Söömisalane nõustamine spordimeditsiini ja taastusravi kliinikus

 

Aastast 2012 pakub Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliinik võimalust saada süsteemset  tea­dus-põhist söömis­alast nõustamist.  Nõustamine  on suunatud eeskätt võistlusspordiga tege­jatele (vanuses >17 eluaastat).

 

Nõustamispaketti kuulub kaks visiiti koos vereanalüüside tegemisega:

1. visiidil kirjutatakse alla paberid (konfidentsiaalsus, puhas sport),  selgitatakse välja sport­lase vaja­­dused täiendavateks lisauuringuteks ning suunatakse sport­lane vereanalüüsidele: täis­veri, ferritiin, lisanduvad mõned täiendavad ana­lüü­sid sõltu­valt vajadusest;

2.  visiidil toimub sportlase söömisalane nõustamine koos teadus-põhiste ja pikaajalises prak­tikas väga edukalt toiminud soovituste andmisega.


Mis on vajalik nõustamisele tuleku eelselt teha?

  • Vähemalt 14päevase senise söömise (hommiku-, lõuna- ja õhtusöök ) üleskirjutamine (pole vaja anda väga täpseid toidukoguseid, seda võib teha hinnanguliselt)
  • Treeningute sageduse (päevas ja nädalas) ja kestuse päevik

Nõustamisele tulles on vajalik nende andmete kaasavõtmine paberkandjal.


Spordimeditsiini ja taastusravi kliinikus aitab söömissalast nõustamist läbi viia  meditsiini­doktor  professor Mihkel Zilmer, kes on aastate jooksul nõustanud paljusid maailmatasemel edukaid tipp­sport­­lasi.   


Nõustamisele palume eelnevalt registreeruda  telefonil 731 9221.

Lisainfo:  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 REGISTREERIMINE

Taastusarst
731 9100

Spordiarst
731 9221

Sporditraumatoloog
731 9221

731 9100

Töötervishoiuarst

731 9110

 

Logopeed

7319100

 KLIINIKUMI ÜLDINFO

731 8111
E-P kell 08.00 - 19.00
 esmf  sport est tartu ulikool   tartu eok 
 klubi tartu maraton  spordimed sa  ty spordiklubi estonia eu logo  EL logod