Prindi

synnitusjargne palatL. Puusepa 8, 51014 Tartu

G2-korpus, II korrus

Telefonid:

731 9925 II korruse ämmaemand

731 9932 II korruse ämmaemand

 

INFO SEOSES COVID-19 OLUKORRAGA:

Head naistekliiniku patsiendid ja külastajad!
Seoses koroonaviiruse pandeemilise levikuga on meie sünnitusosakonnas kehtestatud ajutised reeglid:

(Uuenev info on saadaval: Covid-19-info)

 

 

Sünnitusjärgseks raviks ja hoolduseks on 13 tasulist perepalatit ning 9 kahekohalist palatit (2 voodiga tavapalat)

Privaatsust soovivad sünnitanud saavad kasutada perepalati teenust. Perepalati hind on 50 eurot ööpäev.Palatis on televiisor, interneti kasutamise võimalus, WC ja dušš. Perepalatit ette tellida ei saa.

 

Kahekohalistes palatites on kahe patsiendi peale WC ja dušš. Patsientidel on võimalus privaatsuse tagamiseks kasutada voodite vahel olevaid vahekardinaid.

 

Personaliga suhtlemiseks on võimalus kasutada nii tasulistel perepalatitel kui ka kahekohalistel palatitel sisetelefoni.  Teid teenindavad ööpäevaringselt ämmaemandad ja lasteõed.


Normaalselt kulgevalt sünnitusjärgset perioodi jälgib ämmaemand, kes hindab sünnitusjärgset taastumist ning jagab õpetusi imetamise edukaks kulgemiseks ning toimetulekuks kodus. Vastsündinut jälgib lasteõde või ämmaemand ja lastearst.

Keisrilõike järgsete patsientide taastumist jälgib günekoloog. Imetamise nõustamist ja toimetulekuks õpetust jagavad ämmaemandad ja lasteõed.


Kõikidele sünnitajatele on tagatud haiglas viibimise ajal hügieenitarbed (lapse mähkmed ja laste pesu).

Teisel kolmandal elupäeval toimub vastsündinu vaktsineerimine tuberkuloosi vastu, lisaks võetakse lapsel  varbast või kannast vereanalüüs  vastsündinute sõeluuringule.

Toimingud vastsündinuga sünnijärgsesosakonnas

Vastsündinu hooldus

Kliinikus viibimise aeg on keskmiselt 3 päeva.

 

KÜLASTAMINE 

Külastamine toimub kella 17:00 - 19:00-ni.

Lugupeetud patsiendid ja külastajad, sünnitusosakond on eelkõige taastumiseks ja puhkamiseks füüsiliselt kurnavast sünnitusest. Eduka imetamise eelduseks on puhanud, rahulik ema. Võimaldamaks noorel emal piisavalt puhata, anda talle aega uue olukorraga kohanemiseks ning nii vastsündinu eest hoolitsemise kui ka eduka rinnaga toitmise õppimiseks, soovitame haiglas viibimise perioodil sünnitanut külastada vaid väga lähedastel inimestel. 

 

Sünnitusjärgsete  palatite kohta saab informatsiooni sünnitusosakonna vanemämmaemand meiliaadressilt  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.