Statsionaarse õendusabi osakonda hospitaliseeritakse:

 • Õendusabi osakonda saab suunata patsiente eri- või perearst perearsti saatekirja alusel, kus on oluline informatsioon patsiendi tervislikust seisundist õendusabi osakonna õendustöötajale (saatekiri on aluseks järjekorda registreerimisel). Patsientide registreerime toimub meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., broneeringusoovile vastame digisaatekirja või saatekirja krüpteeritult edastanud meiliaadressile. Telefoni teel patsiente ei registreerita.
 • Patsiendi statsionaarse õendusabi osakonda suunaval raviarstil palume täita pdf SAATEKIRI ÕENDUSABI OSAKONDA  - so on hyperlink (saatekirja võimalik täita elektroonselt ja digiallkirjastada).
 • Patsienti suunates peab olema kõige rohkem 2 nädala taguse eriarsti või perearsti visiidi kirjeldus koos patsiendi üldseisundi, füüsilise ja vaimse võimekuse kirjeldusega. Lisaks kehtiv raviskeem, väljastatud digiretseptid, märgitud isolatsiooni- ja abivahendite vajadus, viimased uuringud ja vereanalüüsid ning haavandite kirjeldus. Üle 3 kuu uurimata haigeid ei ole meil võimalik hospitaliseerida.
 • Täpsem info saatekirja nõuetekohase täitmise vajadusest on kirjas Riigi Teatajas SM määruses nr 56 https://www.riigiteataja.ee/akt/112092019005 "Tervishoiuteenuse osutamise dokumenteerimise ning nende dokumentide säilitamise tingimused ja kord" § 30. Saatekirja andmekoosseis ja nõuetekohane täitmine.

Iseseisvale statsionaarsele õendusabiteenusele saatmisel on lisaks kohustuslik märkida järgmised andmed:

 1. raviprotseduuride teostamise vajadus ja sagedus;
 2. patsiendi nõustamise vajadus;
 3. terviseseisundi dünaamikas jälgimise vajadus ja sagedus;
 4. haiguspuhuste õendustoimingute vajadus ja sagedus;
 5. patsiendi anamneesis terviseseisundi ülevaade

Statsionaarsele hospiitsravile suunamisel peaks saatekirjal patsiendi haigusanamneesis olema fikseeritud alljärgnev info:

 1. ravidokumentides on fikseeritud parima toetava ravi otsus või otsus haigusspetsiifilise ravi lõpetamise kohta - märkida ravi- ja konsiiliumi otsuste kuupäevad ja koht;
 2. patsient on hinnatud PPSv2 (Palliative Performance Scale) alusel – märkida skaala tulemus;
 3. patsiendil on hinnatud hospiitsravi vajaduse indikaatorseisundid – märkida indikaatorseisundid;

Statsionaarse hospiitsravi teenuse osutamise näidustused:

 • Terminaalses seisundis (surm saabub lähinädalatel, lähipäevadel, või –tundidel) väljendunud raskete, ravile halvasti alluvate sümptomitega (valu, tugev iiveldus ja oksendamine, tugev õhupuudus, ulatuslikud ja sügavad kasvajakoe haavandid, terminaalne rahutus) ning totaalse valu (füüsiline, psühho-sotsiaalne ja eksistentsiaalne) all kannatavad patsiendid, kes selleks vajavad professionaalse interdistsiplinaarse meeskonna abi ning nende patsientide lähedased, keda hospiitsteenuse oluliseks osaks olev leinatöö aitab lähedastel kiiremini taastuda ja tava- ning tööellu tagasi pöörduda.
 • Patsiendid, kelle haigusspetsiifiline ravi on lõpetatud, kuna sellega jätkamine suurendab nende kannatusi ja halvendab elukvaliteeti. Nad vajavad palliatiivse ravi korrigeerimist statsionaaris, et olla suuteline lühemat või pikemat aega taas kodus toime tulema.

Statsionaarse õendusabi teenuse osutamise näidustused:

 • neuroloogiliste ja neurokirurgiliste haigete õendusabi;
 • kardioloogiliste ja pulmonoloogiliste haigete õendusabi;
 • sisehaigete ja geriaatriliste patsientide õendusabi;
 • kirurgiliste, traumatoloogiliste ja ortopeediliste haigete õendusabi;
 • onkoloogiliste haigete õendusabi
 • palliatiiv- ja hospiitsravi vajavad patsiendid

Hospitaliseerimisele ei kuulu patsiendid:

 • kindlustamata ja saatekirjata isikud;
 • ainult hooldust ja järelvalvet vajavad isikud;
 • rahutud, agressiivsed ja psühhiaatrilist ravi vajavad patsiendid.

Lisainfo:

 

 • Iseseisva statsionaarse õendusabi teenusel viibimise kestvus sõltub patsiendi tervislikust seisundist tingitud õendusabi protseduuride vajaduste ja sageduste mahust ning Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Eesti Haigekassa vahelisest lepingust. Statsionaarse õendusabi osakonna teenustel viibimise kestvuse pikendamisotsused võetakse vastu suure visiidi konsiiliumil.
 • Statsionaarsel iseseisva õendusabi teenusel viibimise eest tuleb patsientidel tasuda 15% omaosalustasu. Omaosalustasu sõltub Eesti Haigekassa hinnakirjast, 2020. aastal on see 13,26 eur ööpäev. 15% omaosaluse tasumise kohustus on neil patsientidel, kes elanike registri andmetel ei oma broneerimise hetkel ja teenusel viibimise ajal Tartu linna sissekirjutust.
 • Statsionaarsel hospiitsravil viibimise eest omaosalustasu ei rakendu.
 • Tasulise ja 15% omaosalustasu arve maksumus määratakse vastavalt voodipäevade arvule. Osakonna sekretär väljastab Teile arve, mille alusel saate tasuda kohapeal sularahas või kaardiga, info telefonil 731 8956.
 • Patsiendid, kellel puudub EHK ravikindlustus ja statsionaarse õendusabi teenuse näidustus, saavad vabade kohtade olemasolul ravipäeva eest 100% ise tasuda, selleks on siiski vajalik arsti saatekiri ja 10 päeva ettemaksu kohustus. 100% omaosaluse voodipäev maksab 2020 aastal 84,54 eur/päev, ravipäevale lisanduvad arsti visiidid, tugiteenused ja analüüsid Eesti Haigekassa hinnakirja alusel https://www.riigiteataja.ee/akt/124032020014

 

 

 KLIINIKUMI ÜLDINFO

731 8111
E-P kell 08.00 - 19.00
 esmf  sport est tartu ulikool   tartu eok 
 klubi tartu maraton  spordimed sa TYASK PNG  estonia eu logo  EL logod