Statsionaarse õendusabi osakonda hospitaliseeritakse:

 • Õendusabi osakonda saab suunata patsiente eri-või perearsti saatekirja alusel, kus on oluline informatsioon patsiendi tervislikust seisundist õendusabi osakonna õendustöötajale (saatekiri on aluseks järjekorda registreerimisel). 
 • Patsiendi statsionaarse õendusabi osakonda suunaval raviarstil palume vormistada digisaatekiri ja edastada broneeringusoov või krüpteeritud saatekiri meiliaadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. , broneeringusoovile vastame meili teel. Telefoni teel patsiente ei registreerita.
 • Patsiendi statsionaarse õendusabi osakonda suunaval raviarstil palume täita pdf SAATEKIRI ÕENDUSABI OSAKONDA  - so on hyperlink (saatekirja võimalik täita elektroonselt ja digiallkirjastada).
 • Patsienti suunates peab olema kõige rohkem 2 nädala taguse eriarsti või perearsti visiidi kirjeldus koos patsiendi üldseisundi, füüsilise ja vaimse võimekuse kirjeldusega. Lisaks kehtiv raviskeem, väljastatud digiretseptid, märgitud isolatsiooni- ja abivahendite vajadus, viimased uuringud ja vereanalüüsid ning haavandite kirjeldus. Üle 3 kuu uurimata haigeid ei ole meil võimalik hospitaliseerida.
 • Täpsem info saatekirja nõuetekohase täitmise vajadusest on kirjas Riigi Teatajas SM määruses nr 56 https://www.riigiteataja.ee/akt/107072011010 "Tervishoiuteenuse osutamise dokumenteerimise ning nende dokumentide säilitamise tingimused ja kord" § 30. Saatekirja andmekoosseis ja nõuetekohane täitmine.
 • Iseseisva statsionaarse õendusabi teenusele k.2063 rakendub 15% omaosalustasu 18,64 EUR/ööpäev, info telefonil 7318956. VV kehtiv määrus leitav Riigi Teataja „Tervisekassa tervishoiuteenuste loetelust“ § 15  https://www.riigiteataja.ee/akt/104042023010

Lõige (3) Iseseisvale statsionaarsele õendusabiteenusele saatmisel on lisaks kohustuslik märkida järgmised andmed:

 1. raviprotseduuride teostamise vajadus ja sagedus;
 2. patsiendi nõustamise vajadus;
 3. terviseseisundi dünaamikas jälgimise vajadus ja sagedus;
 4. haiguspuhuste õendustoimingute vajadus ja sagedus;
 5. patsiendi anamneesis terviseseisundi ülevaade.

Hospitaliseerimisele ei kuulu patsiendid:

 • kindlustamata ja saatekirjata isikud;
 • ainult hooldust ja järelvalvet vajavad isikud;
 • rahutud, agressiivsed ja psühhiaatrilist ravi vajavad patsiendid.

 

 

 KLIINIKUMI ÜLDINFO

731 8111
E-P kell 08.00 - 19.00
 esmf  sport est tartu ulikool   tartu eok 
 klubi tartu maraton  spordimed sa TYASK PNG  estonia eu logo  EL logod