Perekooli loengute ajakava. Registreerimine

 

 

Alates 01.08.20 toimuvad perekooli loengud

ainult veebiloengute ja veebikursuste pakettidena.

 

NB! Koodid kursustele ja loengutele pääsemiseks saadetakse registreerunutele kursuse või loengu avamise eelsel õhtul!

 

 

Miks osaleda perekoolis?

Uuemad teadusuuringud kinnitavad, et sünnieelne ettevalmistus tagab Sinu ja Sinu partneri parema toimetuleku eesootavate muutustega ja rahulolu sünnituskogemusega. Süsteemne, loogiliselt olulisi teemasid käsitlev ja tõenduspõhine ettevalmistus, mis sisaldab loenguid, täiendavaid ülesandeid ja harjutusi aitab vähendada ärevust seoses rasedusega, sünnitusega toimetulekul ning lapsevanema rolliga kohanemisel.

 

Maailm on pidevas muutumises ning koos sellega ka meie. Tänaseni toimunud perekooli loengud on olukorra ja piirkonna tundlikud, kuid noorte perede ettevalmistus oma lapse sünniks ning lapsevanemaks kasvamiseks ei tohiks olla piiratud. Lisaks ei taga üksikute kas ajaliselt või teemadena sobivate loengute külastamine terviklikku ettevalmistust uue olukorraga kohanemiseks ja toimetulekuks.

 

Soovime noori peresid lapseootusajal toetada ning panustada nende ettevalmistusse. Selleks oleme ettevalmistamas veebipõhiseid pakette (kursuseid), mille vahel saab iga lapseootaja oma vajadustest lähtuvalt valida ning millel saab osaleda endale sobival ajal ning sobivast kohast.

 

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliiniku perekool soovib sügisest pakkuda Teile erinevaid videoloenguid nii pakettidena kui üksikloengutena, mida viivad läbi ämmaemandad, oma ala parimad asjatundjad. Teile antakse parimad teadmised toimetulekuks sellel huvitaval ja pisut heidutaval eluetapil. Loengutelt saadud teadmistega püüame leevendada Teie hirmu ning anname objektiivse ülevaate meie kliinikus toimuvast leevendamaks Teie hirmu üksi jäämise ja toimetuleku ees sünnitusel.

 

Perekooli kontakt:

Valesti läinud registreeringute, loengust loobumise soovil ja ka muude perekooli puudutavate küsimuste korral pöördu:

Elery Teesalu:

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

Videoloengute tehniliste küsimuste korral aitab Teid Marge Mahla: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tööpäevadel peale kella 14:00 ja nädalavahetusel saabuvatele meilidele vastatakse järgmisel tööpäeval esimesel võimalusel kirjade laekumise järjekorras, aga hiljemalt kolme tööpäeva jooksul.

 

Registreerumine:

Loengute  ja loengupakettide nimekirja pääsemiseks klõpsake lehekülje ülaservas paikneval kirjal " Perekooli loengute ajakava. Registreerimine". Valige avanenud nimekirjast Teile sobiv loeng. Sellele klõpsates avanevad registreerumise väljad, mis tuleb täita. Loengule registreerimisel palume ära märkida korrektne meiliaadress ja telefoni number ja  teostada ülekanne.

Veebikursus asub Kliinikumi õppekeskkonnas Moodle, mis on leitav klikates e-aadressil https://moodle.kliinikum.ee/

Registreerimine kursusele või loengule lõpeb 2 päeva enne kursuse või loengu algust. Valitud kursusel osalemiseks luuakse igale osalejale individuaalne „Külalisjuurdepääs“ ja parool, mis saadetakse koos veebiaadressiga osaleja e-mailile päev enne kursuse või loengu algust.  

Kui Te pole saanud paroole kursuse või loengu algamise päevaks, siis andke sellest koheselt teada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

 

Osalustasu: 

Perekooli videoloengud on tasulised.

Kursuste hinnad on erinevad ja sõltuvad paketist.

Üksikloengu hind 8 EUR.

 

Makseinfo:

Loengute eest tasumine toimub kohe registreerimisel interneti teel.

Valides registreerimisel tasumise viisiks "MUU" ja see järel ülekandega tasudes tuleb kindlasti saata maksekorraldus See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. hiljemalt 2 päeva enne kursuse või loengu avamist.

Vastasel juhul registreering tühistatakse.

Asutus: Tartu Ülikooli Kliinikum

Pank:

Swedbank EE432200221011611050

SEB EE641010220001585019

Selgitus: Perekool (palume lisada sulgudesse nimi, kelle eest tasuti)

 

  

SA TÜK naistekliiniku perekooli raames toimuvate videoloengute tutvustus:

 

PAKETID: 

“Vastsündinu toit ja toitmine” 

Avatud osalejale 2 nädalat.

Hind: 15.00 EUR 

Inspireeriv veebikursus, mis valmistab Sind ja partnerit ette edukaks uue ilmakodaniku rinnaga toitmiseks! Seda kõike mugavalt, Sulle sobival ajal ja Sinu valitud kohas!

Kursuse läbimisel oskad teadlikult valida vastsündinu toitmisviiside vahel lähtudes kasuteguritest ja eelistest ema ja lapse tervisele. Tead imetamisega seotud müüte. Tunned imetamise õnnestumise põhimõtteid ja oskad leida lahendusi ja leevendust lihtsamatele imetamisega seotud muredele.

Kursus sisaldab muude põnevate asjade seas 6 videoloengut. Käsitletavad teemad: müüdid; rinna anatoomia ja füsioloogia; rinnapiima koostis ja kogus ning selle toetamine; rinnaga toitmise põhialused ja asendid; sagedamini esinevad mured ja nende lahendamine; vaimne seisund.

Info kursusele pääsemiseks edastatakse e-mailile 1-2 päeva enne kursuse avamist.

 

„Lapseootaja ettevalmistuskursus” 

Hind: 45.00 EUR

Avatud osalejale 6 nädalat.

Inspireeriv ja terviklik veebipõhine kursus, mis toetab Sind muutustega kohanemisel ning valmistab Sind ja partnerit ette teie lapse sünniks! Seda kõike mugavalt, Sulle sobival ajal ja Sinu valitud kohas!

Pakett sisaldab kõiki teemasid, mis on vajalikud terviklikuks ettevalmistuseks, et tunda rõõmu rasedusest ja olla sünnitusel aktiivne ja enesekindel ning kohaneda uue lapsevanemarolli ning vastsündinu hoolduse ja toitmisega.

Kursuse läbimisel tead rasedusaegseid kehalisi ja emotsionaalseid muutusi. Mõistad, millised on sünnituse erinevad etapid ja kulg, kuidas see mõjutab Sind ja Sinu kõhubeebit, kuidas vältida ja leevendada tekkivaid ebamugavusi, kasutada valutustamisvõtteid ja teha koostööd tugiisiku ning ämmaemandaga toimetuleku parandamiseks. Saad teada, millised on sünnituse ja sünnitusjärgse aja toimingud ja rutiinid. Oled teadlik vastsündinu eripäradest, hooldusvõtetest ning toitmisviiside valikutest ja eelistest.

Kursus sisaldab muude põnevate asjade seas 20 videoloengut. Käsitletavad teemad: rasedusaegsete muutustega kohanemine; sünnitus; valutustamine; eriolukorrad sünnitusel; tugiisik ja tema roll;  osakonna virtuaaltuur; sünnitusjärgne aeg; vastsündinu vajadused ja kohanemine; vastsündinu hooldus; lapseootaja vaimne tervis; vastsündinu toitmine.

 

"Lapseootus“ 

Hind: 15.00 EUR

Avatud osalejale 2 nädalat.

Inspireeriv veebipõhine kursus, mis toetab Sind rasedusaegsete muutustega kohanemisel! Seda kõike mugavalt, Sulle sobival ajal ja Sinu valitud kohas!

Kursusele oleme koondanud teemad, mis toetavad rasedusaegsete muutustega kohanemist, füsioloogiliste vaevuste leevendamist, toitumise planeerimist

Kursuse läbimisel tead rasedusaegseid kehalisi ja emotsionaalseid muutusi, oskad leida nendele leevendust. Mõistad rasedusaegse toitumise eripärasid, eluviiside korrigeerimise vajadust ja intiimhügieeni põhimõtteid.

Käsitletavad teemad: rasedusaegsed vaevused, rasedusaegne toitumine, intiimhügieen, osakonna virtuaaltuur.

 

“Sinu lapse sünd“ 

Hind: 30.00 EUR

Avatud osalejale 4 nädalat.

Pakett sisaldab kõiki teemasid, mis keskenduvad eelkõige sünnitusega toimetulekule, et saaksite end tunda enesekindla ning teadlikuna.

Kursuse läbimisel mõistad, millised on sünnituse erinevad etapid ja kulg, kuidas see mõjutab Sind ja Sinu kõhubeebit, kuidas vältida ja leevendada tekkivaid ebamugavusi, kasutada valutustamisvõtteid ja teha koostööd tugiisiku ning ämmaemandaga toimetuleku parandamiseks. Saad teada, millised on sünnitusaegsed ja sünnitusjärgse aja toimingud ja rutiinid.

Käsitletavad teemad: sünnitus, valutustamine, eriolukorrad sünnitusel, tugisik sünnitusel, varane sünnitusjärgne aeg, osakonna virtuaaltuur.

 

„Uus algus ja ema kohanemine” 

Hind: 25.00 EUR

Avatud osalejale 3 nädalat

Inspireeriv veebikursus, mis valmistab Sind ja partnerit ette sünnitusjärgseks perioodiks! Seda kõike mugavalt, Sulle sobival ajal ja Sinu valitud kohas!

Pakett sisaldab kõiki teemasid, mis toetavad naise sünnitusjärgset taastumist ning aitavad kohaneda uue lapsevanemarolliga. 

Kursuse läbimisel mõistad naise sünnitusjärgse taastumise etappe ja toimetulekut mõjutavaid tegureid. Saad teada, millised on sünnitusjärgse aja toimingud ja rutiinid. Oskad märgata muutusi meeleolus ja toimetulekus, tead kuidas leida vaimse tervise muredele lahendusi või abi. 

 

“Uus algus ja vastsündinu kohanemine” 

Hind: 25.00 EUR

Avatud osalejale 3 nädalat

Inspireeriv veebikursus, mis valmistab Sind ja partnerit ette uue ilmakodaniku tulekuks! Seda kõike mugavalt, Sulle sobival ajal ja Sinu valitud kohas!

Kursuse läbimisel oled teadlik vastsündinu eripäradest, hooldusvõtetest ja oskad neid kasutada. Mõistad vastsündinu turvalisuse tagamise põhimõtteid ning varustuse valiku olulisust.

 

“Lapseootaja vaimne tervis” (Veel viimistlemisel!)

Hind: 15.00 EUR

Avatud osalejale 2 nädalat.

Inspireeriv veebikursus, mis valmistab märkama raseduse ajal ja sünnitusjärgseid muutusi Sinu ja Sinu partneri vaimses tervises ja meeleolus! Seda kõike mugavalt, Sulle sobival ajal ja Sinu valitud kohas!

 

ÜKSIKLOENGUD (hind: 8.00 EUR):

Avatud osalejale 1 nädal.

Juba saadaval:

Sünnitus UUS!

Vettesünnitus UUS!

Osakonna tutvustus UUS!

Eriolukorrad sünnitusel 1 (sagedamini esinevad) UUS!

Eriolukorrad sünnitusel 2 UUS!

Seljavalu raseduse ajal, selle leevendamine ja abivahendid

Vaevused raseduse lõpus

Sünnitusjärgne periood

Sünnitusjärgne paarisuhe 

Sünnitusjärgne tundemaailm ja meeleolu

Vastsündinu iseärasuses

Vastsündinu hooldus

Beebi nutt

Gaasivalud

Erinevad olukorrad imetamise alustamisel (piimapais, nibulõhed, abistamine lamedate ja sissepoole tõmbunud nibude puhul, leevendusvõtted)

Erinevad olukorrad rinnaga toitmise jätkamisel (lõhed, piimavill, soor, vasospasm)

Hetkel veel viimistlemisel:

Toitumissoovitused rasedatele 

Toidu ohutus 

Intiimtervis ja intiimpiirkonna hooldus 

Valutustamine 

Asjad vastsündinule 

Turvalisus 

Vanavanematele 

 

Kuidas teha valikuid?

  • Kui ootad perre oma esimest last, siis soovitame valida paketi “Lapseootaja ettevalmistuskursus”, milles käsitleme lapseootusaja olulisi teemasid alustades rasedusega kohanemisest kuni sünnitusjärgse aja ning vastsündinu hoolduse ja toitmise soovitusteni. Kursuse lõpetamise järgselt oled teadlik, kus ja kuidas Sa eelistaksid sünnitada, teades samas, et positiivne sünnituskogemus ei ole alati seotud sünnituse kuluga. Tunned end kindlalt teades, et Sul on kogu vajalik teave teadlike valikute tegemiseks. Oled varustatud praktilise teabe, soovituste ja näpunäidetega, mis kõik toetavad Sinu kohanemist ja toimetulekut uute olukordadega. Tunned end oma lapse eest hoolitsemisel rahulikult ja kindlalt, omades suurepäraseid teadmisi imetamise kohta ja olles teadlik vastsündinu füsioloogilistest ja käitumuslikest eripäradest ja hooldusvõtetest.
  • Kui oled korduvsünnitaja ning soovid saada lisainformatsiooni rasedusaegsest toitumisest, eluviisidest ja intiimhügieenist, siis soovitame paketti „Lapseootus“.
  • Kui tunned, et soovid eelkõige keskenduda sünnitusega seotud teemadele, siis soovitame valida paketi “Sinu lapse sünd“
  • Sünnitusjärgset taastumist ja kohanemist uue rolliga käsitleb põhjalikumalt pakett „Uus algus ja ema kohanemine”.
  • Vastsündinu hoolduse ja eripärade tundmiseks ning praktiliste hooldusvõtete saamiseks soovitame valida paketi “Uus algus ja vastsündinu kohanemine”
  • Vastsündinu toitmise ja imetamisega seotud süvendatud teadmiste, juhendamise ja soovituste saamiseks soovitame valida paketi “Vastsündinu toit ja toitmine”

Miks valida veebis toimuv ja paketipõhine perekool?

1. Kursuste eesmärk on tagada, et naistel, sünnitajatel ja nende partneritel oleks hea ja kindel arusaam raseduse ja sünnituse kulust, et nad saaksid teha teadlikke valikuid. Pakutav pakett „Lapseootaja ettevalmistuskursus“ ei lõpe sünnituse teemade käsitlemisega, vaid valmistab tulevasi vanemaid ette sündinud lapse eest hoolitsemiseks ning uue elukorraldusega kohanemiseks.
2. Töö- ja isiklike kohustuste tõttu võib olla keeruline leida ajaliselt sobivat perekooli. Veebipõhine perekool on loodud tulevate vanemate vajadusi arvestavalt, seega saate kursust hõlpsasti läbida Sulle ja Sinu partnerile sobivas tempos, ajal ning kohas.
3. Perekooli loengud on traditsiooniliselt olnud teiste lapseootajatega kohtumispaik, et vestelda samas olukorras olevate inimestega, saada soovitusi ja vastuseid, sest teistel paaridel on erinevad vajadused või huvid, mida nad soovivad arutada. Veebipõhine perekool võimaldab endiselt kursuslaste omavahelist suhtlemist ja arutelu.
4. Vastavalt ajakavale pakume võimalust arutada oma küsimusi, valikuid, rõõme ja muresid reaalajas (live) toimuval vestlusel kogenud ämmaemandaga.
5. Meie kursustelt on Sinu jaoks kättesaadav kogu teave, mis on vajalik toimetulekuks ning teadlike valikute tegemiseks. Lisaks on lingid täiendavate ressursside juurde, et saaksite soovi korral veelgi põhjalikumat teavet hankida.

 

Perekooli loengute ajakava. Registreerimine.

Kontaktandmed

SA TÜ Kliinikum naistekliinik

L. Puusepa 8
51014 TARTU

Tel:  +372 731 9902
tööpäeviti 8-16 (sekretär)

 

naistekliinik@kliinikum.ee

Vaata kaarti