KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus
Apteegi infomaterjalid

Apteegi uudised

Kliinikumis katsetati 3D-tabletiprinterit (11.06.2023)

Tartu Ülikooli Kliinikum osales maikuus koos teiste Euroopa haiglaapteekidega 3D-tabletiprinteri testimiseks.

„3D-prinditud tabletid on abiks eelkõige neelamishäiretega patsientidele, lastele, intensiivravi patsientidele, kelle jaoks on tablettide neelamine raske või võimatu. Testime hetkel närimistablette, samuti soovime suus lahustuvaid tablette, mis oleksid kasutatavad näiteks intensiivravi patsientide puhul,“ tutvustas Tartu Ülikooli Kliinikumi apteegi vanemproviisor Jana Lass.

Valminud on antibakteriaalse ravi veebirakendus (26.04.2023)

Kliinikumi arendusfondi projekti raames on valminud antibakteriaalse ravi veebirakendus, mis koondab kokku kõik Kliinikumi antibakteriaalset ravi käsitlevad juhendid.

Infektsioonikontrolli teenistuse, apteegi ning anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku koostöös valminud veebirakenduses käsitletakse sagedasemaid haiglas esinevaid täiskasvanute ja laste infektsioonhaigusi. Nende haiguste adekvaatne ja õigeaegne antibiootikumravi parandab ravi efektiivsust ja ohutust, lühenevad ravi kestus ja vähenevad ravikulud. Kliinikumi teadus- ja arendustegevuse juhi prof Joel Starkopfi sõnul on lihtne ja käepärane veebirakendus ravimite tõenduspõhiseks kasutamiseks äärmiselt oluline nii ravimiohutuse kui ka ravi efektiivsuse aspektist. „On üldteada, et haigustekitajate spektril ja ravimtundlikkusel on märkimisväärsed geograafilised variatsioonid. Seetõttu on kohalikule Eesti epidemioloogiale kohandatud ravisoovitustel unikaalne väärtus. Tundes ülikoolihaigla vastutust, jagab Kliinikum hea meelega koostatud ravisoovitusi üliõpilaste, residentide ja kõigi Eesti arstidega,“ lausus professor Starkopf.

Kliinikumi uudised

HIV- ja viirushepatiitide testimise nädal tuletab meelde testimise olulisust (22.05.2024)

20.-27. mail toimub üle-euroopaline HIV- ja hepatiitide testimise nädal. Selle nädala eesmärk on rõhutada testimise tähtsust, kuna paljud nakatunud Eestis ei ole oma viiruskandlusest teadlikud. Varajane avastamine aitab aga ennetada nakkuse levikut ja peatada tõsiste tervisemõjude arengut.

Eestis on hinnanguliselt ligi tuhat diagnoosimata HIV-positiivset inimest. Tartu Ülikooli Kliinikumi sisekliiniku infektsioonihaiguste arst-õppejõu dr Pilleriin Soodla sõnul ei jõua hilise diagnoosimise tõttu patsiendid õigeaegselt ravile, mille tõttu halveneb elukvaliteet, suurenevad ravikulud ja nakkuse levikut ei ole võimalik vähendada.

Jaapani Yamaguchi piirkonna esindajate delegatsioon käis Kliinikumi kogemusega tutvumas (22.05.2024)

Parimateks praktikajuhendajateks valiti Kerly Kull ja Jevgeni Valjuženitš (16.05.2024)

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram