Kontaktandmed

 

SA TÜ Kliinikum naistekliinik

L. Puusepa 8
51014 TARTU

Tel:  +372 731 9902
tööpäeviti 8-16 (sekretär)

 

naistekliinik@kliinikum.ee

Vaata kaarti

Perekooli loengute ajakava. Registreerimine

 

 PEREKOOL UUENEB!

 

Juuli ja Augusti kuus toimuvad ettevalmistused perekooli loengute üleminekuks veebikursustele.

Kontaktloenguid edaspidi ei toimu.

Augustist soovime alustada Teile perekooli loengute pakkumist videoloengutena. 

Videoloengud avame Rahvusvaheline rinnaga toitmise nädalal (01.08-07.08) rinnaga toitmist käsitlevate loengutega. 

Teisi loenguid on võimalik augusti lõpust/septembrist alates valida nii kursusteks komplekteeritud pakettidena kui eraldi. 

 

 

Miks osaleda perekoolis?

Uuemad teadusuuringud kinnitavad, et sünnieelne ettevalmistus tagab Sinu ja Sinu partneri parema toimetuleku eesootavate muutustega ja rahulolu sünnituskogemusega. Süsteemne, loogiliselt olulisi teemasid käsitlev ja tõenduspõhine ettevalmistus, mis sisaldab loenguid, täiendavaid ülesandeid ja harjutusi aitab vähendada ärevust seoses rasedusega, sünnitusega toimetulekul ning lapsevanema rolliga kohanemisel.

 

Maailm on pidevas muutumises ning koos sellega ka meie. Tänaseni toimunud perekooli loengud on olukorra ja piirkonna tundlikud, kuid noorte perede ettevalmistus oma lapse sünniks ning lapsevanemaks kasvamiseks ei tohiks olla piiratud. Lisaks ei taga üksikute kas ajaliselt või teemadena sobivate loengute külastamine terviklikku ettevalmistust uue olukorraga kohanemiseks ja toimetulekuks.

 

Soovime noori peresid lapseootusajal toetada ning panustada nende ettevalmistusse. Selleks oleme ettevalmistamas veebipõhiseid pakette (kursuseid), mille vahel saab iga lapseootaja oma vajadustest lähtuvalt valida ning millel saab osaleda endale sobival ajal ning sobivast kohast.

 

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliiniku perekool soovib sügisest pakkuda Teile erinevaid videoloenguid nii pakettidena kui üksikloengutena, mida viivad läbi ämmaemandad, oma ala parimad asjatundjad. Teile antakse parimad teadmised toimetulekuks sellel huvitaval ja pisut heidutaval eluetapil. Loengutelt saadud teadmistega püüame leevendada Teie hirmu ning anname objektiivse ülevaate meie kliinikus toimuvast leevendamaks Teie hirmu üksi jäämise ja toimetuleku ees sünnitusel.

 

Perekooli kontakt:

Valesti läinud registreeringute, loengust loobumise soovil ja ka muude perekooli puudutavate küsimuste korral pöördu:

Anne Ilves:

53 319 051 ( E-R kell 8:30- 12:00 ) 

Olles seotud ka teiste tööalaste kohustustega ei saa alati telefonile vastata. Sellest tulenevalt tasub kiiremaks reageerimiseks küsimusele-murele saata meil:

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

Videoloengute tehniliste küsimuste korral aitab Teid Marge Mahla: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Tööpäevadel peale kella 14:00 ja nädalavahetusel saabuvatele meilidele vastatakse järgmisel tööpäeval esimesel võimalusel kirjade laekumise järjekorras, aga hiljemalt kolme tööpäeva jooksul.

 

Registreerumine:

Loengute  ja loengupakettide nimekirja pääsemiseks klõpsake lehekülje ülaservas paikneval kirjal " Perekooli loengute ajakava. Registreerimine". Valige avanenud nimekirjast Teile sobiv loeng. Sellele klõpsates avanevad registreerumise väljad, mis tuleb täita. Loengule registreerimisel palume ära märkida korrektne meiliaadress ja telefoni number. Tasulise loengu/paketi korral tuleb samas teostada ka ülekanne.

Kasutame e-õppe keskkonda Moodle. Veebiaadressi ja parooli sisenemiseks edastatakse kursuse korraldaja poolt kursuse/loengu avamise eelselt Teile e-mailile.

 

Osalustasu ja tasumine :

Perekooli videoloengud on tasulised.

Hinnad on erinevad ja sõltuvad paketist.

Üksikloenguhind 8 EUR.

Tasumine toimub kohe registreerimisel interneti teel.

 

Makseinfo:

Asutus: Tartu Ülikooli Kliinikum

Pank:

SEB EE641010220001585019

Swedbank EE432200221011611050

Selgitus: Perekool (palume lisada sulgudesse nimi, kelle eest tasuti)

  

SA TÜK naistekliiniku perekooli raames toimuvate videoloengute tutvustus:

 

PAKETID: 

“Vastsündinu toit ja toitmine” 

Hind: 15.00 EUR 

Uus registreerimine 26.08 algavale kursusele avatakse 17.08.

Inspireeriv veebikursus, mis valmistab Sind ja partnerit ette edukaks uue ilmakodaniku rinnaga toitmiseks! Seda kõike mugavalt, Sulle sobival ajal ja Sinu valitud kohas!

Kursuse läbimisel oskad teadlikult valida vastsündinu toitmisviiside vahel lähtudes kasuteguritest ja eelistest ema ja lapse tervisele. Tead imetamisega seotud müüte. Tunned imetamise õnnestumise põhimõtteid ja oskad leida lahendusi ja leevendust lihtsamatele imetamisega seotud muredele.

Käsitletavad teemad: müüdid; rinna anatoomia ja füsioloogia; rinnapiima koostis ja kogus ning selle toetamine; rinnaga toitmise põhialused ja asendid; sagedamini esinevad mured ja nende lahendamine; vaimne seisund.

 

„Lapseootaja ettevalmistuskursus” (Valmimas!)

Hind: 45.00 EUR

Inspireeriv ja terviklik veebipõhine kursus, mis toetab Sind muutustega kohanemisel ning valmistab Sind ja partnerit ette teie lapse sünniks! Seda kõike mugavalt, Sulle sobival ajal ja Sinu valitud kohas!

Pakett sisaldab kõiki teemasid, mis on vajalikud terviklikuks ettevalmistuseks, et tunda rõõmu rasedusest ja olla sünnitusel aktiivne ja enesekindel ning kohaneda uue lapsevanemarolli ning vastsündinu hoolduse ja toitmisega.

Kursuse läbimisel tead rasedusaegseid kehalisi ja emotsionaalseid muutusi. Mõistad, millised on sünnituse erinevad etapid ja kulg, kuidas see mõjutab Sind ja Sinu kõhubeebit, kuidas vältida ja leevendada tekkivaid ebamugavusi, kasutada valutustamisvõtteid ja teha koostööd tugiisiku ning ämmaemandaga toimetuleku parandamiseks. Saad teada, millised on sünnituse ja sünnitusjärgse aja toimingud ja rutiinid. Oled teadlik vastsündinu eripäradest, hooldusvõtetest ning toitmisviiside valikutest ja eelistest.

Käsitletavad teemad: rasedusaegsete muutustega kohanemine; sünnitus; valutustamine; eriolukorrad sünnitusel; tugiisik ja tema roll;  osakonna virtuaaltuur; sünnitusjärgne aeg; vastsündinu vajadused ja kohanemine; vastsündinu hooldus; lapseootaja vaimne tervis; vastsündinu toitmine.

 

"Lapseootus“ (Valmimas!)

Hind: 15.00 EUR

Inspireeriv veebipõhine kursus, mis toetab Sind rasedusaegsete muutustega kohanemisel! Seda kõike mugavalt, Sulle sobival ajal ja Sinu valitud kohas!

Kursusele oleme koondanud teemad, mis toetavad rasedusaegsete muutustega kohanemist, füsioloogiliste vaevuste leevendamist, toitumise planeerimist

Kursuse läbimisel tead rasedusaegseid kehalisi ja emotsionaalseid muutusi, oskad leida nendele leevendust. Mõistad rasedusaegse toitumise eripärasid, eluviiside korrigeerimise vajadust ja intiimhügieeni põhimõtteid.

Käsitletavad teemad: rasedusaegsed vaevused, rasedusaegne toitumine, intiimhügieen, osakonna virtuaaltuur.

 

“Sinu lapse sünd“ (Valmimas!)

Hind: 30.00 EUR

Pakett sisaldab kõiki teemasid, mis keskenduvad eelkõige sünnitusega toimetulekule, et saaksite end tunda enesekindla ning teadlikuna.

Kursuse läbimisel mõistad, millised on sünnituse erinevad etapid ja kulg, kuidas see mõjutab Sind ja Sinu kõhubeebit, kuidas vältida ja leevendada tekkivaid ebamugavusi, kasutada valutustamisvõtteid ja teha koostööd tugiisiku ning ämmaemandaga toimetuleku parandamiseks. Saad teada, millised on sünnitusaegsed ja sünnitusjärgse aja toimingud ja rutiinid.

Käsitletavad teemad: sünnitus, valutustamine, eriolukorrad sünnitusel, tugisik sünnitusel, varane sünnitusjärgne aeg, osakonna virtuaaltuur.

 

„Kõik on uus” (Valmimas!)

Hind: 25.00 EUR

Inspireeriv veebikursus, mis valmistab Sind ja partnerit ette sünnitusjärgseks perioodiks! Seda kõike mugavalt, Sulle sobival ajal ja Sinu valitud kohas!

Pakett sisaldab kõiki teemasid, mis toetavad naise sünnitusjärgset taastumist ning aitavad kohaneda uue lapsevanemarolli ning vastsündinu hoolduse ja toitmisega.

Kursuse läbimisel mõistad naise sünnitusjärgse taastumise etappe ja toimetulekut mõjutavaid tegureid. Saad teada, millised on sünnitusjärgse aja toimingud ja rutiinid. Oskad märgata muutusi meeleolus ja toimetulekus, tead kuidas leida vaimse tervise muredele lahendusi või abi. 

Käsitletavad teemad: sünnitusjärgne kohanemine, vastsündinu vajadused ja kohanemine, vastsündinu hooldus, vastsündinu toitmine, vastsündinu nutt ja gaasivalud, lapsele vajalikud vahendid ja turvalisus, sünnitusjärgne vaimne tervis

 

“Sinu laps ja tema vajadused” (Valmimas!)

Hind: 15.00 EUR

Inspireeriv veebikursus, mis valmistab Sind ja partnerit ette uue ilmakodaniku tulekuks! Seda kõike mugavalt, Sulle sobival ajal ja Sinu valitud kohas!

Kursuse läbimisel oled teadlik vastsündinu eripäradest, hooldusvõtetest ja oskad neid kasutada. Mõistad vastsündinu turvalisuse tagamise põhimõtteid ning varustuse valiku olulisust.

 

“Lapseootaja vaimne tervis” (Valmimas!)

Hind: 15.00 EUR

Inspireeriv veebikursus, mis valmistab märkama raseduse ajal ja sünnitusjärgseid muutusi Sinu ja Sinu partneri vaimses tervises ja meeleolus! Seda kõike mugavalt, Sulle sobival ajal ja Sinu valitud kohas!

 

ÜKSIKLOENGUD (Valmimas!):

Hind: 8.00 EUR

Osakonna tutvustus

Rasedusaegsed vaevused

Rasedusaegne toitumine

Intiimhügieen

Sünnitus

Vettesünnitus

Valutustamine

Eriolukorrad sünnitusel - sagedamini esinevad

Eriolukorrad sünnitusel

Sünnitusjärgne periood

Seks peale sünnitust

Vastsündinu iseärasuses

Vastsündinu hooldus

Lapse nutt

Gaasivalud

Asjad vastsündinule

Turvalisus

Vaimne tervis

Vanavanematele

 

Kuidas teha valikuid?

  • Kui ootad perre oma esimest last, siis soovitame valida paketi “Lapseootaja ettevalmistuskursus”, milles käsitleme lapseootusaja olulisi teemasid alustades rasedusega kohanemisest kuni sünnitusjärgse aja ning vastsündinu hoolduse ja toitmise soovitusteni.Kursuse lõpetamise järgselt oled teadlik, kus ja kuidas Sa eelistaksid sünnitada, teades samas, et positiivne sünnituskogemus ei ole alati seotud sünnituse kuluga. Tunned end kindlalt teades, et Sul on kogu vajalik teave teadlike valikute tegemiseks. Oled varustatud praktilise teabe, soovituste ja näpunäidetega, mis kõik toetavad Sinu kohanemist ja toimetulekut uute olukordadega. Tunned end oma lapse eest hoolitsemisel rahulikult ja kindlalt, omades suurepäraseid teadmisi imetamise kohta ja olles teadlik vastsündinu füsioloogilistest ja käitumuslikest eripäradest ja hooldusvõtetest.
  • Kui oled korduvsünnitaja ning soovid saada lisainformatsiooni rasedusaegsest toitumisest, eluviisidest ja intiimhügieenist, siis soovitame paketti „Lapseootus“.
  • Kui tunned, et soovid eelkõige keskenduda sünnitusega seotud teemadele, siis soovitame valida paketi “Sinu lapse sünd“
  • Sünnitusjärgset taastumist ja kohanemist uue rolliga käsitleb põhjalikumalt pakett „Kõik on uus”.
  • Vastsündinu hoolduse ja eripärade tundmiseks ning praktiliste hooldusvõtete saamiseks soovitame valida paketi “Sinu laps ja tema vajadused”
  • Vastsündinu toitmise ja imetamisega seotud süvendatud teadmiste, juhendamise ja soovituste saamiseks soovitame valida paketi “Vastsündinu toit ja toitmine”

Miks valida veebis toimuv ja paketipõhine perekool?

1. Kursuste eesmärk on tagada, et naistel, sünnitajatel ja nende partneritel oleks hea ja kindel arusaam raseduse ja sünnituse kulust, et nad saaksid teha teadlikke valikuid. Pakutav pakett „Lapseootaja ettevalmistuskursus“ ei lõpe sünnituse teemade käsitlemisega, vaid valmistab tulevasi vanemaid ette sündinud lapse eest hoolitsemiseks ning uue elukorraldusega kohanemiseks.
2. Töö- ja isiklike kohustuste tõttu võib olla keeruline leida ajaliselt sobivat perekooli. Veebipõhine perekool on loodud tulevate vanemate vajadusi arvestavalt, seega saate kursust hõlpsasti läbida Sulle ja Sinu partnerile sobivas tempos, ajal ning kohas.
3. Perekooli loengud on traditsiooniliselt olnud teiste lapseootajatega kohtumispaik, et vestelda samas olukorras olevate inimestega, saada soovitusi ja vastuseid, sest teistel paaridel on erinevad vajadused või huvid, mida nad soovivad arutada. Veebipõhine perekool võimaldab endiselt kursuslaste omavahelist suhtlemist ja arutelu.
4. Vastavalt ajakavale pakume võimalust arutada oma küsimusi, valikuid, rõõme ja muresid reaalajas (live) toimuval vestlusel kogenud ämmaemandaga.
5. Meie kursustelt on Sinu jaoks kättesaadav kogu teave, mis on vajalik toimetulekuks ning teadlike valikute tegemiseks. Lisaks on lingid täiendavate ressursside juurde, et saaksite soovi korral veelgi põhjalikumat teavet hankida.

 

Mured ja küsimused:

Kõik perekooli loenguid puudutavad küsimused on oodatud: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vastame imetamise, vastsündinu hoolduse, sünnituse, rasedusaegsete vaevuste jt. loengu teemadega haakuvatele küsimustele interneti teel 1-4 tööpäeva jooksul.

 

 

Perekooli loengute ajakava. Registreerimine.