KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus

Laste ja noorukite arenduse ja taastusravi keskus

Asukoht: L. Puusepa 8, M-korpus II korrus

Osakonnajuht: Tiina Lind, tel 731 9644
Vanemõde: Tiiu Vaher, tel 731 9017
Sekretär: Aile Luts, tel 731 9645

Taastusarstid: Imma Tiirmaa, Tiina Lind
Füsioterapeudid: Karin Tammik (doktorikraad, vastutav füsioterapeut), Merlin Burov (vastutav füsioterapeut), Ülle Utsal, Külliki Värä, Irene Kalju, Piret Suur, Kaisa Karlis, Aimi Reimann, Ingrid Alumaa, Reilika Arjokesse, Karin Jesse.
Logopeedid: Inna Marats, Raili Mäll, Marina Tammik, Jessica Tops, Helene Savolainen (vene keel).
Kliinilised psühholoogid: Mairi Männamaa (doktorikraad), Kaili Trossmann, Külli Muug, Janne Jehe, Oliver Jared Uibopuu.
Sotsiaaltöötajad: Helve Maripuu, Kätlin Jaeger
Füsiaatriaõed: Elve Kalda
Tegevusterapeut Pille Pärn.

Laste ja noorukite arendus- ja taastusravi keskus võtab vastu ambulatoorseid patsiente vanuses 0-19 aastat. Meie meeskonda kuuluvad füsioterapeudid, kliinilised psühholoogid, logopeedid, sotsiaaltöötajad, taastusarstid, füsiaatriaõed ja tegevusterapeut.

Taastusarsti vastuvõtule on oodatud neuroloogilise, ortopeedilise, reumatoloogilise, aga ka muu patoloogiaga patsiendid, kelle ravis on vaja arendada ja/või taastada liikumise-, kõne- ja käelisi funktsioone ning toetada üldist arengut. Tegeleme ka ägeda trauma ja operatsiooni järgsete patsientidega. Taastusarsti suunamisel on võimalik lapse arengu hindamine logopeedi ja kliinilise psühholoogi poolt.

Füsioterapeudid hindavad lapse liikumisfunktsiooni ning tegelevad selle taastamise ja arendamisega. Selle käigus toimub koostöös abivahendeid pakkuvate firmadega ka abivahendite soovitamine ja sobitamine. Meie füsioterapeutide kasutada on Movement ABC test, kõnnirobot, käerobot, Bioness funktsionaalne käeortoos, liikurrada ja rakised, portatiivne elektrostimulatsiooni aparaat, kaasaegne jõusein j.m. hindamis- ja teraapiavahendid. Skolioosiga patsientidele pakume Schroth-teraapiat.

Lastekliiniku logopeedid teostavad kompleksset hindamist igas vanuses lastele nii kõne-, söömis-,  neelamis- kui müofunktsionaalsete häirete korral. Logopeedid hindavad arengut dünaamikas, nõustavad lapsevanemaid. Logopeedi vastuvõtule aja broneerimiseks on vajalik pere- või eriarsti saatekiri.

Kliinilised psühholoogid teostavad kognitiivse funktsiooni, emotsionaalse seisundi, käitumise ja isiksuse hindamist koos nõustamisega.

Sotsiaaltöötajad nõustavad peret erinevate toimetulekuraskuste korral, samuti rehabilitatsiooniteenuste vajaduse korral. Kogemusnõustamine lapse sünnijärgses kriisiolukorras.

Füsiaatriaõed teostavad erinevaid aparaatseid protseduure.

Tegevusterapeut koostöös teiste spetsialistidega hindab ja arendab lapse käelisi- ja koostöösoskusi ning vajadusel määrab abivahendeid. Nõustab alternatiivkommunikatsiooni vahendite kasutamise osas.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram