KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus

Narkoosis hambaravi

Narkoosis hambaravi on mõeldud  lastele ja täiskasvanutele, kes ei ole võimelised tavalist hambaarsti vastuvõttu läbi tegema.

Laste hambaravi üldnarkoosis

Otsuse narkoosis hambaraviks väikelapsele määrab hambaarst mitte lapsevanem.

Võimalusel peaks patsient käima eelnevalt hambaarsti juures konsultatisoonil ja tegema ka panoraampildi hammastest. Hambaarst peab teadma, milliseid protseduure on vaja sooritada.

Sekretär Kaia Tohu tel 53277840 (patsientide järjekorrapidamine).

Kui patsienti ei ole võimalik liikumisvõimetuse tõttu hambaarsti vastuvõtule tuua, siis saab tema esindaja hambaarstiga konsulteerida:

Dr Jana Olak -    jana.olak@kliinikum.ee

Dr Katrin Kolk -   katrin.kolk@kliinikum.ee

Dr Mairi Korkka - mairi.korkka@kliinikum.ee

Dr Eva-Liisa Pajula - eva-liisa.pajula@kliinikum.ee

Narkoosis hambaravi on mõeldud täiskasvanutele, kellel on meditsiiniline näidustus üldanesteesias hambaraviks ja kes ei ole võimelised meditsiinilise seisundi või puude tõttu tavalist hambaarsti vastuvõttu läbi tegema. Vastuvõtule pöördumiseks on vajalik suunava arsti saatekiri. Teenuse eest tasub Tervisekassa.

Täiskasvanute hambaravi üldnarkoosis

Võimalusel peaks patsient käima eelnevalt hambaarsti juures konsultatsioonil, mille käigus tehakse vajadusel panoraamröntgen hammastest. See aitab hambaarstil planeerida järgnevat operatiivset ravi. Visiidil tutvustab hambaarst narkoosis hambaravi protseduuri.

Hambaarstile pöördudes on vajalik perearsti või eriarsti poolt väljastatud saatekiri patsiendi tervisliku seisundi kohta selleks, et otsustada, kas antud patsiendile sobib päevakirurgia tingimustes narkoosis hambaravi. Vajadusel suunab hambaarst patsiendi täiendavalt anestesioloogi konsultatsioonile. 

Narkoosis hambaravi täiskasvanutele teostab dr Leila Simberg

Konsultatsioonile pöördumiseks  on vajalik broneerida aeg vastuvõtule. Kui patsienti ei ole võimalik liikumisvõimetuse tõttu hambaarsti vastuvõtule tuua, pöördub hambaarsti vastuvõtule tema esindaja või teostatakse konsultatsioon telefoni teel.

Dr Leila Simbergi vastuvõtuajal  kolmapäeviti kell 11.00-12.00 telefoninumbril 731 8683

Teenuse kohta lisainformatsiooni saamiseks palume kirjutada e-posti aadressil: leila.simberg@kliinikum.ee 
Täiendav info: https://www.tervisekassa.ee/inimesele/hambaravi/taiskasvanute-hambaravi/tasuta-hambaravi

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram