Rühma füsioteraapia on sobilik kergemate ja keskmise raskusega probleemidega patsientidele. Füsioterapeudi poolt juhendatud harjutused on valitud nii, et lülisambale ja liigestele rakenduvad koormused oleksid minimaalsed. Liikumisravi saalis koosneb üksikharjutustest, mida igaüks saab sooritada vastavalt oma seisundile. Teraapiatunni ülesehitus võimaldab patsientide individuaalset jälgimist. Liikumisravitund saalis kestab 30 min. Rühma füsioteraapiasse saalis suunab taastusraviarst.  

 

 MG 7262

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Füsioteraapia saalis on jagatud rühmadeks:

  • kaela - õlavöötmerühm suunitlusega lihaspingete vähendamisele kaela-õlavöötme piirkonnas.
  • seljarühm - selles rühmas pööratakse tähelepanu alaselja probleemidele. Terapeutilised harjutused on valitud kehatüve lihaste tugevdamiseks, lihaspingete vähendamiseke ja lülisamba liikuvuse parandamiseks.
  • rühirühm - suunatud eelkõige noortele, kellel on rühiprobleemid (skolioos, hüperküfoos, hüperlordoos), nõrgad kehatüve lihased, valu või lihaspinged selja piirkonnas. Tunnis õpitakse tunnetama ja jälgima õiget kehahoidu erinevates asendites.
  • Parkinsonihaigete rühm - selles rühmas võimlevad Parkinsoni tõve diagnoosiga patsiendid. Nimetatud diagnoosiga inimestel on haigusest põhjustatud erinevad liigutushäired. Juhendatud võimlemine on suunatud õigete liigutusmustrite säilitamisele, lihastöö parandamisele ja lihasjäikuse vähendamisele. Lisaks füüsilisele pingutusele on võimlemistund kohaks, kus sarnaste probleemidega inimesed saavad omavahel suhelda.
  • kardioloogiliste haigete rühm - kardioloogiliste haigete taastusravi üheks osaks on liikumisravi, mis toimub 3 korda nädalas tund aega. Liikumisravi eesmärgiks on saavutada selline kehaline ja vaimne seisund, et patsient oleks võimeline tagasi pöörduma oma igapäevase elu ja tegevuse juurde. Füsioterapeudi juhendamisel jälgivad patsiendid oma seisundit ning õpivad kolmekuulise teraapiatsükli jooksul teadvustama haiguse olemust, hindama tegevusvõime piire ja võimalusi ning omandavad oskuse ja julguse tegutseda erinevates situatsioonides õigesti. Lisaks saavad patsiendid füsioterapeudilt nõuandeid iseseisvaks harjutamiseks ning päevakava planeerimise osas ülekoormuse ennetamiseks.

 KLIINIKUMI ÜLDINFO

731 8111
E-P kell 08.00 - 19.00
 esmf  sport est tartu ulikool   tartu eok 
 klubi tartu maraton  spordimed sa TYASK PNG  estonia eu logo  EL logod