Mis on Kliinikumi harvikhaiguste kompetentsikeskus?

Tartu Ülikooli Kliinikumi harvikhaiguste kompetentsikeskus tegeleb haruldaste haiguste ehk harvikhaiguste diagnoosimise, jälgimise ja raviga. Meie keskuse eesmärk on koondada harvikhaiguste valdkonnas Kliinikumi parim multidistsiplinaarne kompetents. Teeme haruldaste haiguste diagnoosimisel ja ravis koostööd nii riiklikul kui rahvusvahelisel tasandil. 

Konsultatsioonil selgitame välja sobivaima ravi- ja rehabilitatsioonivormid ning võimalusel meetodid sümptomite leevendamiseks. 

Lisaks on keskuse eesmärk aidata kaasa teadustööle, mille eesmärk on süvendada teadmisi haigustest ning tõhustada diagnoosimisvõimalusi, hooldust ja ravi harvikhaigustega patsientidele.

Meie keskuses töötab sotsiaaltöö ja kliiniline koordinaator ja meditsiiniõde, kelle ülesanne on aidata harvikhaigusega patsiendil ja tema pereliikmeil leida parim tee tervisemuredega toimetulekuks.

Valminud on harvikhaiguste alast rahvusvahelist koostööd tutvustav video

Rahvusvahelise töögrupi tööpõhimõtetest on valminud ingliskeelne tutvustav video: The National Mirror Groups (NMGs) – European Joint Programme on Rare Diseases 

Harvikhaiguste kompetentsikeskusest saab aastas abi ligi 130 patsienti, 80 protsenti neist on lapsed

Tasuta veebiseminarid haruldaste neuroloogiliste haiguste ja liikumishäirete teemal