Eriarsti vastuvõtt

Eriarsti vastuvõtule saab registreerida telefoni teel 731 9100 (E-R 07.30-18.00), registraatori juures kohapeal, kodulehe vormi kaudu, kliinikumi patsiendiportaali ePatsient kaudu või üleriigilise digiregistratuuri kaudu. Vastuvõtule registreerimiseks on vajalik perearsti saatekiri. Saatekirja ei nõuta pöördumisel järgmiste eriarstide poole: psühhiaater, naistearst, kopsuarst (tuberkuloosiga), silmaarst, hambaarst, naha-suguhaiguste arst, noorte nõustamine, erakorralisel pöördumisel (trauma korral) traumatoloog või kirurg.

Kui Teil puudub saatekiri või soovite tervishoiuteenust väljaspool ravijärjekorda, võite pöörduda eriarsti tasulisele vastuvõtule.

Kui Teil esinevad ülemiste hingamisteede haigustunnused või Teil ei ole võimalik kokkulepitud ajal vastuvõtule tulla, palume sellest kindlasti teatada. Vastuvõtuaja tühistamiseks

 • helistage telefonil 731 9099 (E-R 07.30-18.00) või
 • edastage oma soov kliinikumi kodulehe “Patsiendile” rubriigis (Eriarsti vastuvõtt – Vastuvõtuaja tühistamine).

Liikumisraskustega patsiendid saavad L. Puusepa 8 hoones liikumiseks küsida ratastooli peasissekäigu juures asuvast riietehoiust (suveajal küsida ratastooli informaatori või turvamehe käest).

Kuidas saada kiiremini arstiabi – Eesti Haigekassa soovitused

Vastuvõtule palun kaasa võtta:

Nii mõnelegi inimestele teeb eriolukorra järgselt muret arsti juurde pääsemine. Selleks, et saada kiiremini lahendus oma tervisemurele, saad Sa ise palju ära teha. Siin on Sulle mõned soovitused:

 1. Kerge tervisemurega saad abi apteegist või perearsti nõuandeliinilt-kergete terviseprobleemide puhul nagu väike palavik, kurguvalu või nohu-köha, tuleks püsida kodus, puhata ning lasta keha immuunsüsteemil oma tööd teha – ligi 80% vaevustest lähevad ise üle. Kehva enesetunde korral saad turgutust käsimüügiravimitest, mille kohta oskavad soovitusi jagada apteekrid. Kiiret abi saad ka nõuandetelefonilt 1220* või 634 6630, kus perearstid ja – õed annavad ööpäevaringselt tervisenõu.
 2. Haigestumisel alusta perearstist- kui oled haige olnud juba mõnda aega ja haigus on ägeda loomuga, tasub pöörduda oma perearsti poole, kes koostöös pereõega diagnoosib ja ravib enamikku haigusi ja saab Sind vajadusel suunata ka eriarsti vastuvõtule.
 3. Kasuta e-konsultatsiooni – nii säästad aega, sest Sa ei pea ise eriarsti poole pöörduma. Nimelt on perearstil võimalik e-konsultatsiooni kaudu konsulteerida ise eriarstidega Sinu diagnoosi täpsustamiseks ja ravi määramiseks. Kui selgub, et vajad siiski eriarstiabi juurde kohale minekut ja täiendavaid uuringuid, kutsub eriarst Su oma vastuvõtule.
  Praeguseks saavad perearstid oma patsiendi tervisemure lahendamiseks eriarstiga konsulteerida juba mitmekümnel erialal. E-konsultatsiooni teenust on 2020. a esimesel poolaastal kasutanud 13 700 inimest pea 30 000 korda.
 4. Kasuta digiregistratuuri – kõige kiiremini ja mugavalt leiad sobiliku eriarstiaja üleriigilise digiregistratuuri kaudu, kus on võimalik vastuvõtu aegu broneerida, muuta või tühistada.
  Digiregistratuur annab Sulle valikuvabaduse leida sobiv eriarsti vastuvõtuaeg ühest kohast, ilma et peaks pöörduma erinevatesse raviasutustesse. Kui Sa ei leia endale ise sobivat aega eriarsti juurde, siis soovitab Sulle neid digiregistratuuri juurde loodud tehnoloogiline abimees.
  Praeguseks on digiregistratuuri kaudu võimalik arstiaega broneerida juba 66 raviasutusse. Digiregistratuuris on alates selle loomisest ehk viimase pooleteise aastaga tehtud üle 68 000 broneeringu. Pane tähele, et eriarsti vastuvõtuaja broneerimiseks on vajalik perearsti saatekiri (v.a günekoloogi, naha-suguhaiguste arsti, silmaarst või psühhiaatri juurde).
 1. Vaata arstiaegu üle Eesti – Erinevates raviasutuses ja erinevate arstide juurde võivad olla väga erineva pikkusega ooteajad. Kui saad saatekirja eriarstile, siis ära eelista kindlat haiglat või arsti, vaata arstiaegu erinevate raviasutuste lõikes üle Eesti. Sul on õigus valida endale sobiv arst ning vastuvõtuaeg ükskõik millises raviasutuses. Isegi kui perearst on saatekirjale kirjutanud mõne kindla arsti või raviasutuse nime, tasub alati uurida vastuvõtuaegu teistest haiglatest või teiste arstide juurde. Haigekassa kulul arstiabi saamiseks vali kindlasti nende lepingupartner.
 2. Tühista arstiaeg, kui sa ei saa vastuvõtule minna – õigeaegse teavituse korral (vähemalt 24 tundi enne visiiti) saab vastuvõtuaja vabastada ning teistel patsientidel on võimalik aeg broneerida ja kiiremini arstiabi saada.  Oma aja saab digiregistratuuri kaudu tühistada vaid paari klikiga. Sel aastal on digiregistratuuri kaudu tühistatud u 6000 broneeritud arstiaega, mis oleks vastasel juhul olnud tühivisiidid, kus patsient ei ilmu vastuvõtule ja arstiaeg läheb raisku.
 • ravikindlustuseta isikult;
 • kliinikumi teise eriala arsti saatekirjaga patsiendilt;
 • teise tervishoiuasutuse sama eriala arsti saatekirjaga patsiendilt;
 • rasedatelt rasedakaardi esitamisel;
 • alla 2-aastaselt lapselt;
 • vältimatu ambulatoorse eriarstiabi osutamisele järgneb vahetult statsionaarse tervishoiuteenuse osutamine;
 • korduva vastuvõtu korral, kui arst on eelmise vastuvõtu eHLs lõpetanud valikuga „tagasikutse“ ja broneerinud patsiendile korduva vastuvõtuaja konkreetsel kuupäeval ja kellaajal ;
 • tasulise tervishoiuteenuste osutamise korral;
 • tahtest olenemata vältimatu psühhiaatrilise ravi korral;
 • vältimatu ambulatoorse eriarstiabi osutamisel Tartu linna lastelt ja noortelt (vanuses 0 – 19-aastat kaasa arvatud) erakorralise meditsiini osakonnas, lastekliiniku-, kõrvakliiniku-, silmakliiniku- ja psühhiaatriakliiniku erakorralises vastuvõtus. Visiiditasu maksab Tartu Linnavalitsus.;
 • esimese operatsioonijärgse vastuvõtu korral, kui suunajaks on kliinikumi sama eriala arst või erakorralise meditsiini osakonna valvearst, kehtib 2 kuud peale operatsiooni;
 • kliinikumi töötajatelt, kes pöörduvad nakkuskabinetti tööülesannete täitmisel saadud lõike-torkevigastuse järgselt;
 • tuberkuloosi ravi korral, nii haigetelt kui ka haigete kontaktsetelt;
 •  spetsialistide (logopeed, psühholoog jm) poolt osutatud tervishoiuteenused;
 • ennetusega seotud tervishoiuteenuste osutamise korral;
 • lastehambaravi (sh ortodontia) osutamise korral;
 • kudede ja organite loovutamisega seotud tervishoiuteenuste osutamise korral;
 • patsiendi lähedastelt, keda uuritakse pärilike haiguste suhtes. Lähedasteks loetakse patsiendi elukaaslane, vanemad, lapsed, õed, vennad ja vanavanemad.

Eriarsti vastuvõtule pöördumisel

 • Tulge vastuvõtule 20 minutit varem, et jääks aega vormistada registratuuris ambulatoorne kaart.
 • Kirjutage eelnevalt üles küsimused, millele soovite saada vastuseid.
 • Kirjutage üles ravimite (ja toimeainete) nimetused, mida tarvitate.
 • Kirjutage üles sümptomid ja muud olulised detailid, mis visiidil võivad ununeda.
 • Öelge arstile, kui Teil jäi tema seletustest midagi segaseks.
 • Eriarsti vastuvõtule tulles on soovitav mitte suitsetada vähemalt 4 tundi enne vastuvõttu, et võimalike uuringute ja analüüside (nt kopsude difusioonitesti, vereanalüüside) tulemused oleksid korrektsed.