Kompleksse teenuse osutamise eesmärgil oleme Meestekliiniku Tartu osakonnas käivitanud meeste vaagnapiirkonna probleemidele keskendunud füsioteraapia teenuse.

Füsioteraapia keskendub patsiendi kaebuste leevendamisele.

Füsioteraapia käigus kaardistatakse patsiendi kaebused ja seda põhjustavad või alal hoidvad tegurid.

Füsioterapeut kuulab, hindab, arutleb kaasa ning nõustab. Koostöös patsiendiga leitakse viis kaebuste leevendamiseks. Füsioteraapia TÜK Meestekliinikus on üles ehitatud patsiendi aktiivsele osalusele oma taastumisprotsessis ning toetub suures osas kodusele teraapiaprogrammile.

Mille korral TÜK Meestekliiniku füsioterapeudi vastuvõtule pöörduda:

  • valu vaagnapiirkonnas (kõhupiirkonnas, kubemes, munandites,peenises, alaseljas, tuharates, lahklihas või pärakus)
  • vaagnaga seotud funktsiooni- ehk toimimishäired (põie-, soolestiku- või seksuaalhäired)
  • enne ja pärast eesnäärme eemaldamise operatsiooni
  • liikumisnõustamine

Meestekliiniku Tartu osakonnas on võimalik enamikel tööpäevadel tasulises korras teostada kusiti põletiku/ suguhaiguste uuringud ja ravi ühe päeva jooksul. Täpsemalt loe teenuse kohta siit.

Suguhaiguste kohta loe täpsemalt meie kodulehelt.

23.-24. august, Valga
28.-29. august, Ahtme
30.-31. august, Rakvere
3.-7. september, Kuressaare
10.-14. september, Narva
17.-20. september, Ahtme
24.-25. september, Viljandi
26.-27. september, Võru
1.-4. oktoober, Rakvere
5. ja 8.-9. oktoober, Ahtme
10.-12. oktoober, Narva
15.-16. oktoober, Võru
17.-18. oktoober, Valga
5.-6. november, Rapla
7.-8. november, Haapsalu
12.-16. november, Kuressaare
19.-20. november, Viljandi
21.-22. november, Rakvere
26.-29. november, Narva
3.-6. detsember, Ahtme
7. ja 10. detsember, Võru
11.-12. detsember, Valga

 

Teenuse eemärgiks on vähendada füüsiliste visiitide vajadust ning sellega seotud patsientide ja kliiniku ajakulu. VEN nõustamine toimub eelistatult telefoni teel. VEN käigus analüüsitakse kliendi probleemi olemust, hinnatakse kas probleemi lahendamine on meie kliiniku pädevuses ja soovitatakse optimaalne uuringuskeem. Vajadusel antakse lihtsamaid ravisoovitusi. Retseptiravimeid VEN käigus välja ei kirjutata. Peale VEN teenuse kasutamist võib klient jätkata tasulise teenusega või siis haigekassa poolt tasutud teenusega vastavalt üldjärjekorrale. VEN teenus on tasuline – hind 40 EURi (teenuse kood Y30161). VEN teenuse tellimine toimub ainult meestekliiniku sekretariaadi (soovitavalt e-maili või kodulehe registreerimisvormi) kaudu.

Alates 2017 aasta 1. septembrist toimub meestekliiniku tasuliste teenuste hinnakirja korrektsioon. Meie tasuliste visiitide hinnad on muutumatul kujul püsinud juba neli aastat, analüüside hinnad isegi kuus aastat. Kahjuks on kulud teenuse osutamiseks selle ajaperioodi jooksul oluliselt kasvanud ja korrektsioon tuli kliiniku jätkusuutlikkuse tagamiseks paratamatult ette võtta.