Haiglas viibides

Haiglas viibides küsige julgelt informatsiooni oma terviseseisundi, ravi ja enesehoolduse kohta. Te olete oluline tervishoiumeeskonna liige, Teie informeeritusest ja aktiivsusest sõltub ka Teie ravitulemus.

Osakonna personal annab Teile teada ajad, mil toimuvad Teie uuringud, protseduurid ja arstivisiidid. Palun viibige palatis vähemalt 10 minutit enne määratud aegu. Osakonnast lahkudes teavitage alati valveõde. Soovitavalt käige duši all enne uuringuid ja protseduure.        

Teie toitlustamine haiglas toimub 4x päevas: hommikusöök kell 8.30-9.00, lõunasöök kell 13.00-13.30, õhtusöök kell 17.00-17.30 ja õhtuoode kell 19.00-19.30 (õhtuoode tuuakse koos õhtusöögiga). Haiglaravi esimesel päeval on lõunasöök Teile tagatud juhul, kui osakonda vastuvõtmine toimub enne kella 10.45.

Haiglatoit on üks osa Teie ravist ja patsientide menüü koostatud nii, et see kataks organismi toitainete ja toiduenergia vajaduse (1900-2100 kcal). Kui Teile tundub, et pakutavast toidust Teile ei piisa või Teil esineb talumatust mõne toiduaine suhtes, informeerige ravipersonali. Enne, kui Te ostate midagi lisaks või lasete lähedasel tuua, konsulteerige samuti ravipersonaliga. Kui Teile on määratud eridieet, ei ole lisatoidu söömine soovitatav.

Kaasavõetud ja Teile toodud toiduaineid saate säilitada osakonna külmkapis. Asetage toiduained kilekotti, märkige peale oma nimi, palati number ja kuupäev.

Isiklikke asju saab hoiule anda lukustatud kappi. Palun pöörduge selleks valveõe poole. Teavitage valveõde ka siis, kui olete haiglasse kaasa võetud ja dokumenteeritud asjad lähedastega koju saatnud.

Vaba aja sisustamiseks on osakonnas kohapeal lugemiseks raamatud, ajalehed ja ajakirjad. Palatites on TV vaatamise võimalus ja tasuta WiFi ühendus. Palun arvestage teiste patsientide rahu ja privaatsusega! Hoidke mobiilseadmed  hääletul režiimil ning kasutage kõrvaklappe. Televiisori vaatamisel arvestage teiste patsientide soovidega. Haigla territooriumil ja ruumides ei ole haigla töötajate ja teiste patsientide pildistamine, video- ja helisalvestamine lubatud. Öörahu haiglas algab kell 22.00.

Haiglaravi ajal võib suureneda Teie kukkumise risk. Risk võib ilmneda sõltumata Teie vanusest ja eelnevast tervislikust seisundist nt ravimite koostoimel ja voodirežiimist. Palume Teil voodist tõusta ettevaatlikult ning kutsuda kutsunginupuga õde, kui tunnete vähimatki uimasust või pearinglust. Kutsuge julgelt abi ka öösel! 

Haiglas on haigustekitajate leviku takistamiseks kätehügieen väga oluline. Peske ise ja paluge oma külastajatel pesta sageli käsi vedelseebi ja veega või hõõruda käsi antiseptikumiga.

Patsientide soovitatav külastusaeg on E–R 14.00–19.00, L–P 10.00–17.00. Palume, et patsienti ei külastaks korraga rohkem kui 1–2 lähedast. Külastajatel palume üleriided jätta riidehoidu. Patsienti ei tohi külastada, kui külastajal esinevad viirushaiguse tunnused.

Kliinikumi peahoone ümbruses on parkimine tasuline. Täpsemat informatsiooni parkimistsoonide ja parkimistasude kohta leiate kliinikumi kodulehel. Info bussiliikluse kohta: tartu.ee/et/bussiliiklus.

Kliinikumi ruumides ja hoonetest 30 meetri raadiuses on suitsetamine (sh e-sigaretid) keelatud. Tubakast loobumise nõustamiseks saate pöörduda õe vastuvõtule, vajalik on eelregistreerimine telefonil 731 8911. Kui suitsetamisest loobumine pole olnud võimalik, saate haiglasoleku ajal kasutada nikotiinplaastreid (küsige personalilt).

Kliinikumi teenuste kohta saab esitada tagasisidet elektrooniliselt kliinikumi kodulehel või paberkandjal. Osakonnas täidetud blanketid asetage kaebuste ja ettepanekute kasti. Kõigile vormikohastele avaldustele vastatakse soovi korral 10 tööpäeva jooksul.

Lisaküsimuste korral kirjutage patsiendiinfo@kliinikum.ee