KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus
Vastuvõtuaja tühistamine

Kliiniku uudised

Karjääripäev stomatoloogia kliinikus (26.02.2024)

22. veebruaril toimus L. Puusepa 1a majas Eesti Hambaarstide Liidu, Tartu Ülikooli hambaarstiteaduse instituudi üliõpilaskogu poolt korraldatud karjääripäev.

Üritusel osales 14 hambakliinikut, sealhulgas Tartu Ülikooli Kliinikumi stomatoloogia kliinik koos hambalaboriga ja 60-70 üliõpilast.
Tudengid said tutvuda erinevate  praktika- ja tööpakkumistega üle kogu Eesti. Kliinikutel, sh Kliinikumi  stomatoloogia kliiniku osakonnajuhtidel ja õendusjuhtidel, oli hea võimalus tutvuda õppetööd alles alustanud tudengitega ja luua kontakte tulevaste arstidega lõpukursustelt.

Kuressaare Hambakliinik külas stomatoloogia kliinikul (22.02.2024)

21. veebruaril külastas Kliinikumi stomatoloogia kliinikut koolituse eesmärgil Kuressaare hambakliiniku esindus: juhataja dr Triinu Putnik, registraator Greta Rüütel, vanemassistent Siivi Belinets. Külalised tutvusid stomatoloogia kliiniku töökorralduslikku poolega ja kliiniku ravi- ning õppekabinettidega, hambalaboriga, sterilisatsiooni osakonna tööga, stomatoloogia kliiniku registratuuri ja Kliinikumi üldregistratuuri tööga. Külastati ka L. Puusepa 8 majas asuvat näo-lõuauudekirurgia statsionaarset osakonda ja päevakirurgia üksust. Oma põhjalikke teadmisi klienditeeninduse ja digiregistratuuri toimimise kohta jagas registratuuride osakonna vanemklienditeenindaja Monika Kroon.

Kuressaare hambakliiniku esindus jäi koolitusvisiidiga väga rahule ja sai uusi mõtteid ja ideid, mida saarele kaasa võtta.

23. veebruar lühendatud graafik (19.02.2024)

Kliinik on avatud 23.02. kell 8.00-15.00. Head vabariigi aastapäeva!

Kliinikumi uudised

Bioanalüütikud aitavad jõuda õige diagnoosini (15.04.2024)

15. aprillil tähistatakse rahvusvahelist bioanalüütikute päeva, et tunnustada nende panust tervishoiusüsteemi. Bioanalüütikud, laborianalüütikud ja laborandid on tervishoiu spetsialistid, kelle töö laborites on elutähtis, tagades kiired ja täpsed analüüsitulemused, mis mõjutavad otseselt patsientide diagnoosi, ravi ja ennetust. Bioanalüütikute panus on alustala õigete otsuste tegemisel, mida arstid ja õed teevad patsientide ravi osas.

Tartu Ülikooli Kliinikumis töötavad bioanalüütikud mitmes erinevas teenistuses – ühendlaboris, patoloogiateenistuses, verekeskuses, aga ka geneetika ja personaalmeditsiini kliinikus. Neist suurim on ühendlabor, kus tehti 2023. aastal üle 4,5 miljoni analüüsi. Labor koosneb mitmest osakonnast, millest kliinilise keemia ja laboratoorse hematoloogia osakond tegutseb ööpäevaringselt, et tagada pidev ja kiire diagnoosimis- ning analüüsiteenuste kättesaadavus. Tulenevalt sellest, et elundisiirdamisi tehakse vaid Kliinikumis, asuvad siin ka viis bioanalüütikust eksperti, kes viivad ainukesena Eestis läbi koesobivuse analüüse enne siirdamist. Laboratoorseid analüüse tehakse nii Kliinikumi kui väliste tellijate tarbeks, tegeledes üle 1300 erineva analüüsiga, uurides sealhulgas verd, uriini, kehavedelikke ja kudesid.

Parkinsoni päev: kroonilise haiguse vaev (10.04.2024)

Kliinikumi panustab jätkuvalt keskkonna tegevustesse (09.04.2024)

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram