Spordimeditsiinilisele terviseuuringule ootame kõiki kuni 19-aastaseid (k.a) noori, kes treenivad ja võistlevad regulaarselt vähemalt kuus akadeemilist tundi (1 akadeemiline tund = 45 min) nädalas lisaks kooli kehalise kasvatuse tundidele.
Spordimeditsiiniliste terviseuuringute laiem eesmärk on kaitsta sportlase tervist ja tagada
tervisele ohutu treenimine. Terviseuuringul hinnatakse noorsportlase kehalist arengut ja tervislikku seisundit ning antakse soovitusi tervisele ohutuks eakohaseks treenimiseks. Terviseuuring on oluline sportimisega seotud terviseprobleemide, vigastuste ja ülekoormuse tekkeriskide vähendamisel.
- Spordiarsti vastuvõtt ja arstlik läbivaatus
- Südame-veresoonkonna funktsionaalne uuring – elektrokardiograafia ja sõltuvalt treeningkoormustest või/ja näidustusel koormustest
- Hingamise funktsiooni uuring ehk spirograafia
- Vajadusel lisauuringud ja erialaarstide konsultatsioonid
- Arstlik otsus ja soovitused – väljastatakse terviseuuringu protokoll ja tõend arstliku otsuse kohta
Noorsportlaste terviseuuringuid tehakse Tartus Maarjamõisa Polikliinikus (Puusepa 1a) ja Tartu Ülikooli Spordihoones (Ujula 4, kab 2037), registreerimine 7 319 221 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Eelneval kokkuleppel teostame vähemalt 7-liikmelistele noorpsortlaste gruppidele terviseuuringuid ka Kääriku Spordihoones, selleks palume võtta ühendust osakonnajuhatajaga numbril 731 9134 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
- Terviseuuringule tulles palun täitke terviseküsimustik (leiate allpool). Alla 16-aastase noorsportlase terviseküsimustiku allkirjastab lapsevanem / hooldaja.
- Terviseuuringule mitte tulla, kui esinevad ägeda haiguse tunnused – palavik, kurguvalu, äge nohu, köha, oksendamine, kõhulahtisus jne. Palun helistage haigestumisest teatamiseks ja uue vastuvõtuaja broneerimiseks telefonil 7319221. Uus terviseuuringu aeg broneeritakse arvestusega, et ägeda haiguse läbipõdemisest oleks möödas vähemalt 14 päeva.
- Terviseuuringu päeval ei ole soovitav enne uuringut treenida. Intensiivsest ja suuremahulisest treeningust (k.a. võistlemisest) tuleks hoiduda ka terviseuuringule eelneval päeval, kuna see võib mõjutada uuringute tulemusi ja segada tervisliku seisundi objektiivset hindamist.
Kaasa palume kindlasti võtta:
- isikut tõendav dokument (nt ID-kaart, pass, juhiluba, õpilaspilet);
- täidetud ja allkirjastatud spordimeditsiinilise terviseuuringu küsimustik;
- spordiriided ja –jalanõud (puhtad);
- pesemisvahendid ja käterätik;
- jook (vesi, spordijook);
- soovitavalt eelnevate uuringute andmed.
- Kui tervisuuringul on plaanis koormustest, siis lisaks eelpool kirjeldatule:
- süüa 2-3 tundi enne uuringule tulekut;
- tarbida piisavalt vedelikku;
- mitte juua vahetult enne terviseuuringut kohvi ega kanget teed. Alkoholi, energiajooke, narkootilisi aineid ja tubakatooteid, sh huuletubakat ei tohi tarvitada vähemalt ööpäeva jooksul enne uuringut.
Kompleksseid terviseuuringuid rahastab Eesti Haigekassa. Saatekiri ei ole terviseuuringule tulekuks vajalik.
Parkimine Puusepa 1a ja mujal TÜ Kliinikumi meditsiinilinnaku ümbruses: parkimiskellaga 1 tund parkimist on tasuta. Pärast esimest tasuta tundi maksab parkimine 1 euro tunni kohta või 5 eurot päevapiletina.
Parkimine Ujula 4 (TÜ Spordihoone) – parkimiskellaga on tööpäevadel esimesed 3 tundi parkimist tasuta.