Marit Aasaru (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.), ambulatoorse osakonna juhataja, tel: 5331 8462
Kerit Kalder (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.), vanemõde, tel: 731 9347
Asukoht
Ambulatoorsed vastuvõtud toimuvad haiglakompleksi F-korpuse 1. korrusel.
Vastuvõtule registreerimine
Vastuvõtule registreerimiseks helistada üldregistratuuri tel: 731 9100 (E-R 07.30 – 18.00).
Interneti teel registreerimiseks kasutada ePatsient portaali https://epatsient.kliinikum.ee/ või üleriigilist digiregistratuuri https://www.digilugu.ee/login
Kardioloogi vastuvõtule registreerimiseks on vajalik pere- või eriarsti saatekiri. Kui Teil puudub saatekiri või soovite tervishoiuteenust väljaspool ravijärjekorda, võite pöörduda kardioloogi tasulisele vastuvõtule.
Enne vastuvõttu palume läbi käia J-korpuse peaukse juures asuvast registratuurist (vajalik tasuda visiiditasu 5.- eurot). Üleriided palume jätta riidehoidu.
Teostame perearsti saatekirja alusel 24 tunni vererõhu monitooringut ja koormustesti nii liikuvrajal kui veloergomeetril.
Aegade broneerimine 24 tunni vererõhu monitooringule telefonil 731 9359 ja 731 9367.
Aegade broneerimine koormustestile telefonil 731 9350.
Osakonnas tehakse järgmisi uuringuid:
Elektrokardiogrammi e. “südamefilmiga” saab hinnata südame rütmi, südamelihase verevarustuse häireid (südamelihase isheemia), südamelihase infarkti (äge südameinfarkt? varem läbipõetud südameinfarkt?), südamekambrite ülekoormust ja suurenemist. EKG tegemisel peate lamama selili. Elektroodid kinnitatakse kätele-jalgadele ning 6 elektroodi rindkerele (NB! Meestel võib olla vajalik rindkere raseerimine). Uuringu ajal ei tohi liigutada, rääkida ega köhida. Hoidke alati alles varasemad EKG-d ja võtke need kaasa iga kord arsti vastuvõtule tulles.
Koormustest on südameveresoonkonna uuring, mis võimaldab hinnata südame koormustaluvust ning diagnoosida võimalikke kardioloogilisi haigusi. Uuring kujutab endast jalgrattasõitu (ratas paigal, liiguvad ainult pedaalid) või kõndimist liikuval lindil. Ülakehale kinnitatakse elektroodid, mille abil registreeritakse EKG-d ja õlavarrele pannakse vererõhu mansett. Koormuse raskusastmed määratakse igaühe jaoks eraldi. Uuringu lõppedes hinnatakse koormuse järgset taastumist. Uuring kestab ligikaudu pool tundi. Soovitav on avaram, jalgade liikumist mittesegav riietus või spordiriietus.
Ehhokardioskoopia (südame ultraheli-uuring) annab ülevaate südame ehitusest, vereringest ja südamesisestest probleemidest. Tegu on valutu uuringuga, mille käigus liigutatakse geeliga kaetud ultraheliandurit rindkerel, et püüda kinni ultrahelilained ja seeläbi visualiseerida südame ehitus ja töö.
24 h vererõhu monitooring on ööpäevaringne vererõhu mõõtmine. Õlavarrele pannakse vererõhu mansett, millega kaasa tuleb digitaalne salvestaja. Aparaat teostab ja salvestab automaatsed vererõhu mõõtmised päevasel ajal iga 30 minuti järel ning ööperioodil (22.00 – 06.00) üks kord tunnis. Aparaati ei tohi teha märjaks mistõttu ei ole uuringu ajal lubatud minna ujuma, sauna, vanni ega duši alla. Mõõtmise ajal ärge liigutage oma kätt, hoidke käsi lõdvana. Soovitatav on selga panna laiem pluus või kampsun. Aparaat tuleb tagastada järgneval päeval kokkulepitud ajaks.