Olulisimate vähiraviga soetud juhendite nimekiri ja kiirviited on leitavad siit lingilt.

 

(Kasutamiseks vaid kliinikumi võrgus ja/või kliinikumi kasutajanime ja parooliga)

 

 

Juhised toetus- ja taastusravi kohta (ligipääs vaid kliinikumi arvutivõrgus)

 

 

Alates 2015. a novembrist töötab hematoloogia-onkoloogia kliinikus psühholoog Kaie Jõeveer.

Hematoloogia-onkoloogia kliiniku psühholoogi töö keskendub peamiselt vähihaigust põdevate inimeste nõustamisele, õpetamisele ja toetamisele.
Vähidiagnoosi saanud inimesed ja nende lähedased võivad tunda haiguse ja ravi erinevates etappides hirmu, ärevust, kurbust, elurõõmu kadumist. Need tunded võivad kesta lühikest aega, aga ka häirivalt kaua. Psühholoogiga koos saab lahti mõtestada ja otsida lahendusi tekkinud raskustega paremini toime tulemiseks. Saab rääkida nii emotsionaalsetest kui suhetega seonduvatest probleemidest, aga ka igapäevatoimingutega paremini toime tulemisest.

Psühholoogi abil saab õppida paremini lõõgastuma ja leidma endale sobivaid tegevusi, mis aitavad kaasa meeleolu paranemisele. Psühholoog saab nõustada pereliikmetega suhtlemisel ning ravijärgse eluga kohanemisel.
Psühholoog on vähiravi meeskonna liige, kes aitab patsiendil paremini kohaneda haiguse erinevates etappides, ka siis kui tervenemine ei ole enam võimalik.

Psühholoogi juures toimuv on konfidentsiaalne, mis tähendab, et ilma patsiendi loata tema isikuga seonduvat infot kellelegi edasi ei anta. Ühe nõustamise pikkus on umbes 50 minutit ja kohtumised toimuvad vastavalt kokkuleppele enamasti kord nädalas, üle nädala või kord kuus.

 

Psühholoogiga kontakti saamiseks

  • Andke oma soovist teada raviarstile või õele
  • Kirjutage e-mail aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Psühholoogi kabinet asub J-korpuse 1. korrusel, kabinet 51.

Hematoloogia ja onkoloogia eriala puudutavate teadusajakirjade nimekirja leiate siit Medinfokeskuse kodulehelt.


Osad ajakirjad on vabalt ligipääsetavad, kuid mõne ajakirja täistekstid on kättesaadavad ainult Kliinikumi või TÜ arvutivõrgus.
Põnevat lugemist!