Rühma füsioteraapia on sobilik kergemate ja keskmise raskusega probleemidega patsientidele. Füsioterapeudi poolt juhendatud harjutused on valitud nii, et lülisambale ja liigestele rakenduvad koormused oleksid minimaalsed. Rühma füsioteraapia saalis koosneb üksikharjutustest, mida igaüks saab sooritada vastavalt oma seisundile. Teraapiatunni ülesehitus võimaldab patsientide individuaalset jälgimist. Rühma füsioteraapiasse saalis suunab taastusraviarst. |
Füsioteraapia saalis on jagatud rühmadeks:
- kaela - õlavöötmerühm suunitlusega lihaspingete vähendamisele kaela-õlavöötme piirkonnas.
- seljarühm - selles rühmas pööratakse tähelepanu alaselja probleemidele. Terapeutilised harjutused on valitud kehatüve lihaste tugevdamiseks, lihaspingete vähendamiseke ja lülisamba liikuvuse parandamiseks.
- jalarühm – terapeutiliste harjutuste eesmärgiks on säilitada ja parendada puusa- ja põlveliigeste liikuvust ning tugevdada jalalihaseid.
parkinsonihaigete rühm - Parkinsonihaigete rühm - selles rühmas võimlevad Parkinsoni tõve diagnoosiga patsiendid. Nimetatud diagnoosiga inimestel on haigusest põhjustatud erinevad liigutushäired. Juhendatud võimlemine on suunatud õigete liigutusmustrite säilitamisele, lihastöö parandamisele ja lihasjäikuse vähendamisele. Lisaks füüsilisele pingutusele on võimlemistund kohaks, kus sarnaste probleemidega inimesed saavad omavahel suhelda.
- kardioloogiliste haigete rühm - kardioloogiliste haigete taastusravi üheks osaks on füsioteraapia, mis toimub 3 korda nädalas tund aega. Teraapia eesmärgiks on saavutada selline kehaline ja vaimne seisund, et patsient oleks võimeline tagasi pöörduma oma igapäevase elu ja tegevuse juurde. Füsioterapeudi juhendamisel jälgivad patsiendid oma seisundit ning õpivad kolmekuulise teraapiatsükli jooksul teadvustama haiguse olemust, hindama tegevusvõime piire ja võimalusi ning omandavad oskuse ja julguse tegutseda erinevates situatsioonides õigesti. Lisaks saavad patsiendid füsioterapeudilt nõuandeid iseseisvaks harjutamiseks ning päevakava planeerimise osas ülekoormuse ennetamiseks.
- lõdvestus ja meelerahutund – rühmatunnis on rõhk valu ja lihaspingete leevendamine läbi lõdvestusharjutuste sooritamise.
- kroonilise valu juhtimine – toimub loengusarjana üks kord nädalas, suunatud kroonilise valu patsientidele.