KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus
Vastuvõtuaja tühistamine

Kliiniku uudised

Üldarst Meestekliiniku Tartu keskuses (06.12.2023)

Otsime Meestekliiniku Tartu keskusesse tööle üldarsti (poolte kokkuleppel võimalik ka alguses osakoormusega töö), alates 01.01.2024

Vajadusel tööülesannete täitmine kliiniku teistes keskustes.

Head rahvusvahelist meestepäeva (19.11.2023)

Tänasel rahvusvahelisel meestepäeval soovime kõigile head tervist ja oma tervisest hoolimist.
Rahvusvaheline meestepäev sai alguse 1999. aastal Trinidadis ja Tobagos ning seda toetab ÜRO.
Eesmärk on juhtida tähelepanu meeste ja poiste tervisele, sugudevaheliste suhete parandamisele, soolise võrdõiguslikkuse edendamisele ja meessoost positiivsetele eeskujudele.


Soovi korral saate viidatud podcastist teavet meeste seksuaaltervisega seonduvast.
https://naistekas.delfi.ee/artikkel/120246735/sexcast-meestearst-avaldab-mis-on-esimene-mark-keskealiste-meeste-voodielus-mis-voib-viidata-sudame-veresoonkonna-haigustele

Õde meestekliiniku Tartu keskusesse (päevane töö) (30.10.2023)

Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinik ootab oma meeskonnaga liituma täistööajaga õde.
Peamiseks töökohaks on meestekliiniku Tartu keskus.

Vaata lähemalt ja tutvu tööpakkumisega:
https://www.kliinikum.ee/toopakkumised/ode-meestekliiniku-tartu-keskusesse-paevane-too/?fbclid=IwAR1GUKDsjt0iiBYB-QKovGai6v7tk1jnmndxJD5GG-XmUBANNQDKzG6YHs4

Kliinikumis alustasid tööd nelja kliiniku uued juhid (29.11.2022)

1. oktoobril alustasid Tartu Ülikooli Kliinikumis tööd nelja kliiniku uued juhid – nahahaiguste kliiniku juht dr Viljar Jaks, ortopeediakliiniku juht dr Katre Maasalu, psühhiaatriakliiniku juht dr Andres Lehtmets ning spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku juht dr Aet Lukmann.

Dr Viljar Jaks, nahahaiguste kliiniku juht: astusin Tartu Ülikooli arstiteaduskonda aastal 1986, kuid saatuse tahtel sattusin hoopis teadustööle. Doktorikraadi kaitsesin aastal 2003 ning siirdusin järeldoktorantuuri Karolinska Instituuti Rootsis. Töötades rohkem kui kuue ja poole aasta jooksul naha regeneratsiooni ja nahakasvajatega, tekkis sügavam huvi nahahaiguste vastu. Dermatoveneroloogia residentuuri lõpetasin teadmisega, et olen leidnud endale sobiva eriala.
Nahahaiguste kliinikus töötades tekkisid tahes-tahtmata erinevad ideed, mis sai kolleegidega läbi arutatud. Nahahaiguste kliiniku juhi konkursi avanedes vaatasid mind nii mitmed kergelt etteheitvad silmapaarid nagu küsides, et kas jutule järgnevad ka teod? Esitasin avalduse.

Meestekliiniku looja professor Margus Punab annab avaliku loengu meeste tervise teemal (29.11.2022)

Vahetult enne meestepäeva, 17. novembril, toimub Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliiniku looja professor Margus Punabi loeng, milles antakse ülevaade Eesti meeste peamistest terviseprobleemidest ning jagatakse soovitusi tervise kontrollimiseks.

„Eesti meeste oodatav eluiga on viimastel aastakümnetel küll pikenenud, ent näeme jätkuvalt, et võrreldes naistega on meeste keskmine oodatav eluiga peaaegu üheksa aastat lühem. 2021. aastal on Eestis meeste oodatav eluiga 72,8 aastat, naistel aga 81,4. Võttes võrdluseks Põhjamaade näitajad, siis näiteks Rootsi meeste oodatav eluiga on Eesti meeste omast 8,4 aastat pikem ning Rootsi meeste ja naiste eluea vahe on vaid 3,6 aastat,“ tutvustas prof Margus Punab.

Kliinikumi uudised

Suviste traumade põhjustajateks on alkohol, samuti tõuke- ja jalgrattad (22.06.2024)

Suvi toob endaga kaasa mitte ainult sooja ilma ja vaba aja veetmise võimalused, vaid ka suurema riski erinevateks traumadeks. Kliinikumi erakorralise meditsiini osakond tuletab meelde peamised traumade tekkepõhjused ja soovitused nendest hoidumiseks.

Soojal ajal on erakorralise meditsiini osakonnas sagedasemad lahtised vigastused, mida põhjustavad erinevad tegevused ja õnnetused. Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna vanemarsti-õppejõu dr Aime Keisi sõnul suureneb sooja ja kuiva ilma püsides tõukerataste ja jalgrataste kasutamine, mis paraku toob endaga kaasa kukkumisi ja vigastusi. „Tõukerattad on suur probleem, kuna vigastused on tõsised ja paranevad kaua.

Dr Kaspar Tootsi pälvis parima Põhjamaade ortopeediaalase teadustöö tunnustuse (21.06.2024)

Kliinikum osaleb eesnäärmevähi varajase avastamise uuringu läbiviimisel (13.06.2024)

Oled patsient?

Patsiendiinfo andmebaasist leiad enda jaoks kõik vajaliku.
Vaata lähemalt
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram