SA Tartu Ülikooli Kliinikumi ühendlaboris on eraisikul võimalik tellida analüüse ning tasuda nende eest ise vastavalt haigekassa hinnakirjale. Tasulisi analüüse saab tellida vastava tellimislehega, mis sisaldab tellitavate analüüside nime- ja hinnakirja.

Analüüside tellimise soovi korral:

  • L. Puusepa 8 registratuurist (sissepääs N. Lunini tänava poolt) väljastatakse tellimisleht, millele registratuuri töötaja lisab vajalikud isikuandmed ja soovitud uuringu(d). Tellitav uuring märgitakse ristiga (x) veergu “Tellitud”.
  • registraator väljastab arve nii laboratoorse uuringu kui verevõtmise eest, mille alusel saab tasuda samas registratuuris.
  • uuringuks vajalik vereproov võetakse J korpuse II korrusel ruumis J2109 (E – R, kell 08:00 – 16:00).
  • alla 7 aastastel lastel võetakse veri N. Lunini, lastekliiniku labori ruumis C111 (E – R, 08:00-16:00). Analüüside eest on võimalik tasuda ka lastekliiniku registratuuris (N. Lunini 6).
  • vajaliku proovinõu uriini- või roojaproovi kogumiseks saab ühendlabori analüüside vastuvõtu ja logistika osakonnast J2114, II korrus ja analüüsimiseks toodud materjal tuleb viia koos tellimislehega samasse kohta tagasi (vastuvõtt 08:00 – 16:00).
  • labor saadab analüüsi tulemused registratuuri, kust need väljastatakse kliendile isikut tõendava dokumendi alusel.
  • laboriuuringute tulemused saadetakse ka Patsiendiportaali (www.digilugu.ee), v.a. mõningad kliinilise geneetika keskuses teostatavad analüüsid.

SARS koroonaviirus 2 RNA tasuline analüüs

Tasulisele COVID-19 testimisele on võimalik aega broneerida:

Analüüs võetakse N. Lunini 6 maja juures asuvas testimispunktis.

Tasulise analüüsi maksumus on 57 eurot, arve saadetakse e-postile ning selle eest tuleb tasuda enne analüüsi võtmisele tulemist. Arve eest saab tasuda ka kliiniku patsiendiportaalis ePatsient.

SARS koroonaviirus 2 RNA tasulise analüüsi vastused on valmis järgmisel päeval. Eesti kodanikel on analüüside tulemused leitavad Patsiendiportaalis (www.digilugu.ee).

Sertifikaat väljastatakse ainult tasulise SARS koroonaviirus 2 RNA testi korral.

Sertifikaate väljastatakse L. Puusepa 8, Tartu registratuurist (N. Lunini tn poolne sissekäik). Sertifikaati on võimalik väljastada ka kolmandale isikule. Sellisel juhul tuleb öelda sertifikaadil oleva isiku isikukood ja näidata oma ID-kaarti. See kord kehtib nii välismaalastele, kui Eesti kodanikele.

Registratuur on avatud:

E-R: 07:00-18:00

L: 08:30-13:00

P: 08:30-13:00

 

Juhul, kui COVID-19 analüüsi järgselt kinnitub positiivne tulemus, tuleb jääda perearsti jälgimisele.

 

Kui COVID-19 analüüse tellivad suuremate kollektiividega ettevõtted, soovides testida enam kui 15 inimest, tuleb neil pöörduda ühendlabori sekretäri poole telefonil 731 9312 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. kaudu. Kliinikum on sõlminud kokkuleppe Tartu Kiirabiga, kelle COVID-19 analüüsi võtmise brigaad teeb väljasõidu soovitud asutusse, võtab proovid ning transpordib need omakorda ühendlaborisse.

 

SARS koroonaviirus 2 antikehade tasuline analüüs

COVID-19 läbipõdemise tuvastamiseks on võimalik teha antikehade analüüsi maksumusega 13,21 EUR. Selleks tuleb täita L. Puusepa 8 J-korpuse registratuuris (sissepääs N. Lunini tänava poolt) vastav tellimisleht, maksta seal arve ning anda veri ühendlabori verevõtu kabinetis J2109.

Alla 7 aastastel lastel võetakse veri N. Lunini, lastekliiniku laboris kabinetis C111 (E – R, 08:00-16:00). Analüüside eest on võimalik tasuda ka lastekliiniku registratuuris (N. Lunini 6).

Tulemused on leitavad Patsiendiportaali (www.digilugu.ee) 2 – 3 päeva jooksul.