KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus
09.08.2023

Kõrvakliinik asub nüüd Maarjamõisa meditsiinilinnakus

10. augustist 2023 asub Tartu Ülikooli Kliinikumi kõrvakliinik Maarjamõisa meditsiinilinnakus, kus valvepersonal alustab esmalt kõrvakliiniku erakorraliste patsientide vastuvõtmist. 14. augustist toimub juba kogu kõrvakliiniku töö Kliinikumi L. Puusepa 8 peamajas.

Kõrvakliiniku juhi dr Mihkel Plaasi sõnul onsenisest J. Kuperjanovi tänava majast Maarjamõisa meditsiinilinnakusse kolimine kauaoodatud hetk:„Uus ravikorpus on sisustatud lähimaade moodsaima meditsiinitehnikaga. Patsientide raviks kasutatav tipptasemel aparatuur võimaldab võtta kasutusele kõige uuemad ravimeetodid ning viia ravi läbi veelgi kvaliteetsemalt ja mugavamalt. Paranenud logistika seob kõrvakliiniku senisest paremini Maarjamõisa meditsiinilinnaku infrastruktuuri, mis muudab patsientide raviteekonna sujuvamaks, kulutades diagnoosi ja ravini jõudmiseks senisest vähem ajaressurssi,“ kirjeldas kõrvakliiniku juht. Ta lisas, et vähemtähtis ei ole ka oluliselt kaasaegsemad töö- ja olmetingimused nii patsientidele kui töötajatele.

Kõrvakliiniku erakorraline vastuvõtt 10. augustist

Kliinikumi kõrvakliinik asub nüüd L. Puusepa 8 maja C-korpuses, kus toimuvad nii ambulatoorsed vastuvõtud, haiglaravi, operatsioonid ning ka kõrvakliiniku erakorraliste patsientide ravi. „Esimesena, 10. augustil kell 8.00, alustab tööd kliiniku erakorraline vastuvõtt. Erakorralised patsiendid saavad pöörduda läbi L. Puusepa tn poolse registratuuri selle lahtioleku aegadel, kust nad juhatatakse C-korpuse esimese korruse kabinetti C1004. Kui välisuks on suletud, tuleb helistada L. Puusepa tänava poolse sissepääsu juures oleva fonoluku kella, misjärel annavad töötajad patsientidele juhised sisenemiseks. Kõrvakliinikusse kiirabiga saabuvad patsiendid sisenevad läbi F-korpuse,“ selgitas kõrvakliiniku ülemõde Marika Tamm.

Kõrvakliiniku plaanilistele vastuvõttudele ja haiglaravile pöörduvad patsiendid peavad samuti pöörduma esmalt L. Puusepa tänava poolsesse registratuuri, kust patsiendid juhatatakse 1. korruse kabinettidesse ning haiglaravile pöörduvad patsiendid C-korpuse 4. korrusele.

Lisaks kõrvakliinikule alustab 15. augustil 2023 neljakorruselises C-korpuses tööd ka Kliinikumi uus innovaatiline operatsiooniplokk, kus ravitakse nii päevakirurgia kui ka statsionaarset ravi vajavaid patsiente. Samuti saavad endale uued ja kaasaegsed ruumid stomatoloogia kliiniku näo- ja lõualuudekirurgia osakond, kelle töö uues ravikorpuses algab 21. augustil. Sealjuures osutatakse alates 19. augustist C-korpuses ka hambaravi vältimatut abi. Sügisel kolib C-korpusesse lisaks naistekliiniku perekeskus.

Täiendav info uute ravikorpuste kohta asub Kliinikumi kodulehel.

Teate edastas
Helen Kaju, kommunikatsiooniteenistus
Helen.Kaju@kliinikum.ee

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram