Meestekliinik alustab pilootprojektina turvatud keskkonnas tasuliste videokonsultatsioonide pakkumisega. Kasutame Vidyo (tagavaraks Zoom) keskkonda. Esimesed videosillad suunal Tartu-Amsterdam ja Tartu-Tallinn on juba toimunud. Pilootfaasis teostab videokonsultatsioone dr. Margus Punab. Videokonsultatsiooni tellimiseks saatke e-mail aadressile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Puusepa 1a

Meestekliiniku Pikema Sõpruse Päeva uuringute paketi sisuks on uuringud ja analüüsid, mis aitavad hinnata mehe antud hetke tervist ja tema olulisemaid tuvastatavaid terviseriske. Uuringupakett sisaldab elektrooniliselt täidetavat küsimustikku, aparaatuuringuid, vereanalüüse, mehe tervise ja tema olulisemate terviseriskide analüüsi ja meestekliiniku arsti poolt elektroonilist või telefoni teel antavat tagasisidet.

Uuringukompleksi täpsem sisu:

Vereanalüüsid olulisemate mehespetsiifiliste kehaliste muutuste tuvastamiseks (testosteroon ja SHBG, vaba kudedele kättesaadav testosteroon ja PSA (eesnäärmetervise marker, sisaldub vaid 35+ meeste paketis).

Vereanalüüsid üldtervise riskide hindamiseks (glükoos, hsCRV, kusihape, kreatiniin, kolesterool, HDL, LDL, triglütseriidid).

Vereanalüüsid maksa seisundi hindamiseks (ALAT, GGT).

Vererõhu mõõtmine.

Kehaehituse süvaanalüüs, mis sisaldab ka kõhuõõnesisese rasvkoe hinnangut.

Meestekliiniku üldterviseküsimustikku, mis võimaldab analüüsida mehe üld- ja mehespetsiifilise tervisega seotud kehaliste muutuste olemasolu ja ka tervisemurede tekkeriski lähiaastatel. Lisaks sisaldab küsimustik infot olulisemate eluviisiga seotud terviseriskide analüüsimiseks.

NB! Haigekassa poolt rahastatud 3200 meest on kaasatud! Saame pakkuda tasulist teenust! 

Alates 15.novembrist kehtivad TÜ Kliinikumi meestekliinikus uued tasuliste kompleksuuringute hinnad (vaata siit). Täiustatud on uuringute sisu. Lisandunud on uued uuringukompleksid. Kõigi uuringukomplekside esimene, uuringute visiit toimub meestekliinikus. Enamike teenuste vastused edastame mehele elektroonilise visiidiga, kas telefonikonsultatsioonina või siis meili teel.

Arsti visiitide ja ka üksikuuringute hinnad ei muutunud.

1. Sünnil ja esimesel eluaastal. Põhifookus kehalisel arengul. Reguleeritud seadustega ja teostatakse sünnitusmajas ja perearstide poolt. Tänane seis: TOIMIB HÄSTI.
2. Vanuses 16-19 eluaastat, hilispuberteet või vahetu puberteedijärgne periood. Fookus kehalisel arengul, seksuaaltervisel ja hilisematel terviseriskidel. Rahastatud Eesti haigekassa poolt ennetava tervishoiuteenusena. Tänane seis: meeste suunal KÄIVITUSJÄRGUS.
3. Vanuses 35-40 aastat, kehalise tipu järgne periood. Soovitame süsteemset terviseuuringute kompleksi olulisemate terviseriskide varaseks avastamiseks ja vajadusel ennetavaks vahelesegamiseks. Tänane seis: Eesti haigekassa poolt rahastatud PILOOTPROJEKTINA vanusegrupis 40-49 eluaastat.
4. Esimene eesnäärme kontroll vanuses 40 eluaastat. Selle alusel on võimalik küllalt suure täpsusega hinnata eesnäärmevähi eluaegset riski ja paika panna edasise jälgimise optimaalne välp. Tänane seis: Eesti haigekassa poolt rahastatud PILOOTPROJEKTINA vanusegrupis 40-49 eluaastat.
5. Eesnäärme regulaarne kontroll hiljemalt vanusest 50 eluaastat. Vastavalt kehalistele muutustele ja PSA tasemele kas ühe, kahe või nelja aastase välbaga. Tänane seis: enamike perearstide poolt EDUKALT RAKENDATUD.

31. oktoobril algab meeste terviseteadlikkuse tõstmisele pühendatud kampaania Pikema Sõpruse Päev (PSP), milles Tartu Ülikooli Kliinikum (TÜK) osaleb kliinilise partnerina ja kus kokku lepitud mahus ja kindlas vanusegrupis meeste uuringuid rahastab Eesti Haigekassa. Kampaania kestab TÜK meestekliinikus kuni 30.04.2020.

PSP kampaania eesmärgiks on tõsta meeste terviseteadlikkust ja pakkuda meestele ennetava iseloomuga terviseuuringute võimalust.

Eesti Haigekassa rahastusel pakub Meestekliinik tasuta uuringuvõimalusi 3200le 40-49-aastasele eesti ravikindlustust omavale mehele, kes pole viimase aasta jooksul läbinud põhjalikke terviseuuringuid. Projekt toimub teadusuuringu põhimõttel eesmärgiga analüüsida eesti meeste terviseseisundit ja olulisemaid muudetavaid terviseriskikäitumisi.

Haigekassa poolt tasutud uuringupakett sisaldab järgmiseid uuringuid ja analüüse:

 1. Vereanalüüsid olulisemate mehespetsiifiliste kehaliste muutuste tuvastamiseks (testosteroon ja SHBG, vaba kudedele kättesaadav testosteroon ja PSA (eesnäärmetervise marker)).
 2. Vereanalüüsid üldtervise riskide hindamiseks (kolesterool, trigütseriidid, glükohemoglobiin).
 3. Vereanalüüsid maksa seisundi hindamiseks (ALAT, GGT).
 4. Vererõhu mõõtmise.
 5. Kehaehituse süvaanalüüsi, mis sisaldab ka kõhuõõnesisese rasvkoe hinnangut
 6. Meestekliiniku üldterviseküsimustikku, mis võimaldab analüüsida mehe üld- ja mehespetsiifilise tervisega seotud kehaliste muutuste olemasolu ja ka tervisemurede tekkeriski lähiaastatel. Lisaks sisaldab küsimustik infot olulisemate eluviisiga seotud terviseriskide analüüsimiseks.

Palume registreeruda üle Pikema Sõpruse Päeva kampaania kodulehe (https://www.pikemsoprus.ee), registreerimisvormil meie kodulehel või saates meili aadressil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kodulehel registreerudes saab oma tervist kontrollida 1000-1200 meest. Tasuta uuringutes osalemine eeldab eelnevat küsimustiku ja uuringu nõusolekulehe täitmist. Täpse uuringuaja ja -koha suhtes lepitakse kokku telefoni teel. Registreerimisel palun täpsustada oma elukoht!

 

Meestele, kes vanuse poolest või muudel põhjustel ei mahu Eesti Haigekassa poolt tasutud uuringuprogrammi, pakume tasuliste terviseuuringute teostamise võimalust.

TÜK Meestekliiniku Pikema Sõpruse Päeva terviseuuringute tasuline pakett sisaldab:

 1. Vereanalüüsid olulisemate mehespetsiifiliste kehaliste muutuste tuvastamiseks (testosteroon ja SHBG, vaba kudedele kättesaadav testosteroon ja PSA (>35 aastaste paketis)).
 2. Vereanalüüsid üldtervise riskide hindamiseks (hemogramm, kolesterool, LDL, HDL, trigütseriidid, glükohemoglobiin, kusihape (>35 aastaste paketis)).
 3. Vereanalüüsid maksa seisundi hindamiseks (ALAT, GGT).
 4. Vererõhu mõõtmise.
 5. Kehaehituse süvaanalüüsi, mis sisaldab ka kõhuõõnesisese rasvkoe hinnangut
 6. Meestekliiniku üldterviseküsimustikku, mis võimaldab analüüsida mehe üld- ja mehespetsiifilise tervisega seotud kehaliste muutuste olemasolu ja ka tervisemurede tekkeriski lähiaastatel. Lisaks sisaldab küsimustik infot olulisemate eluviisiga seotud terviseriskide analüüsimiseks.

Ülaltoodud uuringu alusel koostab meestekliiniku meeskond 5 tööpäeva jooksul mehe terviseseseisuni analüüsi ja annab soovitused tervise parendamiseks või ja terviseriskide maandamiseks. Tulemused edastatakse kas telefoni teel või e-mailiga. Olulisemate kõrvalekallete või riskide tuvastamisel pakume võimalust täiendavate terviseuuringute teostamiseks või ka ravi määramiseks Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinikus.

Paketi hind:

Meestel vanuses kuni 35 eluaastat – 95 EUR

Meestel vanuses 35+ - 105 EUR

Lisaks soovitame meestel teostada ka hommikuse esmaskuse analüüsi kuse-sugutrakti põletike välistamiseks – testi hind 20 EUR

Tasulistele uuringutele saate registreerida TÜK meestekliiniku etteregistreerimisvormil meie kodulehel või saates meili aadressil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

meestekliinik kinkekaart banner 185px