3. septembril avati Narva Haiglas laste ja noorte vaimse tervise kabinet, kus hakkavad tööle vaimse tervise õde Jelena Kangas, psühholoog Svetlana Karzina ja sotsiaaltöötaja Jelena Penkova. Meeskonnale hakkab igakülgset supervisiooni pakkuma SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku personal.

Vaimse tervise kabineti loomisega Narva Haigla juurde paraneb oluliselt psühhiaatrilise abi kättesaadavus. Projekti eesmärgi saavutamiseks planeeritud tegevused tuginevad eelkõige Euroopa ja Põhjamaade kogemustele laste ja noorukite vaimse tervise valdkonnas. Abi peab olema koordineeritud, pere vajadustele vastav ja elukohale lähedal. Oluline on samaaegne töö nii lapse kui ka pere ja võrgustikuga. Ennekõike on oluline varane märkamine, ennetus ja pidev harimis- ja teavitustöö esmatasandi tervishoiuteenuse osutajatele, lastevanematele ja kõigile teistele lastega töötavatele isikutele. Funktsioneeriva psühhiaatrilise ravimeeskonna eelduseks on pidev personali koolitus ja regulaarne supervisioon.

ASUKOHT

  • SA Narva Haigla polikliiniku 3. korrus
  • Hariduse 15, Narva 20303
  • Tel 35 71 881

KONTAKTID

  • Vaimse tervise õde- Jelena Kangas (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., kab 301)
  • Psühholoog- Svetlana Karzina (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., kab 303)
  • Sotsiaaltöötaja- Jelena Penkova (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., kab 301)

„Ida-Virumaa vaimse tervise keskuse loomine lastele ja noorukitele“ on Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliiniku lasteosakonna poolt läbiviidav projekt. Projekti eesmärk on senisest efektiivsema ja kättesaadavama lastepsühhiaatrilise abi pakkumine projekti raames loodava Ida-Virumaa laste ja noorukite vaimse tervise keskuse kaudu. Projekti rahastab Norra toetuste programm „Rahvatervis“, Sotsiaalministeerium, SA Tartu Ülikooli Kliinikum, SA Ida-Viru Keskhaigla ja SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla.

 

DSC03410 DSC03436 DSC03445 DSC03447 DSC03448 DSC03450 DSC03451 DSC03453 DSC03455 DSC03456 DSC03458