Söömisalane nõustamine spordimeditsiini ja taastusravi kliinikus

 

Aastast 2012 pakub Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliinik võimalust saada süsteemset  tea­dus-põhist söömis­alast nõustamist.  Nõustamine  on suunatud eeskätt võistlusspordiga tege­jatele (vanuses >17 eluaastat).

 

Nõustamispaketti kuulub kaks visiiti koos vereanalüüside tegemisega:

1. visiidil kirjutatakse alla paberid (konfidentsiaalsus, puhas sport),  selgitatakse välja sport­lase vaja­­dused täiendavateks lisauuringuteks ning suunatakse sport­lane vereanalüüsidele: täis­veri, ferritiin, lisanduvad mõned täiendavad ana­lüü­sid sõltu­valt vajadusest;

2.  visiidil toimub sportlase söömisalane nõustamine koos teadus-põhiste ja pikaajalises prak­tikas väga edukalt toiminud soovituste andmisega.


Mis on vajalik nõustamisele tuleku eelselt teha?

  • Vähemalt 14päevase senise söömise (hommiku-, lõuna- ja õhtusöök ) üleskirjutamine (pole vaja anda väga täpseid toidukoguseid, seda võib teha hinnanguliselt)
  • Treeningute sageduse (päevas ja nädalas) ja kestuse päevik

Nõustamisele tulles on vajalik nende andmete kaasavõtmine paberkandjal.


Spordimeditsiini ja taastusravi kliinikus aitab söömissalast nõustamist läbi viia  meditsiini­doktor  professor Mihkel Zilmer, kes on aastate jooksul nõustanud paljusid maailmatasemel edukaid tipp­sport­­lasi.   


Nõustamisele palume eelnevalt registreeruda  telefonil 731 9221.

Lisainfo:  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 KLIINIKUMI ÜLDINFO

731 8111
E-P kell 08.00 - 19.00
 esmf  sport est tartu ulikool   tartu eok 
 klubi tartu maraton  spordimed sa TYASK PNG  estonia eu logo  EL logod