Haiglasse tulek

Tartu Ülikooli Kliinikumi plaanilisele haiglaravile tulles on vajalik perearsti või eriarsti saatekiri ja kokkulepe saabumisaja suhtes selle osakonna telefonil, kuhu Teid ravile suunati. Juhul, kui Teil on ülemiste hingamisteede haigustunnused ja/või Teil ei ole võimalik kokkulepitud ajal haiglasse tulla, palume sellest kindlasti teatada.

Kliinikumis kehtib COVID-19 KOLLANE OHUTASE, mistõttu testitakse SARS-CoV-2 suhtes kõiki patsiente, kes tulevad plaanilisele, erakorralisele või päevakirurgilisele ravile, v.a COVID-19 sümptomiteta kuni 7-aastaseid lapsi ja patsiente, kel eelneva 3 kuu jooksul on diagnoositud COVID-19.
Testitakse ka tõhustusdoosiga vaktsineerimata patsiendi saatjat, kes jääb koos patsiendiga haiglasse või saadab patsienti päevakirurgias (v.a saatjat, kel eelneva 3 kuu jooksul on diagnoositud COVID-19).

Plaanilisele või erakorralisele ravile tulnud patsiendile tehakse test kliinikumi saabudes esimesel võimalusel. Testimise korraldab raviarst. Kuni testi vastuse selgumiseni on vajalik kanda kirurgilist maski ja hoida distantsi teiste patsientidega. Maski soovitame ka kanda lähikontaktis töötajatega, kui kontakt kestab kauem kui 15 minutit. Haiglaravile tulge Teile planeeritud ajal, kui Teid ei ole ravimeeskonna poolt informeeritud teisiti.

Päevakirurgia patsientidel tehakse test kuni 72 tundi enne kliinikumi saabumist. Patsiendi informeerimise ja testi võtmise korraldab kliinikumi raviosakond. Test tehakse kliinikumis või partnerhaiglas vastavalt maakondlikule jaotusele. Patsienti teavitatakse SMS või telefoni teel testimise vajadusest ja korraldusest. Haiglaruumides tuleb kanda kirurgilist maski.

Vastuvõtule ja päevaravile tulevaid patsiente ning nende saatjaid ei testita. Kohustuslik on kanda kirurgilist maski. Maski saab haigla sissepääsul. Palume vastuvõtule mitte tulla ülemiste hingamisteede haigustunnustega.

Patsientide külastamine ei ole lubatud (v.a põhjendatud juhtudel kokkuleppel raviarstiga).

Lisaküsimuste korral kirjutage patsiendiinfo@kliinikum.ee

Haiglasse tulles palume kaasa võtta

  • Perearsti või eriarsti saatekiri;
  • pass/ID kaart;
  • eelnevate uuringute andmed;
  • isiklikud hügieenitarbed;
  • toasussid;
  • soovi korral pidžaama või hommikumantel;
  • igapäevaselt tarvitatavad ravimid;
  • vajaminevad abivahendid;
  • väikelastele palume kaasa võtta vajalikud hügieenitarbed, ühe päeva toit ja soovi korral lapse lemmiklelu(d).

Liikumisraskustega patsiendid saavad L. Puusepa 8 hoones osakonda liikumiseks küsida ratastooli registratuurist.

Palume mitte kaasa võtta suurt rahasummat ega väärisesemeid. Kui Teil on mingil põhjusel kaasas väärisesemeid, raha, dokumente vms, palume need anda osakonna vanemõe kätte seifi hoiule.

Haiglasse saabumise päeval kindlustatakse teile õhtusöök, soovi korral saate kasutada kohvikut järgmistes kliinikumi hoonetes: L. Puusepa 8, L. Puusepa 1a, N. Lunini 6 ja Raja 31.

NB! Haiglas ei tohi tarvitada alkoholi ega suitsetada. Kliinikum on suitsuvaba haigla ja seetõttu on suitsetamine kliinikumi ruumides ja territooriumil keelatud. Haiglasse tulek on hea aeg suitsetamisest loobumiseks. Suitsetamine on riskiteguriks mitmete haiguste tekkimisel ning aeglustab Teie paranemist operatsioonist või haigusest. Seetõttu soovitame suitsetamisest loobuda vähemalt 4-6 nädalat enne operatsiooni. Suitsetamisest loobumise nõustamiseks saate pöörduda pere- või kopsuarsti vastuvõtule. Kui suitsetamisest loobumine pole olnud võimalik, võib haiglasoleku perioodil kasutada nikotiinplaastreid.