KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus

Vereanalüüs

Kliinikumi ühendlaboris saavad vereanalüüsi anda nii saatekirjaga kui ka omal soovil patsiendid.

Soovitav on anda analüüsideks verd hommikul enne kella 12:00. Vereandmisele eelnenud päeval võib süüa ja juua nagu tavaliselt, võimalusel piirake alkoholi, kohvi ja rasvase toidu tarbimist. 10–14 tundi enne vereandmist ärge sööge ja jooge. Soovi korral võite selle aja jooksul juua ühe klaasi puhast maitsestamata gaasita vett. Glükoosi ja triglütseriidide analüüside määramise korral on vähemalt 12 tunnine paast eriti oluline. Vereandmise päeva hommikul vältige füüsilist ja emotsionaalset koormust ning võimalusel ravimite kasutamist ja suitsetamist. Enne vereandmise protseduuri peaksite vereringe stabiliseerumiseks vähemalt 15 minutit rahulikult istuma. Protseduuri ajal peab Teie suu olema tühi - ei tohi süüa, juua ega närida nätsu.

Vereanalüüse saate anda Kliinikumi ühendlabori verevõtukabinetis:
L. Puusepa 8, J-korpus, II korrus, kabinet J2109
E–R kell 08:00–16:00
Verevõtukabinetti pöördumisel ei ole vaja eelnevalt registratuurist läbi minna.

Analüüside eest tasumine. Saatekirjata pöördujad saavad soovitud laboriuuringute eest tasuda kaardiga verevõtukabinetis vahetult pärast analüüside tellimist. Tellitavate analüüside nimekirja ja maksumust näete siin.

Laboriuuringute tulemused saadetakse Terviseportaali terviseportaal.ee või tulete ise pabervastusele järele analüüside vastuvõtu ja logistika osakonda J2114, saades pabervastuse ID-kaarti ettenäitamisel.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram