KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus

Üldpediaatria ja neuroloogia osakond

Asukoht: L. Puusepa 8, M-korpus IV korrus.

Osakonnas töötavad arstid alaerialade kaupa:

  • Üldpediaatrid: dr Heli Grünberg, dr Inga Vainumäe
  • Laste gastroenteroloogid: dr Oivi Uibo, dr Tiina Rägo, dr Kärt Simre
  • Laste nefroloogid: dr Aili Traat, dr Inga Vainumäe
  • Laste endokrinoloogid: prof Vallo Tillmann, dr Aleksandr Peet, dr Mari Lukka
  • Laste reumatoloogid: dr Chris Pruunsild, dr Jaanika Ilisson, dr Nadežda Šapovalova
  • Laste kardioloogid: dr Kristel Köbas, dr Margit Sõnajalg, dr Lilja Ginter

Lisaks töötavad osakonnas diabeediõde ja reumaõde, tehes tööd nii statsionaaris kui ka ambulatoorselt iseseisvate vastuvõttudena.

Osakonnas töötavad õed: Anna Leib, Anne Tammoja, Elbe Hade, Irene Zaslavskaja, Jelena Tsarjova, Kaari Käsper, Kaire Kalda, Katrin Nõu, Kristiina Kippasto, Kristiina Tamm, Liisi Arujõe, Maire Valgma, Malle Maks, Marit Reier, Raili Lõokene, Sigrid Lõõndre.

Üldpediaatria osakonna alla mahub suur osa pediaatriast kuue alaerialaga: gastroenteroloogia, nefroloogia, endokrinoloogia, reumatoloogia, kardioloogia ja mitteonkoloogiline hematoloogia.

Osakonnas on 13 statsionaarset voodikohta. Lisaks toimuvad kõigil erialadel ambulatoorsed vastuvõtud ning päevaravi. Tegeleme lastega, kellel on erinevatel põhjustel kõhuvalud,  kroonilised soolehaigused, maksa sapiteede haigused. Neeruhaigustest kuseteede infektsioonid, glomerulonefriit, neerude ja kuseteede kaasasündinud väärarengud. Samuti tegeletakse lastega, kes on kroonilise neerupuudulikkusega ja ootamas või juba läbi teinud neerusiirdamise. Endokrinoloogilistest haigustest moodustab suurema osa suhkurdiabeet, lisaks ka kilpnäärme talitluse probleemid, kasvuhäired ja muud harvem esinevad patoloogiad. Reumatoloogi päevusse kuulub ägedate ja krooniliste liigesepõletike, süsteemsete sidekoehaigustega laste ravi ja jälgimine, bioloogilise ravi juhtimine. Kardioloogiliste haigustega patsientidest ravitakse ja jälgitakse  kaasasündinud südameriketega, kõrgenenud vererõhu, rütmihäiretega ja muude südamepoolsete kaebustega lapsi. Lisaks kuulub osakonna pädevusse paljude erinevate pediaatriliste probleemidega laste ravi ja jälgimine nagu  kaaluiibe puudulikkus, erinevate lokalisatsioonidega valud, aneemia, trombotsütopeenia, mürgistused  jne.  

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram