Füsioteraapia vees on sobilik kõigile, kuna kasutatakse ära vee erinevaid omadusi. Vesi vähendab raskusjõudu, toetab ja samas ka raskendab liikuvustegevust. Haaratud on enamus lihaseid. Regulaarne võimlemine vees parandab vastupidavust, tasakaalu ja liigutuste koordinatsiooni. Lisaks on vesi lõõgastav ja vähendab stressi.

Tunni kestvus on 30 minutit. Tunnis kasutatakse erinevaid abivahendeid, et muuta harjutusi efektiivsemaks ja asendeid kergemaks. Rühma füsioteraapiasse basseinis suunab taastusraviarst.

 

 MG 7315

 

Füsioteraapia basseinis on jagatud rühmadeks:

  • neeruhaigustega patsientide rühm - neerurühma võimlemine on mõeldud kroonilist neeruhaigust põdevatele patsientidele, predialüüsihaigetele ja ka siirdatud neeruga patsientidele. 
    Neerurühma vesivõimlemisse suunab patsiendi nefroloog saatekirjaga taastusarstile. Kroonilist neerupuudulikkust põdeva haige komplekses taastusravis omab liikumisravi olulist osa, vesivõimlemises on ühendatud vees viibimise toime ja liikumisaktiivsus. Füsioterapeudi juhendamisel õpivad patsiendid jälgima ja hindama oma tegevusvõime piire ja võimalusi. Lisaks nõustab füsioterapeut kogu teraapia vältel patsiente kehalise koormuse osas igapäevatoimingute planeerimisel.
  • kaela ja õlavöötme rühm - harjutused on suunatud eelkõige kaela-õlavöötme lihastele, vähendamaks lihaspingeid ning suurendades seeläbi kaela ja õlaliigeste liikuvust .
  • seljarühm - harjutused alaselja piirkonna lihaste tugevdamiseks ja liikuvuse parandamiseks.
  • rühirühm – suunatud noorukitele õige kehahoiaku tunnetuse õppimiseks ja korrigeerimiseks.
  • jalarühm – on kaasatud harjutused puusa-, põlve- ja hüppeliigese liikuvuse parandamiseks ja lihasjõudluse taastamiseks.

 KLIINIKUMI ÜLDINFO

731 8111
E-P kell 08.00 - 19.00
 esmf  sport est tartu ulikool   tartu eok 
 klubi tartu maraton  spordimed sa TYASK PNG  estonia eu logo  EL logod