Kontrast



Reavahe




Teksti suurus




Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus
Apteegi infomaterjalid

Apteegi uudised

Kliinikumis katsetati 3D-tabletiprinterit (11.06.2023)

Tartu Ülikooli Kliinikum osales maikuus koos teiste Euroopa haiglaapteekidega 3D-tabletiprinteri testimiseks.

„3D-prinditud tabletid on abiks eelkõige neelamishäiretega patsientidele, lastele, intensiivravi patsientidele, kelle jaoks on tablettide neelamine raske või võimatu. Testime hetkel närimistablette, samuti soovime suus lahustuvaid tablette, mis oleksid kasutatavad näiteks intensiivravi patsientide puhul,“ tutvustas Tartu Ülikooli Kliinikumi apteegi vanemproviisor Jana Lass.

Valminud on antibakteriaalse ravi veebirakendus (26.04.2023)

Kliinikumi arendusfondi projekti raames on valminud antibakteriaalse ravi veebirakendus, mis koondab kokku kõik Kliinikumi antibakteriaalset ravi käsitlevad juhendid.

Infektsioonikontrolli teenistuse, apteegi ning anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku koostöös valminud veebirakenduses käsitletakse sagedasemaid haiglas esinevaid täiskasvanute ja laste infektsioonhaigusi. Nende haiguste adekvaatne ja õigeaegne antibiootikumravi parandab ravi efektiivsust ja ohutust, lühenevad ravi kestus ja vähenevad ravikulud. Kliinikumi teadus- ja arendustegevuse juhi prof Joel Starkopfi sõnul on lihtne ja käepärane veebirakendus ravimite tõenduspõhiseks kasutamiseks äärmiselt oluline nii ravimiohutuse kui ka ravi efektiivsuse aspektist. „On üldteada, et haigustekitajate spektril ja ravimtundlikkusel on märkimisväärsed geograafilised variatsioonid. Seetõttu on kohalikule Eesti epidemioloogiale kohandatud ravisoovitustel unikaalne väärtus. Tundes ülikoolihaigla vastutust, jagab Kliinikum hea meelega koostatud ravisoovitusi üliõpilaste, residentide ja kõigi Eesti arstidega,“ lausus professor Starkopf.

Kliinikumi uudised

Inimesesõbralik intensiivravi: jalutuskäigud õues (25.07.2025)

Tartu Ülikooli Kliinikumi intensiivravi osakondades viibivad kõige keerukamas seisus patsiendid, kelle ravimiseks on loodud kõik tingimused alates ülikoolihaigla professionaalsest ravimeeskonnast kuni moodsaima aparatuurini. Kuna intensiivravil viibimine on patsiendi organismile kurnav, on ravimeeskonna olulised liikmed lisaks arstidele, õdedele ja hooldajatele ka füsioterapeudid ning teised spetsialistid – eesmärgiks patsiendi tervise parim võimalik taastamine.

Samuti on intensiivravis oluline ka lähedaste kaasamine ning seda nii patsiendi, lähedaste kui ka töötajate heaolu silmas pidades.

Hea suutervis algab kodust ja igapäevastest valikutest (18.07.2025)

Patsientide hääl aitab kujundada Kliinikumi teenuseid (07.07.2025)

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram