- COVID-19 info
- Erakorraline vastuvõtt
- Eriarsti vastuvõtt
- Vastuvõtud mujal
- Õe vastuvõtt
- Koduse hapniku- ja ventilaatorravi õe vastuvõtt *
- Toitmisravi õe vastuvõtt **
- Bariaatriaõe vastuvõtt *
- Õe vastuvõtt nefroloogia erialal *
- Füsiaatria valdkonna õe vastuvõtt *
- Õe vastuvõtt gastroenteroloogia erialal (hepatiit) *
- HIV nõustamis- ja testimiskabinet
- Insuldiõe vastuvõtt **
- Jalaravikabineti õe vastuvõtt
- Õe vastuvõtt endokrinoloogia erialal (jalaravi) **
- Kopsuõe vastuvõtt *
- Kuulmiseõe vastuvõtt **
- Õe vastuvõtt endokrinoloogia erialal (diabeet) **
- Õe vastuvõtt infektsioonhaiguste erialal (laste vaktsineerimine) *
- Ortopeediaõe vastuvõtt *
- Õe vastuvõtt laste neuroloogia erialal (epilepsia) *
- Õe vastuvõtt pediaatria erialal (vastsündinud ja imikud) **
- Peavaluõe vastuvõtt *
- Õe vastuvõtt pulmonoloogia erialal (laste astma) *
- Põieõe vastuvõtt **
- Õe vastuvõtt pediaatria erialal (diabeet) *
- Sclerosis multiplex (SM) õe vastuvõtt *
- Õe vastuvõtt pediaatria erialal (imetamisnõustamine) **
- Õe vastuvõtt pediaatria erialal (inkontinenets) **
- Õe vastuvõtt psühhiaatria erialal (söömishäired) *
- Õe vastuvõtt kardioloogia erialal (südame- ja veresoonkonnahaigused) *
- Õe vastuvõtt pediaatria erialal (toitumisnõustamine) **
- Õe vastuvõtt kirurgia erialal (haavahooldus)**
- Õe vastuvõtt kirurgia erialal (stoomiõde)**
- Õe vastuvõtt reumatoloogia erialal **
- Õe vastuvõtt reumatoloogia erialal (lapsed) *
- Õe vastuvõtt sisehaiguste erialal (tromboos) **
- Õe vastuvõtt gastroenteroloogia erialal (põletikuline soolehaigus) *
- Õe vastuvõtt naha- ja suguhaiguste erialal – suguhaiguste testimine
- Õe vastuvõtt psühhiaatria erialal (unehäired)
- Unekeskuse õe vastuvõtt (kõrvakliinik) *
- Õe vastuvõtt psühhiaatria erialal (alkoholitarvitamise häire)
- Õe vastuvõtt uroloogia erialal *
- Õe vastuvõtt lastepsühhiaatria erialal
- Õe vastuvõtt psühhiaatria erialal *
- Ämmaemanda vastuvõtt
- Teenused
- Haiglaravi
- Ennetus ja nõustamine
- Patsiendiinfo
- Vestlusringid
- Dokumendid
- Tagasiside ja tänu
- Majainfo
- Parkimine
- Doonorile
- Patsientide nõukoda
- Info Ukraina sõjapõgenikele
- Інформація українським воєнним біженцям
Haiglasse tulek
Hetkel kehtib kliinikumis ROHELINE OHUTASE, mistõttu palume kirurgilist maski kanda juhul, kui tekib lähikontakt töötajaga, muul juhul on maski kandmine kliinikumi üldkasutatavates ruumides vabatahtlik. COVID-19 vastu vaktsineerimine on tugevalt soovituslik, kätehügieen kohustuslik. Patsientide külastamise info siin.
Tartu Ülikooli Kliinikumi plaanilisele haiglaravile tulles on vajalik perearsti või eriarsti saatekiri ja kokkulepe saabumisaja suhtes selle osakonna telefonil, kuhu Teid ravile suunati. Juhul, kui Teil on ülemiste hingamisteede haigustunnused ja/või Teil ei ole võimalik kokkulepitud ajal haiglasse tulla, teavitage sellest telefoni teel valveõde või sekretäri (E–R 08.00−16.00).
Haiglasse tulles pöörduge kõigepealt registratuuri, kus vormistatakse Teie saabumine. Registratuurist liikuge palun osakonda ja andke oma saabumisest õele teada. Liikumisraskustega patsiendid saavad osakonda liikumiseks võtta ratastooli registratuurialalt.
Haiglasse tulles võtke kaasa
- pass/ID kaart,
- eelnevate uuringute andmed
- isiklikud hügieenitarbed,
- vahetusjalanõud ja soovi korral vahetusriided (haiglas viibimise ajal tagame Teile haiglariided),
- vajaminevad abivahendid,
- igapäevaselt tarvitatavad ravimid originaalpakendis,
- väikelastele vajalikud hügieenitarbed, ühe päeva toit ja soovi korral lapse lemmiklelu(d).
Palume mitte kaasa võtta suurt rahasummat ega väärisesemeid. Kui Teil on mingil põhjusel kaasas väärisesemeid, raha, dokumente vms, palume need anda osakonna vanemõe kätte seifi hoiule.
Haiglas viibides
Haiglas viibides küsige julgelt informatsiooni oma terviseseisundi, ravi ja enesehoolduse kohta. Te olete oluline tervishoiumeeskonna liige, Teie informeeritusest ja aktiivsusest sõltub ka Teie ravitulemus.
Osakonna personal annab Teile teada ajad, mil toimuvad Teie uuringud, protseduurid ja arstivisiidid. Palun viibige palatis vähemalt 10 minutit enne määratud aegu. Osakonnast lahkudes teavitage alati valveõde. Soovitavalt käige duši all enne uuringuid ja protseduure.
Teie toitlustamine toimub 4x päevas. Õhtuse tee juurde kuuluv kerge eine tuuakse koos õhtusöögiga. Kaasavõetud ja Teile toodud toiduaineid saate säilitada osakonna külmkapis. Asetage toiduained kilekotti, märkige peale oma nimi, palati number ja kuupäev.
Isiklikke asju saab hoiule anda lukustatud kappi. Palun pöörduge selleks valveõe poole. Teavitage valveõde ka siis, kui olete haiglasse kaasa võetud ja dokumenteeritud asjad lähedastega koju saatnud. Kui Teil ei ole kaasas isiklikke hügieenitarbeid, saate neid meilt küsida.
Vaba aja sisustamiseks on osakonnas kohapeal lugemiseks raamatud, ajalehed ja ajakirjad. Palatites on TV vaatamise võimalus ja tasuta WiFi ühendus. Palun arvestage teiste patsientide rahu ja privaatsusega! Hoidke mobiilseadmed hääletul režiimil ning kasutage kõrvaklappe. Televiisori vaatamisel arvestage teiste patsientide soovidega. Haigla territooriumil ja ruumides ei ole haigla töötajate ja teiste patsientide pildistamine, video- ja helisalvestamine lubatud. Öörahu haiglas algab kell 22.00.
Haiglaravi ajal võib suureneda Teie kukkumise risk. Risk võib ilmneda sõltumata Teie vanusest ja eelnevast tervislikust seisundist nt ravimite koostoimel ja voodirežiimist. Palume Teil voodist tõusta ettevaatlikult ning kutsuda kutsunginupuga õde, kui tunnete vähimatki uimasust või pearinglust. Kutsuge julgelt abi ka öösel!
Haiglas on haigustekitajate leviku takistamiseks kätehügieen väga oluline. Peske ise ja paluge oma külastajatel pesta sageli käsi vedelseebi ja veega või hõõruda käsi antiseptikumiga.
Patsientide soovitatav külastusaeg on E–R 14.00–19.00, L–P 10.00–17.00. Palume, et patsienti ei külastaks korraga rohkem kui 1–2 lähedast. Külastajatel palume üleriided jätta riidehoidu. Patsienti ei tohi külastada, kui külastajal esinevad viirushaiguse tunnused.
Kliinikumi peahoone ümbruses on parkimine tasuline. Täpsemat informatsiooni parkimistsoonide ja parkimistasude kohta leiate kliinikumi kodulehel. Info bussiliikluse kohta: tartu.ee/et/bussiliiklus.
Kliinikumi ruumides ja hoonetest 30 meetri raadiuses on suitsetamine (sh e-sigaretid) keelatud. Tubakast loobumise nõustamiseks saate pöörduda õe vastuvõtule, vajalik on eelregistreerimine telefonil 731 8911. Kui suitsetamisest loobumine pole olnud võimalik, saate haiglasoleku ajal kasutada nikotiinplaastreid (küsige personalilt).
Kliinikumi teenuste kohta saab esitada tagasisidet elektrooniliselt kliinikumi kodulehel või paberkandjal. Osakonnas täidetud blanketid asetage kaebuste ja ettepanekute kasti. Kõigile vormikohastele avaldustele vastatakse soovi korral 10 tööpäeva jooksul.
Haiglast lahkumine
Haiglast väljakirjutamine toimub kell 10.00−12.00. Haiglast lahkudes vormistatakse Teile haigusloo väljavõte, digiretseptid.
Voodipäevatasu saate tasuda arve alusel, osakonna sekretäri juures sularahas või pangakaardiga. Voodipäevatasu on 2.50€ ühe voodipäeva kohta, kuid mitte rohkem kui 10 kalendripäeva eest ühe haigusjuhtumi korral.
Haiglast lahkumisel teavitage valveõde. Palun ärge lahkuge osakonnast veenikanüüli, vahetamata haavaplaastri vms-ga.
Lisaküsimuste korral kirjutage patsiendiinfo@kliinikum.ee