KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus
Vastuvõtuaja tühistamine

Kliiniku uudised

Näo-lõualuudekirurgia osakond (24.08.2023)

Näo-lõualuudekirurgia osakond alustas oma tööd uues C-korpuses 21. augustil. Nii osakonda haiglaravile kui ka näo-lõualuudekirurgi plaanilisele vastuvõtule pöördujatel palume oma saabumine registreerida L. Puusepa tänava poolses registratuuris. Erakorralistel patsientidel palume endiselt pöörduda kõigepealt erakorralise meditsiini osakonda (L. Puusepa 8, M-korpus).

Näo-lõualuudekirurgia statsionaarne osakond paikneb uue C-korpuse IV korrusel.

Stomatoloogia kliiniku vältimatu hambaravi muudatused (18.08.2023)

Tartu Ülikooli Kliinikum
18. august 2023

Stomatoloogia kliiniku vältimatu hambaravi muudatused

Arstide osalemine Kanada teadusfoorumil kinnitas, et suu-, näo- ja lõualuudekirurgia on Kliinikumis maailmatasemel (31.07.2023)

Tartu Ülikooli Kliinikumi stomatoloogia kliiniku näo- ja lõualuudekirurgia osakonna arstid dr Marianne Soots, dr Oksana Ivask ja arst-resident Tiiu Kivimaa osalesid 7.–11. juunil 2023 Kanadas Vancouveris rahvusvahelisel suu-, näo- ja lõualuukirurgia konverentsil „25th ICOMS®“. Neljapäevasel konverentsil peatuti nii maailmas praegu kasutusel olevatel ravivõimalustel kui ka tulevikusuundadel. Lisaks uute teadmiste omandamisele olid Kliinikumi arstid teaduskonverentsil esindatud ka kahe posterettekandega.

„Näo-kolju murdude ravi uute põhimõtete suunitluseks on sarnaselt teisele erialadele personaliseeritud meditsiin. Näo-kolju murdude puhul tähendab see, et patsientide ravis kasutatakse üha suuremal hulgal kirurgilise ravi 3D-planeerimist ning individuaaliseeritud rekonstruktsiooniplaatide kasutamist luuliste ja pehmekoe defektide raviks,“ kirjeldas ühte konverentsi fookust dr Marianne Soots.

Kliinikumi uudised

Uue operatsiooniploki avatud uksed (02.10.2023)

29. septembril avas Tartu Ülikooli Kliinikumi uus C-korpuse operatsiooniplokk huvilistele oma uksed.

Operatsiooniteenistuse tööga said tutvuda nii tervishoiutöötajad kui ka tervishoiu valdkonnas alles õppivad tulevased kolleegid. Avatud uste päeval oli võimalik uudistada nii lähimaade moodsaimat operatsioonitehnikat kui ka lüüa ise kaasa paljudes erinevates töötubades. Näiteks osaleda hemostaasi töötoas, aga ka endoskoopilise kirurgia, elektrokirurgia ja laparoskoopilise kirurgia töötoas ning anesteesioõe töötoas. Samuti oli võimalik kätt proovida mehaaniliste õmblusaparaatidega ning uudistada operatsiooniinstrumente.

Kliinikum on tudengite jaoks atraktiivne tööandja (29.09.2023)

Millised on uute kliinikujuhtide plaanid? (29.09.2023)

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram