KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus
Vastuvõtuaja tühistamine

Kliiniku uudised

Üldarst Meestekliiniku Tartu keskuses (06.12.2023)

Otsime Meestekliiniku Tartu keskusesse tööle üldarsti (poolte kokkuleppel võimalik ka alguses osakoormusega töö), alates 01.01.2024

Vajadusel tööülesannete täitmine kliiniku teistes keskustes.

Head rahvusvahelist meestepäeva (19.11.2023)

Tänasel rahvusvahelisel meestepäeval soovime kõigile head tervist ja oma tervisest hoolimist.
Rahvusvaheline meestepäev sai alguse 1999. aastal Trinidadis ja Tobagos ning seda toetab ÜRO.
Eesmärk on juhtida tähelepanu meeste ja poiste tervisele, sugudevaheliste suhete parandamisele, soolise võrdõiguslikkuse edendamisele ja meessoost positiivsetele eeskujudele.


Soovi korral saate viidatud podcastist teavet meeste seksuaaltervisega seonduvast.
https://naistekas.delfi.ee/artikkel/120246735/sexcast-meestearst-avaldab-mis-on-esimene-mark-keskealiste-meeste-voodielus-mis-voib-viidata-sudame-veresoonkonna-haigustele

Õde meestekliiniku Tartu keskusesse (päevane töö) (30.10.2023)

Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinik ootab oma meeskonnaga liituma täistööajaga õde.
Peamiseks töökohaks on meestekliiniku Tartu keskus.

Vaata lähemalt ja tutvu tööpakkumisega:
https://www.kliinikum.ee/toopakkumised/ode-meestekliiniku-tartu-keskusesse-paevane-too/?fbclid=IwAR1GUKDsjt0iiBYB-QKovGai6v7tk1jnmndxJD5GG-XmUBANNQDKzG6YHs4

Kliinikumis alustasid tööd nelja kliiniku uued juhid (29.11.2022)

1. oktoobril alustasid Tartu Ülikooli Kliinikumis tööd nelja kliiniku uued juhid – nahahaiguste kliiniku juht dr Viljar Jaks, ortopeediakliiniku juht dr Katre Maasalu, psühhiaatriakliiniku juht dr Andres Lehtmets ning spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku juht dr Aet Lukmann.

Dr Viljar Jaks, nahahaiguste kliiniku juht: astusin Tartu Ülikooli arstiteaduskonda aastal 1986, kuid saatuse tahtel sattusin hoopis teadustööle. Doktorikraadi kaitsesin aastal 2003 ning siirdusin järeldoktorantuuri Karolinska Instituuti Rootsis. Töötades rohkem kui kuue ja poole aasta jooksul naha regeneratsiooni ja nahakasvajatega, tekkis sügavam huvi nahahaiguste vastu. Dermatoveneroloogia residentuuri lõpetasin teadmisega, et olen leidnud endale sobiva eriala.
Nahahaiguste kliinikus töötades tekkisid tahes-tahtmata erinevad ideed, mis sai kolleegidega läbi arutatud. Nahahaiguste kliiniku juhi konkursi avanedes vaatasid mind nii mitmed kergelt etteheitvad silmapaarid nagu küsides, et kas jutule järgnevad ka teod? Esitasin avalduse.

Meestekliiniku looja professor Margus Punab annab avaliku loengu meeste tervise teemal (29.11.2022)

Vahetult enne meestepäeva, 17. novembril, toimub Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliiniku looja professor Margus Punabi loeng, milles antakse ülevaade Eesti meeste peamistest terviseprobleemidest ning jagatakse soovitusi tervise kontrollimiseks.

„Eesti meeste oodatav eluiga on viimastel aastakümnetel küll pikenenud, ent näeme jätkuvalt, et võrreldes naistega on meeste keskmine oodatav eluiga peaaegu üheksa aastat lühem. 2021. aastal on Eestis meeste oodatav eluiga 72,8 aastat, naistel aga 81,4. Võttes võrdluseks Põhjamaade näitajad, siis näiteks Rootsi meeste oodatav eluiga on Eesti meeste omast 8,4 aastat pikem ning Rootsi meeste ja naiste eluea vahe on vaid 3,6 aastat,“ tutvustas prof Margus Punab.

Kliinikumi uudised

President tunnustas teenetemärkidega Kliinikumi töötajaid (23.02.2024)

President Alar Karis andis iseseisvuspäeva eel, 21. veebruaril üle teenetemärgid, et tunnustada inimesi, kelle igapäevane tegevus laob järjest uusi kihte Eesti hoolivuse, märkamise ja kaitstuse seina. “Neid kõiki liidab ustavus põhimõtetele, millele me tahame näha Eestit toetumas: demokraatiale, õiglusele, tarkusele, järjekindlusele, headusele, ettevõtlikkusele, mõistmisele,” rõhutas riigipea.

President Alar Karis märkis ära ka Kliinikumi töötajate panuse, tunnustades Eesti Punase Risti II klassi teenetemärgiga ülemarst-õppejõudu ja 1. kliinilise valdkonna juhti prof Aare Märtsonit. Prof Märtson on pühendanud oma elu ortopeedia eriala praktiseerimisele ja arendamisele Tartu Ülikooli Kliinikumis ja Tartu Ülikoolis. Pikaaegse ortopeediakliiniku juhina on ta edendanud ravi-, õppe- ja teadustööd nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Ta on olnud väga pühendunud oma patsientide ravimisele ning tänu tema tegevusele on abi saanud tuhanded Eesti patsiendid väikestest lastest kuni eakate inimesteni. Lisaks luu- ja liigeshaiguste ravile on prof Märtsoni läbi aastakümnete olnud vastutav suurte liigeste endoproteesimiste eest. Tal on väga suur panus selles, et Kliinikumi liigesproteesimiste ravikvaliteet on Euroopa mastaabis kõrgel tasemel. Muuhulgas tehakse tema käe all väga keerulisi ja erialade üleseid luukasvajate operatsioone ning keerukamate näidisoperatsioonide läbi viimiseks on teda kutsutud koguni India, Tai ja Vietnami haiglatesse.

Kliinikumis aitavad patsiente juhatada navigatsioonirobotid (21.02.2024)

Operatsiooniõde hoolitseb patsiendi eest tema kõige haavatavamal hetkel (15.02.2024)

Oled patsient?

Patsiendiinfo andmebaasist leiad enda jaoks kõik vajaliku.
Vaata lähemalt
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram