Kontrast



Reavahe




Teksti suurus




Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus
Vastuvõtuaja tühistamine

Kliiniku uudised

Pöidlaliigese kulumine näitab kasvutrendi  (04.12.2023)

Tartu Ülikooli Kliinikumi ortopeediakliinikus viiakse aastas läbi 1300 endoproteesimist ehk operatsiooni, mille käigus asendatakse patsiendi oma liiges kunstliigesega. Väikseim liiges, mida saab operatsiooni käigus metallist tehisliigesega asendada, on pöidla oma. 2023. aasta teisest poolest on ortopeediakliinikus pöidla endoproteesimiseks kasutusel ka uue põlvkonna kunstliiges.

Kliinikumi ortopeediakliiniku juhi dr Katre Maasalu sõnul on endoproteesimiste arv olnud viimastel aastatel tõusuteel. „Kui eelmisel aastal viidi Kliinikumis läbi 1200 endoproteesimist, siis sel aastal prognoosime rohkem kui 1300 juhtu. Endoproteesimine on üks liigesehaiguste ravimeetod ning selle kasuks otsustatakse siis, kui muud meetodid enam tulemust ei anna. Ning ka siis hindab ortopeed võimalikku ravitulemust sõltuvalt kahjustunud liigese kulumisest, samuti ümbritsevate liigeste kulumisest,“ selgitas dr Maasalu.

Presidendi noore teadlase preemia laureaat on dr Kaspar Tootsi (21.06.2023)

23. mail andis Eesti Vabariigi President Alar Karis andis üle noore teadlase preemiad. Presidendi noore teadlase preemia laureaat on Tartu Ülikooli Kliinikumi ortopeedia arst-õppejõud Kaspar Tootsi, kelle esitasid  professor Jaak Kals ja professor Aare Märtson.

President Karise sõnul ei tehta teadust preemiate pärast, kuid iga tunnustust saab võtta märgina, et valitud suund on õige ning teadustöö ühiskonnale väärtuslik. Ta avaldas lootust, et tänaste laureaatide eeskuju inspireerib teisi noori valima teaduse teed ja näitab kogu ühiskonnale, miks vajab Eesti oma tippteadust.

Kliinikumis alustasid tööd nelja kliiniku uued juhid (29.11.2022)

1. oktoobril alustasid Tartu Ülikooli Kliinikumis tööd nelja kliiniku uued juhid – nahahaiguste kliiniku juht dr Viljar Jaks, ortopeediakliiniku juht dr Katre Maasalu, psühhiaatriakliiniku juht dr Andres Lehtmets ning spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku juht dr Aet Lukmann.

Dr Viljar Jaks, nahahaiguste kliiniku juht: astusin Tartu Ülikooli arstiteaduskonda aastal 1986, kuid saatuse tahtel sattusin hoopis teadustööle. Doktorikraadi kaitsesin aastal 2003 ning siirdusin järeldoktorantuuri Karolinska Instituuti Rootsis. Töötades rohkem kui kuue ja poole aasta jooksul naha regeneratsiooni ja nahakasvajatega, tekkis sügavam huvi nahahaiguste vastu. Dermatoveneroloogia residentuuri lõpetasin teadmisega, et olen leidnud endale sobiva eriala.
Nahahaiguste kliinikus töötades tekkisid tahes-tahtmata erinevad ideed, mis sai kolleegidega läbi arutatud. Nahahaiguste kliiniku juhi konkursi avanedes vaatasid mind nii mitmed kergelt etteheitvad silmapaarid nagu küsides, et kas jutule järgnevad ka teod? Esitasin avalduse.

Kliinikumi uudised

Kliinikum kutsub vähipatsiente vähiravi tuleviku üle arutlema (19.09.2024)

Tartu Ülikooli Kliinikum korraldab 25. septembril Lydia hotelli sündmuskeskuses ürituse „Patsiendi hääle kujundamine vähiravis läbi kaasamise“, kuhu on oodatud kaasa mõtlema ja rääkima kõik praegused või kunagised vähipatsiendid ja nende lähedased, vähipatsientide ühingute liikmed, patsientide eestkõnelejad, vähiraviga tegelevaid spetsialistid, oluliste sidusrühmade esindajad ja huvilised. Üritusel on võimalik osaleda ka veebi teel.

Kaasamise eesmärk on selgitada välja vähipatsientide murekohad ja ootused oma ravi protsessis. Nii on kõik osalejad oodatud tõstatama teemasid, kuidas kujundada patsiendikesksem vähiravi ja viia vähipatsientide hääl tervishoiu otsustusprotsessidesse. Tegemist on Eestis esimese sellises ulatuses patsientide kaasamise sündmusega, kus kohtuvad olulised vähiraviga seotud osapooled, et arutada ühiselt vähiravi tuleviku üle. Kohtumisel saavad sõna nii Eesti kui ka Euroopa vähiravi spetsialistid, sealjuures Kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliiniku juht dr Kristiina Ojamaa, ning vähipatsiendid ja nende lähedased. Lisaks räägitakse personaliseeritud ravist vähiga võitlemisel ning uusimatest ravivõimalustest Euroopas.

Eestis läbiviidud kliiniline uuring kinnitab geneetilistel riskidel põhineva rinnavähi sõeluuringu teostatavust (18.09.2024)

Simulatsiooniõppuste nädal keskendub lastele ja vastsündinutele (17.09.2024)

Oled patsient?

Patsiendiinfo andmebaasist leiad enda jaoks kõik vajaliku.
Vaata lähemalt
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram