Tubakast loobumise nõustamine

Tubakatarvitamise arvele tuleb kanda 40% kõikidest südame-veresoonkonnahaiguste juhtudest, 80% kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse juhtudest ja 30% kõikidest vähijuhtudest. Kopsuvähi haigetest on aga suitsetajaid lausa 90%. Tubaka tarvitamisest põhjustatud haigusi on Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel üle 25. Tubakatarvitamine on haigestumiste ja enneaegsete surmade peamine ja seejuures täielikult välditav põhjus. See on ainus riskitegur, mida on võimalik elimineerida kohe, kui inimene lõpetab suitsetamise. (Tervise Arengu Instituut)

Kliinikum pakub tubakast loobumise nõustamist Tartu Ülikooli Kliinikum kopsukliinikus, Riia mnt 167, Tartu.
Eelregistreerimine telefonil 731 8911, 731 8939.

Tubakast loobumist nõustamiseks on avatud eraldi ajad. Teenust osutatakse visiiditasuta ning nii kindlustatud kui kindlustamata isikutele. Teenust osutatakse saatekirjata, kuid vajalik on eelregistreerimine.

Tubakast loobumise nõustamise eesmärgiks on võimestada suitsetajate tubakast loobumist professionaalse nõustaja abil. Nõustatakse kõiki tubaka-, e-sigareti ja kuumutatava sigareti tarvitajad või muul viisil nikotiini sõltuvuslikke tarvitajad.
Nõustamisteenuse hulka kuuluvad nõuanded, individuaalse loobumis- ja raviplaani koostamine, juhised taasalustamise vältimiseks ja nikotiinsõltuvuse ravi.