamist ja läbivaatust,

• soovite nõustamist ja/või korduvretsepti rasestumisvastaste vahendite osas,

• soovite teha emakakaela vähi sõeluuringut (PAP testi).

Raseduse normaalse kulu korral on raseduse jälgimine ja nõustamine ämmaemanda pädevuses, soovituslikult toimub sel puhul naistearsti konsultatsioon kaks korda raseduse jooksul. Raseduse kulus probleemide või kõrvalekallete tekkimisel suunab ämmaemand raseda arsti konsultatsioonile, uuringutele või haiglasse. Ämmaemanda esmane vastuvõtt kestab 1 tund, korduvvisiit 30 minutit. 

Enne vastuvõttu pöörduge registratuuri.

 

ÄMMAEMANDA TASULINE VASTUVÕTT

Ämmaemanda tasulise vastuvõtu tasu on 30€

Kui järjekorra pikkus Teid ei rahulda, võite kasutada tasulise vastuvõtu võimalust. Tasulise vastuvõtu eesmärk on pakkuda alternatiivse abi saamise võimalust neile, keda ei rahulda ämmaemanda juurde pääsemise ooteaeg.

 

Ämmaemanda vastuvõtt toimub Teile etteantud aegadel naistekliinikus Puusepa 8 või naistekliiniku perekeskuses Puusepa 6:

naistenõuandlas (G2 korpus)

 • ruum 149, tel. 7319265
 • ruum 150, tel. 7319266

perekeskuses (Puusepa 6, 1 korrus)

 • ruum 1, tel. 7319979
 • ruum 2, tel. 7319945
 • ruum 5, tel. 7319946
 • ruum 8, tel. 7319978

Perekeskuse protseduuride toas (G2 152), mis töötab E, K, R 9.00-15.00, toimub sünnitusjärgne vastsündinute kaalu kontroll, vaktsineerimine, vastsündinu hoolduse nõustamine, imetamise nõustamine ja järelvalve, keisrilõike järgne haavahooldus jne. Täpsemat infot ja registreeruda ( juhul kui Teid pole suunatud otse sünnijärgsest osakonnast) protseduuride toa ämmaemanda vastuvõtule saab  telefonil 7319977 (E; K; R 9:00-13:00).

Juhul kui Te ei saa  broneeritud ajal tulla või on vaja aega muuta, siis andke sellest teada telefonil 7319977 ( E; K; R 9:00-13:00) või kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  Telefonile helistades varuge kannatust, kuna protseduuride teostamise ajal ei ole ämmaemandal võimalik koheselt vastata.

 

IMETAMISE NÕUSTAMINE

Toimub naistenõuandla perekeskuses Puusepa 8 ruumis 4Registreerumine vastuvõtule toimub:

 • Üldregistratuuri telefonil 7319100 E - R kell 07:30-18:00

Juhul kui Te ei saa tulla broneeritud ajal või on vaja aega muuta, siis andke sellest teada üldregistratuuri telefonil 7319099 E-R  kell 07:30-18:00 või kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  

Imetamisalane nõustamine meili teel: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

ANALÜÜSID

Vereanalüüside võtmine toimub Naistenõuandla protseduuride toas (G2 159) E-R kell 8.00-13.00 ja 14.00-19.00 elava järjekorra aulsel. Jälgige, et Teil oleks kaasas analüüsi saatekiri ja ribakoodi kleebis.

Uriini analüüse saab tuua ruumi G2 155 E-R kell 8.00-10.00. Kirjutage katsutile kindlasti analüüsi võtmise aeg ja kuupäev.

 

KARDIOTOKOGRAAFIA

Kardiotokograafia ruumis (G2 158) toimub sünnieelne loote seisundi hindamine. KTG`le suunab Teid oma ämmaemand või naistearst. Kõhule asetatakse kaks andurit - üks registreerib loote südame sagedust ja teine emaka toonust.  Uuring kestab 20-30 min. 

 

ULTRAHELI

Nõuandlas on avatud kaks ultrahelikabinetti (G2 163 ja 165). Uuringule registreeritakse vastuvõtu käigus. Rasedad suunatakse tasuta uuringule vastavalt raseduse jälgimise juhendis soovitatule.

Omal soovil 2D ultraheliuuring on tasuline, hind  22€. Pakume  rasedatele ka loote 3D/4D ultraheliuuringu võimalust. Kuna Haigekassa hinnakirjas seda uuringut ei ole, siis on see rasedale tasuline, uuringu hind on 34.50 EUR. 3D/4D uuringuks on sobivaim aeg 24. – 28. rasedusnädalani,  kuid ka sellel ajal võib juhtuda, et lapse asendi tõttu ei ole näost pildi saamine võimalik.

Kõiki uuringu ajal tehtavaid pilte on võimalik salvestada CD-le, CD soovist palume sellest uuringu alguses teada anda. CD hind on 25.50 EUR.3D uuring koos piltide salvestamisega CD-le 60 EUR.

Piltide väljatrükke ei tehta, samuti ei ole lubatud uuringu ajal ise pildistada või filmida. 

Uuringule saab registreeruda Kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 7319100.

 

KOLPOSKOOPIA

Kolposkoopia kabinetis (G2 160) toimub vastuvõtt emakakaela haiguslike seisundite täpsustamiseks. Samas toimub ka  ämmaemandate vastuvõtt emakakaela vähi ennetamise projekti raames (Eesti Haigekassa kutsete alusel). Ka ravikindlustuseta naised saavad uuringule tulla, registreerudes telefonil 7319100  (kell 8:00-18:00) ja tasudes uuringu ja visiidi eest ise.

 

PSÜHHOLOOGILINE TUGI

Oma hirme üksi jäämise ja toimetuleku ees sünnitusel ning teisi muresid saate jagada ja lahendusi otsida koos raseduskriisi nõustajaga või hingehoidjaga:

• raseduskriisi nõustajad Margit Luiga, Liina Annuk, Maris Raude, Gertrud Saage ja Erle Randala (Puusepa 8, A korpus, ruum A 152 või Puusepa 6, ruum 6)

• hingehoidja ja perenõustaja Naatan Haamer (Puusepa 8, G2 korpuses, ruum 148, tel. 5525024)

 

TEISED SPETSIALISTID

Lisaks võtavad naistekliiniku nõuandlas ja perekeskuses vastu veel:

• sisearst Anne Kirss (G2 korpus, ruum 148)

• jurist Terje Soots (G2 korpus, ruum 147)

• diabeedinõustajad

Enne dieedinõustamisele tulekut pange kirja eelneva kolme päeva menüü ning kaks tundi enne vastuvõtule tulekut sööge kõht täis, et vastuvõtul saaks kontrollida veresuhkru taset. Enne vastuvõttu pöörduge registratuuri, kus täpsustatakse vastuvõturuum.

• toitumisnõustaja

Enne toitumisnõustamisele tulekut pange kirja eelneva kolme päeva menüü. Nõustamine on Naistekliiniku naistenõuandlast ja perekeskusest suunatud patsientidele tasuta. Enne vastuvõttu pöörduge registratuuri, kus täpsustatakse vastuvõturuum.

 

PEREKOOL

Naistekliiniku perekoolis on võimalik kuulata erinevaid loenguid sünnitusest, vastsündinu hooldusest ja imetamisest. Täpsem info ja loengutesse registreerumine naistekliiniku perekooli kodulehel  https://www.kliinikum.ee/naistekliinik/et/perekool-info

 

 

 jelena konosina

Naistenõuandla ja perekeskuse juhataja:

dr. Pille Vaas

Telefon: 7 319 990

L. Puusepa 8, korpus G2, ruum 102

 

 

Ämmaemandate, naistearstide ja teiste spetsialistide vastuvõtuajad leiate:

https://www.kliinikum.ee/naistekliinik/et/vastuvotuajad

Vastuvõttudele registreerimine tel. 7319100;

E-R kell 08:00–18:00

synnieelne osakond

INFO SEOSES ERIOLUKORRAGA:

Sünnieelsesse osakonda ja päevaravile saab pöörduda alates 04.05. kl. 07.45 – 18.45 tööpäevadel Puusepa 8 tn poolse peaukse kaudu, triaaži läbimise järel liigute liftidega II korrusele sünnituseelsesse osakonda.

KÜLASTAMINE EI OLE LUBATUD!

 

Haiglaravi

Päevaravi

 

Sünnituseelne osakond asub  G2-korpuse II korrusel (pääseb peasissekäigust I korrusel asuva naistenõuandla poolse liftiga II korrusele sünnituseelsesse osakonda).Saatekirjaga patsientide vastuvõtt toimub 09:00-12:00-ni. Osakonna valveämmaemand vormistab Teie saabumise, tutvustab osakonda ja saadab Teid palatisse, kus saate riietuda ja jätta üleriided palatis asuvasse riidekappi. Saabumispäeval kindlustatakse Teile õhtusöök.

Sünnieelsesse osakonda tulles palume kaasa võtta:

 • pass või ID kaart;
 • raseda individuaalkaart;
 • naistearsti või perearsti saatekiri;
 • isiklikud hügieenitarbed;
 • vahetusjalatsid;
 • soovi korral isiklikud riided.

Sünnieelsed palatid on  2 voodikohalised.

Külastamine:

Külastamine toimub kella 14:00- 19:00-ni.

Külastajatel palume üleriided anda üldgarderoobi (pääseb peasissekäigust asub L. Puusepa 8 fuajees). 

Antenatal care   

Reception of the outpatient clinic at Tartu University Hospital Women’s Clinic is located at L.Puusepa Str. 8, building G2 and is open from Monday to Friday, 7:30-19:00. Before the appointment with a doctor or a midwife please take a queue number and stay in the waiting area until called by administrator who will give you further information and instructions for the appointment. Please bring along a document to confirm your identity (passport or ID-card).
If you are scheduled only for ultrasound screening or you come only for tests preordered by your doctor/midwife then you can proceed without visiting reception.

Blood tests are done in the procedure room, G2-159 („Protseduurid“). The nurse there is available from Monday to Friday at 8:00-13:00 and 14:00-18:00. Please note that you have your personal barcode stickers for blood tests with you.

Urine tests should be labeled with your personal barcode sticker and you have to add date and time when the sample was taken by yourself. Please leave your sample on the table in room G2-155 („Inva-WC/uriinianalüüside ruum“) from Monday to Friday, 8:00-10:00 if not instructed otherwise.

Fetal cardiotocography or CTG is a procedure for recording the fetal heartbeat and the uterine contractions during pregnancy. Procedure lasts about 30 minutes and it is scheduled only if your doctor or midwife finds it necessary. You will be informed about the procedure at your appointment. For CTG please go to room G2-158 („Kardiotokograafia“), the nurse serving this room is available next door (room G2-159, blood tests). When the recording is completed please return to your doctor/midwife for analysis of the data and conclusion.

Ultrasound screening. Tartu University Hospital Women’s Clinic has three ultrasound rooms (G2-163, 165, 167). You will be scheduled for the screening by your doctor/midwife according to the antenatal care guideline. 

1. I trimester ultrasound screening (12-13 weeks of pregnancy; it is done to estimate fetal anatomy and the risk of a chromosome defect related diseases).
2. II trimester ultrasound screening (19-21 weeks of pregnancy; to estimate fetal anatomy and development).
3. III trimester ultrasound is done only when necessary (preganancy complications, need to monitore fetal growth, multiple pregnancy etc).

Further information

You can schedule additional 2D or 3D ultrasound screening(s), but this is not compensated and you have to pay for it. If you want the pictures to be recorded on CD you will be charged extra. You should inform the doctor about your wish of recording before the screening begins. Best time for the 3D ultrasound is between 24 and 28 weeks of pregnancy but even then it’s not always possible to get good pictures (due to baby’s position, for example). It is not allowed to take pictures or tape video during the ultrasound screening and it is not possible to get pictures printed on paper. You can schedule an extra appointment by calling the Clinic’s registry phone 731 9100.

Family education classes (mostly in estonian, some in russian) take place at the Women’s Clinic. There are classes about delivery, breastfeeding, how to take care of the newborn etc. It is also possible join the guided tour (mostly in estonian, some in russian) which introduces the Women’s Clinic and gives you information about the stay in the Clinic during the childbirth and postpartum period. Information  PEREKOOL and registration Perekooli loengute ajakava. Registreerimine.

Medical emergency. In case of pregnancy related medical emergency you have to come to the Women’s Clinic reception from Monday to Friday 8:00-18:30. Please tell the administrator about your problem/condition and she will schedule an emergency appointment for you the same day. If you happen to have an emergency situation during the evening hours after 18:30/night time/weekend you have to go to the Emergency Room. You find the entrance at the corner of G2 building facing Riia Str. („Erakorralise meditsiini osakond“) Please note, that this is the same entrance you need to use when coming in labour.

If your condition is extremely serious please call an ambulance - call 112.

 

Private Midwifery Care

Good cooperation between preganant lady and her midwife is essential for good result. Some women prefer to have one and only midwife around during their labour and delivery. Unfortunately it is not always possible, because midwives who are on duty have to take care of more than one childbirth at the same time. In order to respond this wish, Women’s Clinic is offering the chargeable service of private midwifery care during the childbirth.
Terms of service:
• The cost is 380 EUR.
• The price remains same no matter how long the childbirth takes or wheter it is vaginal childbirth or emergency C-section.
• The service starts when you meet your private midwife for the first consultation before delivery, lasts through the delivery and ends 2 hours after childbirth.
• Invoice for the service is handed to you after delivery and you can pay at Women’s Clinic reception.

If you are interested in the private midwifery care service during the childbirth please send e-mail to Sirje Kõvermägi See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. at least two months before due date.

 

What to take along when coming to give birth?

Documents
Maternity records (little book that contains information about your pregnancy and health), ID-card/other document with your name on it.

Clothing

Women’s Clinic offers you a nightgown and a bathrobe for the stay at delivery department. If you want to feel more comfortable you can use your personal clothes. You will need socks and slippers after delivery. Please bring along comfortable underwear and hygiene products (pads) - Maxi or Goodnight towels are best. When you have a support person with you then he/she will need slippers and comfortable clothing as well. Please note, that there is no laundry service for the clothing you brought.

Toiletries
Please bring along toothbrush and –paste, shampoo, showergel, also hygienic lipstick and face/handcream if necessary and a towel for taking shower.

Baby clothing and care
Clothes, blankets and diapers for the baby are guaranteed during the stay at the Women’s Clinic, but if you wish, you can use your own. Please note, that there is no laundry service for the clothing you brought. You should bring baby’s clothing only for leaving the hospital. You will also need a car seat for the newborn.
Scissors for cutting baby’s nails might come handy. Pacifiers and baby bottles are not necessary.

Food/drinks
Women usually prefer not to eat during active labour but if you are still at the beginning of the process you can eat something light, for example a yoghurt, some fruits (fresh or dried), energybars, chocolate for fast energy etc. The best drink is always still water. You should consider that your support person also needs something to eat and drink. There are some vending machines at the hospital and a cafeteria (located quite far from the delivery department).

It is best to you organize the bag with necessary things some weeks before you are due, so you don’t need to worry about the packing or anything left behind, when you hurry to the Women’s Clinic in labour.

 

Postpartum department

There are 13 private family rooms and 9 regular rooms for two postpartum women and their newborns.
The regular room is free of charge and has two beds with separating curtain, cribs for newborns, infant changing table and toilet/shower.
The chargeable family room costs 50 EUR per day and it has one big family bed, a table with chairs, a crib for newborn, infant changing table, toilet/shower, TV/internet and 3 meals are served for two persons per day. If you want to use the private family room service, it is necessary to inform the midwife on arrival. Booking beforehand is not possible. Moving from regular room to private room is not possible.
The approximate stay at the hospital after delivery is 3 days.

In every room there is a phone and you can contact the midwife or neonatal care nurse 24 hours a day. Midwives and neonatal care nurses will help you with breastfeeding, newborn care and other advice needed. Newborns are observed by midwives, neonatal care nurses and neonatologist (pediatrician).

On the second or third day newborns will have their first vaccinations and the blood screening test is taken from the baby to exclude the possibility of two serious diseases - phenylketonuria and hypothryroidism which can cause mental problems if not discovered and treated early.

Visiting hours

Visiting hours are from 14:00 to 19:00. Please take note that postpartum department is primarily a place to recover and rest from the delivery. Successful breastfeeding is possible only if mother and baby have enough rest. This is the time to get to know your baby and baby’s needs. If it is not necessary and is possible, please postpone all visits until you are back at home and feeling your best.

 

Postpartum breastfeeding help and support

When you have breastfeeding related questions or problems after you have arrived home you can contact breastfeeding counselors.
internet-based counselling is availabe: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

You can also schedule an appointment at outpatient clinic:
Women’s Clinic midwife/breastfeeding councelor, Monday-Friday 8:00-18:00, please call 731 9100 or write See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 
Prior to the successful test breastfeeding try not to breastfeed your baby for 1,5-2 hours. Dress comfortably. Bring along a bottle of water for yourself and changing diaper and clothes for the baby. You can bring along your own breastfeeding pillow if you want. For successful coucelling please write down your questions, conserns, notes, babys feeding schedule etc beforehand.

Прием рожениц в клинику проводится круглосуточно через отделение экстренной медицинской помощи (Erakorralise Мeditsiini Оsakond ) Тарту, Л. Пуусепа 8. Оттуда Bас направят в родильное отделение на третий этаж.

Телефоны:

+37 2731 9923 - дежурная акушерка родильного отделения

+37 2731 9922 - врачи родильного отделения

+37 2731 9926 - старшая акушерка родильного отделения

 

Идя на роды, просим взять с собой:

 • паспорт или ID-карту;
 • индивидуальную карту беременной;
 • предметы личной гигиены;
 • сменную обувь;
 • при желании можно использовать свою сменную одежду

Документы

Индивидуальную карту беременности, с которой Вы ходили в женскую консультацию.
ID-карту или другой документ, удостоверяющий личность.
Сменную одежду
Женская больница выдает роженицам ночную рубашку и халат. Если Вы хотите чувствовать себя по-домашнему, то возьмите с собой личную сменную одежду (например, футболку, халат и т.п., чтобы чувствовать себя удобно). Также необходимо взять тапочки и носки. Стоит взять с собой несколько пар нижнего белья. Человек, который будет Вас поддерживать, также может взять сменную одежду и обувь. Женская больница не предоставляет услугу прачечной.

Туалетные принадлежности
Зубная щетки и паста, принадлежности для мытья, большое полотенце, что бы сходить в душ, гигиеническая помада, при необходимости крем для лица и рук.
Необходимо взять с собой и хотя бы 1 упаковку подходящих с большой впитывающей способностью гигиенических прокладок для постродового периода.

Одежда для ребенка и другие необходимые вещи
Одежда, памперсы и другие необходимые принадлежности для ребенка есть в наличие на период пребывания в больнице. Конечно, уже в больнице Вы можете одеть ребенка в принесенные из дома вещи. Одежду, которую Вы наденете на ребенка при выписке домой, Вы можете взять сразу с собой или попросить принести позднее. Для поездки домой необходима также автолюлька. С собой надо взять маникюрные ножницы для подстригания ногтей ребенку.

Еда/питье
В большинстве своем во время активных родов женщины не хотят есть, но если роды в самом начале, то Вы можете съесть что-то легкое, например фрукт или йогурт. С собой можно взять что-то богатое энергией, на тот случай, если пойдет больше времени, например, сухофрукты, энергетический батон или шоколад. Для питья лучше всего подходит обыкновенная вода. Так же человеку, который поддерживает Вас во время родов, можно взять что-то подкрепится. В Клинике есть некоторые кофейные и закусочные автоматы, но они находятся достаточно далеко от родильного отделения.

Было бы неплохо, если Вы соберете сумку с необходимыми вещами заблаговременно, что бы придя рожать Вы не переживали бы о том, что забыли взять что-то важное.

 

Идя на лечение в предродовое отделение, к вышеперечисленному нужно иметь при себе направление от женского или семейного врача.

Записываться к гинекологу и проходить какие-либо обследования перед родами в Тартуской Университетской Клиникe не обязательно. Для полного спокойствия и уверенности мы советуем Вам записаться в Семейный Центр на приём к акушерке, чтобы пройти осмотр и получить дополнительную консультацию о протекающей беременности.

Телефон:

+37 2731 9100 (09.00-18.00)


Mы предлагаем платную индивидуальную услугу акушерки в родах.

https://www.kliinikum.ee/naistekliinik/et/suennitusosakond/individuaalne-aemmaemandateenus

Предпосылкой для успешных родов является хорошая совместная работа между роженицей и акушеркой. Многие роженицы предпочитают на протяжении всей родовой деятельности быть под наблюдением одной и той же акушерки. К сожалению, это не всегда является возможным, учитывая продолжительность родов, а также необходимо учитывать и то, что дежурные акушерки должны порой вести несколько рожениц одновременно, и желание роженицы в большей заботе в результате этого может остаться не выполненным.

Услуга индивидуальной акушерки  - Это значит, что с Вами будет одна акушерка со времени прибывания в родильное отделение и до конца родов. Эта акушерка свободна от остальных обязанностей, что позволяет ей заниматься только Вами. Услуга индивидуальной акушерки – 380 €

Условия данной услуги следующие:

 • Цена услуги не зависит от продолжительности родов или способа родоразрешения (нормальные роды, кесарево сечение и др.)
 • Услугa начинается c первого контакта оказывающей услугу акушерки с роженицей и заканчивается по окончании родов – это 2 часа после родов. Счет за платную медицинскую услугу предоставляется Вам в послеродовом отделении в первый рабочий день после родов.
 • Плата за услугу производится в регистратуре женской консультации.
 • Женская клиникa оставляет за собой право отказаться от платной услуги индивидуальной акушерки, если распорядок работы не позволяет этого.

Если Вы желаете услугу индивидуальной акушерки:

 • свяжитесь со старшей акушеркой родильного отделения Сирье Кывермяги в рабочие дни 09:00 до 13:00 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., желательно за 2 месяца до срока родов.
 • свяжитесь по адресу электронной почты с выбранной Вами акушеркой ( https://www.kliinikum.ee/naistekliinik/et/suennitusosakond/individuaalne-aemmaemandateenus)желательно за 2 месяца до ожидаемого срока родов. 

 

Цена родов  

При отсутствии страхового покрытия Эстонского фонда медицинского страхования (Eesti Haigekassa) все услуги, предоставляемые до родов, во время родов и после родов, осуществляются на основании прейскуранта Эстонского фонда медицинского страхования. www.haigekassa.ee/ru

Примерная цена услуги составляет (до 3 дней в больнице):

 • Стоимость нормальных родов  составляет около 1100€
 • Цена запланированного кесарева сечения составляет около 1800€
 • Цена экстренного кесарева сечения составляет около 2000€

Для иностранных граждан к стоимости услуги прибавляется плата за производство документов 200€.
Также прибавляется плата за взятие дополнительных обследований у матери и ребёнка и плата за койкo-день. Цена однoго дня 137.52 €

Дополнительные анализы, проводимые новорожденному

Скрининг выявления нарушения слуха – 21.65

Врождённый гипотиреоз и Фенилкетонурия – 20.20


Послеродовые палаты

Ул. Л.Пуусепа 8,

51014 Тарту

G2 корпус, II этаж

Телефон 7319925 - дежурная акушерка послеродовых палат

В послеродовом отделении 13 семейных палат и 9 обычных палат, расчитанных на 2 женщин с их новорожденными.

 

Обычные палаты предоставляются бесплатно и в них находится две кровати, разделенные занавеской, люльки для новорожденных, стол/стулья, пеленальный стол, а также в каждой палате есть туалет и душ. Для обеспечения большей приватности возможно использование занавески-ширмы, которая находится между кроватями. Как в семейной, так и в двухместной палате имеется внутренний телефон для общения с персоналом.

 

Стоимость семейной палаты за сутки 50 евроВ семейной палате может находится круглосуточно близкий Вам человек и в цену также входит 3-х разовое питание сопровождающего Вас человека. В семейной палате большая двуспальная кровать, люлька для новорожденного, стол/стулья, пеленальный стол, туалет/душ, ТВ/интернет. 

Бронирование семейной палаты заранее невозможно. Также не производится перемещение из обычной палаты в семейную. О желании семейной палаты необходимо известить акушерку при поступлении в родовое отделение. Обычно пребывание в послеродовом отделении составляет 3 дня.

 

Во всех палатах есть телефон внутренней связи, и при необходимости Вас обслуживают круглосуточно акушерки и детские медсестры, которые проводят консультацию по грудному вскармливанию, учат как ухаживать за новорожденным и другим необходимым вещам.

Родившую женщину наблюдают акушерки и при необходимости женские врачи.

Новорожденного наблюдают акушерки, детские медсестры и неонатологи (детские врачи).

На второй или третий день жизни происходит вакцинация новорожденного от туберкулеза. Дополнительно у ребенка из пальца ноги или пятки берется анализ крови на скрининг исследование новорожденных, чтобы исключить наличие двух серьезных заболеваний по обмену веществ (фенилкетонурии и гипотиреоза), которые могут способствовать отставанию в умственном развитие у ребенка, если не будут обнаружены и вылечены вовремя.

 

 

Посещения разрешены с 14:00 до 19:00.

Пожалуйста, учитывайте, что родовое отделение – это, прежде всего, место для восстановления и отдыха после изнуряющих родов. Предпосылкой для успешного вскармливания является отдохнувшая спокойная мама. Что бы Вы смогли отдохнуть и у Вас было достаточно времени приспособиться к новому положению, а также для заботы о новорожденном и обучению грудному вскармливанию, мы советуем в период нахождения в больнице ограничить посещение только для самых близких людей или, по возможности, отложить посещения на домашний период.

 

При посещении оставьте верхнюю одежду в общем гардеробе. Желательное время для посещения 30 минут и не больше 2 человек за раз, так как родовое отделение, предусматривает прежде всего, восстановление и отдых рожениц от физически изнурительных родов.


 

 


Günekoloogia osakond

Tartu, L. Puusepa 8,
G2 korpus III korrus (sissepääs L. Puusepa tänava poolsest peauksest) Pühapäeval haiglasse saabujad peavad sisenema haiglasse N. Lunini tänava poolsest uksest läbides eeltriaazi.
Tel. 731 9954

 • gynekoloogia osakond haiglaravi 1Tulles plaanilisele ravile günekoloogia osakonda on vajalik Teie naistearstii/ raviarsti saatekiri.
 • Haiglasse vastuvõtt toimub Naistekliiniku günekoloogia osakonnas tööpäevadel k.10.00-12.00, pühapäeval k. 12.00. Osakonda saab tulla välisriietega, vahetusjalanõud panna jalga enne osakonda sisenemist.
 • Patsientide külastamine on iga päev kell 14.00-19.00. Patsientide külastamine intensiivravi palatis valveõe loal kuni 15 minutit.


 • Patsiente teenindame üle vabariigi vastavalt haigekassaga sõlmitud lepingutele.
 • Haiglasse palume kaasa võtta:
  • arsti saatekiri
  • isikut tõendav dokument (ID- kaart või pass)
  • eelnevate uuringute andmed (kui need on teie käes)
  • isiklikud hügieenitarbed
  • vahetusjalanõud
  • soovi korral hommikumantel või mõni muu mugav riietus (operatsioonile minnes antakse teile haiglariided)
  •  soovi korral 1 jogurt haiglasse saabumise päevaks.
  • Arsti ettekirjutusel soole ettevalmistuseks ettenähtud preparaat.

 

 • Olenevalt operatsioonist tuleb teil teostada soole ettevalmistus. Kui on probleeme kõhukinnisusega, siis tuleks kodus kolme päeva jooksul enne haiglasse tulekut kasutada Duphalac emulsiooni 30-45 ml päevas ( võib jagada kahele korrale päevas). Suhkruhaigetele ja laktoositalumatusega patsientidele Duphalac ei sobi.
 •  Laparoskoopilistel operatsioonide korral: MICROLAX klüsmid (2 tk), mille saate osta apteegist retseptita enne                haiglasse  tulekut. Ühe tuubi kasutate kodus päev enne haiglasse saabumist (kodus), teise võtate haiglasse kaasa ja kasutate haiglasse saabumise õhtul.

 •  Vaginaalsete operatsioonide korral võtate MICROLAX  klüsmid (2 tk) haiglasse kaasa. Ühe klüsmi kasutate haiglasse   saabumise päeva õhtul ja teise klüsmi operatsioonipäeva hommikul. Täpsed juhised annab Teile õde.
 • Juhul, kui Teil ei ole võimalik haiglasse kokkulepitud ajal tulla või olete ootamatult haigestunud, palume esimesel võimalusel helistada kas osakonna sekretärile k. 11.00-14.00 telefonil 7 319-964 või osakonna vanemõele k. 9.00-16.00 tel. 7 319-951.
 • Operatsioonile tulles peavad patsiendil olema teostatud kõik naistearsti poolt määratud analüüsid, samuti EKG perearsti juures üle 50-aastastel või südamekaebustega patsientidel.
 • Üle 70-aasta vanustel, südamehaigusi, suhkruhaigust või muid kroonilisi haigusi põdevatel patsientidel ja ülekaalulistel patsientidel, kellel KMI>40,  palume enne haiglasse tulekut käia anestesioloogi visiidil, et määrata Teile sobiv anesteesia viis. Anestesioloogi juurde on vajalik saatekiri, mille annab Teile naistearst.
 • Haiglasse tuleku aeg püüdke võimalusel kokku leppida nii, et see ei satuks menstruatsiooni päevadele.
 •  Haiglasse tuleku päeva hommikul (juhul kui operatsioon ei ole määratud samale päevale) võite süüa. Haiglasse saabumise päeval Teile haigla poolt lõunasööki ei anta. Operatsioonieelsel päeval võite haiglas  süüa kõiki toite, kui ei ole määratud teisiti ( täpsemalt selgitab valveõde). Juua võib ka smuutisid, keefiri, piima, spordisegusid. 
 •  sõltuvalt operatsioonimeetodist ( tupe kaudu allavajega soetud operatsioonid)  võib arst määrata teistsuguse operatsioonieelse söömise ja/või joomise reziimi.
 • gynekoloogia osakond haiglaravi 2Operatsioonipäeva hommikul ei tohi süüa küll aga võite juua vedelikke ( mullita vesi, viljalihata mahlad, tee ja kohv ilma piima või kooreta)  kuni operatsioonile kutsumiseni. Juua tuleb 3-4 lonksu kaupa kokku kuni 200 ml Täpsema informatsiooni saate valveõelt. 
 •  Oma igapäevased ravimid võtke opertasioonipäeva hommikul lonksu veega nagu tavaliselt, kui ei ole määratud teisiti.
 • Väljakirjutamise päeval pakume Teile ainult hommikusööki. Voodikoht tuleb väljakirjutamise päeval vabastada üldjuhul kella 12-ks.
 • Haigla juhindub suitsuvaba haigla põhimõttest, seetõttu on haiglas ja haigla territooriumil suitsetamine keelatud.
 • Kontrollige oma hambad, vajadusel laske need parandada ja katkised hambajuured eemaldada.
 • Soovitame enne operatsioonile tulekut eemaldada sõrmeküüntelt küünelakk. Kunstküünte puhul palume arvestada, et sõrme külge kinnitava anduri tundlikkuse tõttu võib tekkida vajadus mõne küüne pikkust vähendada.
 • Juhul kui tarvitate Aspirini, siis loobuge selle tarvitamisest 5 päeva , NSAID-de (Ibumax jne) 2 päeva ja Marevani tarvitamisel vähemalt 7 päeva enne operatsiooni. Clexane süstijad võivad rohtu teha mitte hiljem kui 12 tundi enne operatsiooni.
 • Palume mitte kaasa võtta suurt rahasummat. Eemaldage väärisesemed ( st. sõrmused, kõrvarõngad, kaelaketid) ja jätke need koju.
 • Haiglaravile hospitaliseeritud patsient lubatakse koju kõige varem järgmisel päeval.
 • Laparoskoopilisele operatsiooni järel lubatakse patsient koju enamasti esimesel operatsioonijärgsel päeval.
 • Avatud kõhukoopa operatsioonide, tupe korrigeerivate operatsioonide ja suurema mahuga laparoskoopiliste operatsioonide (emaka eemaldamine) korral lubatakse patsient vastavalt üldseisundile koju 2-4 operatsioonijärgsel päeval.
 • Günekoloogia osakonnas on kaheinimese palatid. Palatis on isiklik lukustatav kapp. Naistekliiniku voodipäevatasu suurus on 2.50 EUR. Tasu tuleb maksta maksimaalselt kuni 10 haiglaravil oldud päeva eest, seega kokku mitte enam kui 25.00 EUR. Rasedusega seotud seisundite korral on haiglapäevad Teile tasuta.
 • Võimalik on broneerida endale tasuline palat, mille maksumus on 30.00 EUR ööpäev. Seal on lähedasel võimalik Teie juures viibida ka öösiti.
 • Ravikindlustuseta välisriigi kodaniku haigusjuhu menetlustasu günekoloogilise haiglaravi korral on 300 EUR lisaks osutatud teenustele
 • Mõelge palun varem läbi, kes hoolitseb Teie turvalise kojujõudmise eest pärast haiglaravi.
 • HEAD PARANEMIST!

Kontaktandmed

SA TÜ Kliinikum naistekliinik

L. Puusepa 8
51014 TARTU

Tel:  +372 731 9902
tööpäeviti 8-16 (sekretär)

 

naistekliinik@kliinikum.ee

Vaata kaarti