Mis on kliinikumi harvikhaiguste kompetentsikeskus?

Tartu Ülikooli Kliinikumi harvikhaiguste kompetentsikeskus tegeleb haruldaste haiguste ehk harvikhaiguste diagnoosimise, jälgimise ja raviga. Meie keskuse eesmärk on koondada harvikhaiguste valdkonnas Kliinikumi parim multidistsiplinaarne kompetents. Teeme haruldaste haiguste diagnoosimisel ja ravis koostööd nii riiklikul kui rahvusvahelisel tasandil. 

Konsultatsioonil selgitame välja sobivaima ravi- ja rehabilitatsioonivormid ning võimalusel meetodid sümptomite leevendamiseks. 

Lisaks on keskuse eesmärk aidata kaasa teadustööle, mille eesmärk on süvendada teadmisi haigustest ning tõhustada diagnoosimisvõimalusi, hooldust ja ravi harvikhaigustega patsientidele.

Meie keskuses töötab sotsiaaltöö ja kliiniline koordinaator ja meditsiiniõde, kelle ülesanne on aidata harvikhaigusega patsiendil ja tema pereliikmeil leida parim tee tervisemuredega toimetulekuks.

Täiskasvanud isiku tasuta ortodontiline ravi ja hambaravi

Teatud juhtudel tasub haigekassa huule-suulaelõhe, muu näo-lõualuusüsteemi kaasasündinud väärarengu või harvikhaigusega täiskasvanute ortodontilise ravi eest. Tingimuste kohta loe täpsemalt haigekassa…

Orphaneti ja ERN ITHACA koostöö tutvustab uut platformi

“Pealtnägija”: haruldane geenihäire seab vanemad keerulise valiku ette