Kontaktandmed

SA TÜ Kliinikum Stomatoloogia kliinik
Raekoja plats 6,
51003 TARTU

Tel: +372 731 9100
(registeerimine)

Tel: +372 7319 852
(sekretär)

Fax: +372 7319 854

Vaata kaarti

 

Alates 16.03 osutatakse Stomatoloogia kliinikus ainult vältimatu hambaravi teenust L. Puusepa 8  J korpuses. Raekoja plats 6 maja on suletud. Sissepääs N. Lunini tänava poolt. Vastuvõtt toimub E-R 8.00-13.00 ja 14.00-19.00 (palume patsientidel registreeruda vastuvõtule hiljemalt 30 minutit enne vastuvõtu lõppemist).

L-P ja riiklikel pühadel toimub vastuvõtt 9.00-14.00 (palume patsientidel vastuvõtule pöörduda hiljemalt 13.00). 

Selleks, et viia miinimumi inimeste kontaktid, kaitsta haiglaravil viibivaid ja erakorralist abi vajavaid patsiente ning vähendada võimalust haiglatöötajate nakatumiseks Covid-19 viirusesse palume patsientidel enne vastuvõtule pöördumist konsulteerida alates 23.03.20 valvearstiga: E-R 8.00-14.00 numbril 731 9889.

Valvearst teostab patsiendi suulisel nõusolekul konsultatsiooni ning vajadusel määrab ise ravi. Kui valvearst kinnitab vastuvõtule pöördumise vajalikkuse, palume pöörduda vältimatu abi kabinetti aadressil L. Puusepa 8.

 

Hambaproteesidega seotud küsimuste korral helistada: E-R 8.00-14.00 numbril 7319 282

Palume pöörduda vältimatu hambaravi kabinetti vastuvõtule alles siis, kui valvearst või teie hambaarst on ravivajaduse kinnitanud!

 

NB! Raskete seisunditega (näo-lõualuude murrud, rohke verejooks, näo piirkonna lahtised haavad) vajalik pöörduda koheselt erakorralise meditsiini osakonda.

Palume meelest pidada, et Eesti Haigekassa otsusel osutatakse tasuta hambaravi juhul, kui abi edasilükkamine või selle andmata jätmine võib põhjustada abivajaja surma või püsiva tervisekahjustuse. Vältimatut abi osutatakse selliste erakorraliste seisundite korral, mis vajavad hamba väljatõmbamist või mädanikukolde avamist või verejooksu sulgemist. Seda, kas tegemist on vältimatu abiga, otsustab hambaarst.

Teiste vältimatu abi seisundite korral on teenus tasuline (va. alla 19-aastased ja puuetega patsiendid, kellele on määratud tasuta hambaravi õigus). Täpsem info: www.haigekassa.ee

Teenusele lisandub visiiditasu 5€

Seisundid, mille korral osutatakse Tartu Ülikooli Kliinikumis vältimatu hambaravi teenust:

 • Laste suutervisega seotud esmaabi
 • Hammaste traumad
 • Nähtav turse ja tugev valu näo-lõualuude piirkonnas
 • Tarkusehamba raskendatud suhulõikumisest tingitud äge põletik
 • Verejooks suuõõne haavast
 • Ägedad süljenäärmete haigused
 • Ägedad igemehaigused
 • Hamba eemaldamise järgne põletik
 • Kohest sekkumist vajavad lõpetamata ekstraktsioonid
 • Tugev valu alaõualiigese piirkonnas, suuavamistakistus
 • Tugev hambavalu (ei leevene valuvaigisti võtmisel)
 • NB! Hambaproteesidega seotud esmaabi (nt proteesi murrud) osutamine toimub ainult esmaspäeviti ja reedeti 8.00-13.00
 • Kiireloomulist ortodontilist esmaabi vajavad patsiendid teenindatakse (lahtine traat). Vajadusel konsulteeritakse telefonivalves oleva ortodondiga.

NB! Raskete seisunditega (näo-lõualuude murrud, rohke verejooks, näo piirkonna lahtised haavad) vajalik pöörduda erakorralise meditsiini osakonda.

Kõige tähtsam – olge hoolikad, peske käsi, minimeerige oma liikumist ja kontakte teiste inimestega. Viirushaiguse sümptomite korral ja teadaoleval kontaktil nakatunuga püsige kodus vähemalt 2 nädalat.

Palume patsientidelt mõistvat suhtumist. Kuna olukord võib lähtuvalt eriolukorrast pidevalt muutuda, jälgige Kliinikumi infokanaleid ja sotsiaalmeediat: https://www.kliinikum.ee/

Vältimatu hambaravi teenust pakkuvate asutuste nimekiri: https://www.haigekassa.ee/uudised/valtimatu-hambaravi-inimestele-tagatud

Juhised ortodontilisele patsiendile

https://www.ortodontideselts.ee/et/infolehed


 

VASTUVÕTULE REGISTEERUMINE

Registeeru vastuvõtule
KODULEHELT

Aja tühistamine
KODULEHELT

Tel. 731 9100

E-R 7.30 - 18.00
Aja tühistamine 
731 9099


* registreerimisel on tarvis patsiendi isikukoodi

 KLIINIKUMI ÜLDINFO

731 8111
E-P kell 08.00 - 19.00