Mis on Kliinikumi harvikhaiguste kompetentsikeskus?

Tartu Ülikooli Kliinikumi harvikhaiguste kompetentsikeskus tegeleb haruldaste haiguste ehk harvikhaiguste diagnoosimise, jälgimise ja raviga. Meie keskuse eesmärk on koondada harvikhaiguste valdkonnas Kliinikumi parim multidistsiplinaarne kompetents. Teeme haruldaste haiguste diagnoosimisel ja ravis koostööd nii riiklikul kui rahvusvahelisel tasandil. 

Konsultatsioonil selgitame välja sobivaima ravi- ja rehabilitatsioonivormid ning võimalusel meetodid sümptomite leevendamiseks. 

Lisaks on keskuse eesmärk aidata kaasa teadustööle, mille eesmärk on süvendada teadmisi haigustest ning tõhustada diagnoosimisvõimalusi, hooldust ja ravi harvikhaigustega patsientidele.

Meie keskuses töötab sotsiaaltöö ja kliiniline koordinaator ja meditsiiniõde, kelle ülesanne on aidata harvikhaigusega patsiendil ja tema pereliikmeil leida parim tee tervisemuredega toimetulekuks.

Huvirühmade seisukohad kaasasündinud glükosüülimishäire ravimite arendamisel

Ajakirjas Orphanet Journal of Rare Diseases vastavaldatud uuringu eesmärk on tuua esile kaasasündinud glükosüülimishäire kogukondade vaatenurk uute ravimite arendamisele. Uuring tõstab esile…

Täiskasvanud isiku tasuta ortodontiline ravi ja hambaravi

Orphaneti ja ERN ITHACA koostöö tutvustab uut platformi