KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus

Neurokirurgia osakond

Asukoht: L. Puusepa 8, H-korpus III korrus.

Osakonnajuht: Jaan Eelmäe, tel 731 8520
Vanemõde: Piret Kähi,  tel 731 8521
Sekretär: Pirje Paales, tel 731 8529
Valveõde: tel 731 8523

Neurokirurgide ambulatoorne vastuvõtt: L. Puusepa 8  A-korpus, A 143.

Osakonna iseloomustus

Neurokirurgia osakonnas on kokku 27 voodikohta.

Neurokirurgia osakond on närvisüsteemi haiguste kirurgilisele ravile pühendunud keskus, mille ajalugu ja traditsioonid ulatuvad eriala algusaegadesse. 1920 aastal asutatud Tartu ülikooli närvikliiniku esimese juhatajana töötas professor L. Puusepp, kes oli üks neurokirurgia eriala rajajajaid.


TÜK neurokirurgia osakond tegeleb neurokirurgiliste haiguste diagnoosimise ja raviga. Meie eesmärgiks on nii plaanilise kui erakorralise neurokirurgilise abi tagamine. Me teeme koostööd kõikide Eesti haiglatega, meie patsientide ravi põhineb meeskonnatööl koos teiste erialade spetsialistidega (neuroloogid, neurointensivistid, onkoloogid, radioloogid, lastearstid, taastusraviarstid jt.). Meie põhieesmärk on patsientide maksimaalne turvalisus ning järjepidev ravikvaliteet. Tänapäeva standardid on väheinvasiivsus, kiirem taastumine peale operatsiooni ja paremad kosmeetilised tulemused.
Meie arstid töötavad ka Tartu Ülikoolis, mis tähendab seotust õppe- ja teadustööga, olemist kursis kaasaegse meditsiini arengutega ning uute ravimeetodite rakendamist igapäevases praktikas.

Tuginedes ligi 100 aasta pikkusele kogemusele on osakonna töö põhisuundadeks: neuroonkoloogia, neurovaskulaarne kirurgia, spinaalne ja perifeerne neurokirurgia, pediaatriline neurokirurgia, erakorraline neurokirurgia (pea- ja seljaaju traumad), ja funktsionaalne ning stereotaktiline neurokirurgia.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram