Kontrast



Reavahe




Teksti suurus




Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus

Garantii töödele

Valmis töödele, mis on tellitud Tartu Ülikooli Kliinikumist ja Tartu Ülikooli Hambaarstiteaduste instituudist vormistatakse „Tellimusmeditsiiniseadme kinnituskiri“, mis jääb patsiendi haigusloo juurde eHLi. Kinnituskiri ja makstud arve on tööde garantii aluseks.

Väljastpoolt SA TÜ Kliinikumi tellitud töödele antakse „Tellimusmeditsiiniseadme kinnituskiri“ kaasa paberkandjal. Tööga antakse kaasa arve-saateleht, kust tellija näeb töö maksumust. Arveldamine tellija ja Kliinikumi vahel toimub üks kord kuus raamatupidajate vahendusel.

Metallokeraamika, metallitööd                    2 aastat
Komposiiditööd, plastmasstööd                   6 kuud

Garantiid ei anta parandustele, ajutistele kroonidele ja ortodontilistele töödele.

Meelespea

  • Tartu Ülikooli Kliinikumi stomatoloogia kliiniku hambaproteesikeskuse hambalaboris kasutame me VITA MFT hambaid. Hea tulemuse saavutamiseks palun kasutage VITA Classic värvivõtit ja VITA MFT garnituuri näidist. Kui Teil puudub garnituuride näidis, siis saame selle Teile pakkuda vastava tasu eest (sõltub tarnija hinnakirjast). Näidises on 12 suurust.
  • Palun võta jäljend õige suuruse lusikaga, et kogu tehnikule vajaminev info mahuks jäljendisse.
  • Palun kasutage võimalusel jäljendi võtmisel alginaati, mille mudelisse valamise aeg on pikem (nt. 5 päeva alginaat).
  • Jälgi, et jäljend saaks desinfitseeritud vastavalt nõuetele ja oleks puhas.
  • Hoia alginaatjäljend niiskes (märg salvrätik,  kilekott). Jälgi, et jäljendmaterjal ei oleks lusika küljest lahti. Vastasel juhul ei pruugi valamisel mudel tulla täpne.
  • Peale jäljendi võtmist tuleb jäljend koheselt üle kontrollida, et sellel ei oleks ebatäpsusi. Probleemsete jäljendite puhul on tehnikul õigus paluda uut jäljendit.

Hea töö saab alguse hästi võetud jäljendist!

Jäljendi võtmise kümme kuldreeglit

  1. Vali õige suurusega lusikas, sobiva viskoossusega materjal, vastavalt jäljendi võtmise tehnikale ja näidustustele. Kasuta jäikasid ja tugevaid jäljendlusikaid.
  2. Taga nõuetekohane retraktsioon ja vajadusel peata veritsus, et saada kuiv ja puhas tulemus. Retraktsioonivahendite kasutamisel loputage ja kuivatage korralikult.
  3. Jälgi jäljendmaterjali tootjapoolset segamisjuhendit, et materjal ei oleks liiga vedel või liiga paks. Aseta lusikale piisavalt materjali.
  4. Asetage täidetud jäljendlusikas suhu aeglaselt ja paralleelselt prepareeritud hammaste piki telgedega. Jäljendlusika paigutamisel avaldage survet nii, et väldite hammaste/koe kokkupuudet lusikapõhjaga. Hoidke jäljendlusikat paigas liigset survet avaldamata ning vältige liigutusi, mis võiks muuta jäljendlusika asukohta ja tuua kaasa moonutusi.
  5. Lase materjalil vastavalt tootja juhisele suus taheneda, et materjal ei tuleks jäljendlusika eemaldamisel suust lahti.
  6. Jäljendlusika suust eemaldamisel vältige ühes suunas pööramist. Enne jäljendlusika suust eemaldamist veenduge, et jäljend on piisavalt kõvastunud.
  7. Kontrollige preparatsiooni servi ja veenduge, et servad on täielikult ja nõuetekohaselt kaetud. Defektid võivad kaasa tuua ebatäpsed tulemused: tühimikud, rebendid, materjali moonutused, vooludefektid, jäljendlusika eraldumine, tiheda ja vedela konsistentsiga materjali kihistumine, jäljendlusika läbipaistvus.
  8. Kui märkate neid puudujääke, siis palun võtke uus jäljend.
  9. Desinfitseerige jäljend infektsioonikontrolli nõuete kohaselt vastavalt kasutatava materjali juhendile. Loputage jäljend enne ja pärast desinfitseerimist veega. Alginaat jäljend jätke niiskesse keskkonda. Silikoonjäljend kuivatage enne laborisse saatmist pustliga.
  10. Pakenda jäljend turvalisse karpi, et transportimisel viga ei saaks.
  11. Kui kohe ei saa jäljendit laborisse saata, siis hoiusta jäljendit transportimiseni vastavalt kasutatava materjali tootjapoolsetele juhistele.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram