Kompleksse teenuse osutamise eesmärgil oleme Meestekliiniku Tartu osakonnas käivitanud meeste vaagnapiirkonna probleemidele keskendunud füsioteraapia teenuse.

Füsioteraapia keskendub patsiendi kaebuste leevendamisele.

Füsioteraapia käigus kaardistatakse patsiendi kaebused ja seda põhjustavad või alal hoidvad tegurid.

Füsioterapeut kuulab, hindab, arutleb kaasa ning nõustab. Koostöös patsiendiga leitakse viis kaebuste leevendamiseks. Füsioteraapia TÜK Meestekliinikus on üles ehitatud patsiendi aktiivsele osalusele oma taastumisprotsessis ning toetub suures osas kodusele teraapiaprogrammile.

Mille korral TÜK Meestekliiniku füsioterapeudi vastuvõtule pöörduda:

  • valu vaagnapiirkonnas (kõhupiirkonnas, kubemes, munandites,peenises, alaseljas, tuharates, lahklihas või pärakus)
  • vaagnaga seotud funktsiooni- ehk toimimishäired (põie-, soolestiku- või seksuaalhäired)
  • enne ja pärast eesnäärme eemaldamise operatsiooni
  • liikumisnõustamine

Seoses haigekassa lepingu mahu piiratusega esineb sel aastal TÜK Meestekliinikus piiranguid kindlustuse alusel teenuse kättesaadavusega. Ootejärjekorrad pikenevad ja väheneb osutatavate teenuste diapasoon. Palume mõistvat suhtumist!

Teenuse eemärgiks on vähendada füüsiliste visiitide vajadust ning sellega seotud patsientide ja kliiniku ajakulu. VEN nõustamine toimub eelistatult telefoni teel. VEN käigus analüüsitakse kliendi probleemi olemust, hinnatakse kas probleemi lahendamine on meie kliiniku pädevuses ja soovitatakse optimaalne uuringuskeem. Vajadusel antakse lihtsamaid ravisoovitusi. Retseptiravimeid VEN käigus välja ei kirjutata. Peale VEN teenuse kasutamist võib klient jätkata tasulise teenusega või siis haigekassa poolt tasutud teenusega vastavalt üldjärjekorrale. VEN teenus on tasuline – hind 40 EURi (teenuse kood Y30161). VEN teenuse tellimine toimub ainult meestekliiniku sekretariaadi (soovitavalt e-maili või kodulehe registreerimisvormi) kaudu.

Meestekliiniku Tartu osakonnas on võimalik enamikel tööpäevadel tasulises korras teostada kusiti põletiku/ suguhaiguste uuringud ja ravi ühe päeva jooksul. Täpsemalt loe teenuse kohta siit.

Suguhaiguste kohta loe täpsemalt meie kodulehelt.

4.-6. juuni, Rakvere

7.-8. juuni, Rapla

11.-15. juuni, Narva

18.-19. juuni,  Viljandi

20.-21. juuni,  Võru

25.-26. juuni,  Valga

9.-11. juuli,  Ahtme

12.-13. juuli,  Haapsalu

16.-17. juuli, Kärdla

18.-21. juuli, Kuressaare

30.-31. juuli, Viljandi

7.-10. august, Narva

14.-15. august, Rapla

16.-17. august, Haapsalu

21.-22. august, Võru

23.-24. august, Valga

28.-29. august, Ahtme

30.-31. august, Rakvere