lasteosakond.jpg

Laste ja noorukite vaimse tervise keskus

Kriisiabi osutamine eriolukorra ajal.

Erakorraline seisukord mõjutab kõikide perede toimetulekut. Paljudel peredel võib tekkida mure, kuidas tulla toime sotsiaalse isoleerituse tingimustes: kuidas korraldada laste e-õpet ja hakkama saada igapäevaste pingetega uues olukorras. Kui Sina või Sinu pere vajab abi, siis helista psühholoogilise nõustamise saamiseks numbril 5331 8827 või 5331 8792.

Telefonile vastab vaimse tervise õde, kes hindab esmaselt olukorra ning suunab info edasi psühholoogile nõustamiseks.
SA Tartu Ülikooli Kliinikumi laste ja noorukite vaimse tervise keskuse psühholoogid pakuvad oma abi tööpäevadel kl 8 – 16.

 

 

Tutvustus

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliiniku laste ja noorukite vaimse tervise keskus (edaspidi „keskus“) tegeleb vaimse tervise probleemidega laste ja noorukitega 18. eluaastani. Keskus koosneb laste- ja noorukite osakonnast, mille mõlema juurde kuulub ka ambulatoorne vastuvõtt. Psühhiaatriakliiniku laste ja noorukite vaimse tervise keskus on loodud 1983 aastal asutatud Tartu  Psühhiaatriakliiniku lasteosakonna baasil. Keskus väärtustab koolitus- ja arendustegevust kvaliteetsema raviteenuse osutamiseks patsientidele ja nende lähedastele.  Peame oluliseks patsiendi vajadustest lähtuvat paindlikku meeskonnatööd ning koostööd lapse, tema pere ja tugivõrgustikuga, samuti sotsiaal-ja haridussüsteemiga.

Oleme praktikabaasiks nii Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tudengitele kui ka residentuuribaasiks Tartu Ülikooli lõpetanud arstidele. Meie keskus koordineerib laste ja noorukite vaimse tervise kabinette Valgas, Võrus, Põlvas, Kohtla-Järvel ja Narvas. (kabinetid-asutuste nimed ja kontaktid).

Keskus on liitunud Inglismaal väljatöötatud kvaliteedihindamise programmiga QNIC (Quality Network for Inpatient CAMHS) ja läbinud enesehindamise aastal 2015.

 

Struktuur