Kontrast



Reavahe




Teksti suurus




Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus

Neonatoloogia osakond

Asukoht: L. Puusepa 8, M-korpus III korrus

Osakonnajuht: Annika Tiit-Vesingi, tel 731 9610
Vanemõde: Jana Retpap, tel 731 9611, 5331 9611 
Sekretär: Maarja Lombiots, tel 731 9601
Valveõde: tel 731 9613

Osakonna arstid: Anne Antson, Valve Astover, Anu Bärenson, Eha Kallas, Jaanika Kuld, Piret Külasepp, Mirjam Merila, Georgi Nellis, Annika Tiit-Vesingi, Mari-Anne Vals, Heili Varendi, Maie Veinla

Ambulatoorse vastuvõtu kabinet M-korpus, II korrus kabinet 67, tel 731 9677

Lisainfo  

Neonatoloogia e. vastsündinute osakonnas viibib aastas ravil 500-600 beebit - vastsündinud ja esimeste elukuude imikud, kes vajavad erinevatel põhjustel haiglaravi, jälgimist või uuringuid.

Neonatoloogia osakonna arstid ja õed viibivad vajadusel nii sünnitusosakonnas kui keisrilõikega sündide juures ning aitavad lastel hingama hakata ja sünni järel kohaneda, samuti jälgivad ning ravivad nad varaste sünnijärgsete probleemidega beebisid. Kui beebi vajab erijälgimist ja ravi, viiakse ta selleks neonatoloogia osakonda. Kui laps on väga tilluke või kui ta seisund on raske, kutsutakse appi lasteintensiivravi meeskond, kes toimetab lapse sünnitusosakonna ja neonatoloogia osakonnaga samal korrusel M-kopruses asuvasse laste intensiivravi osakonda.

Neonatoloogia osakonnas on palatid beebidele ja imikutele, kes on tulnud ravile kas naistekliinikust, lasteintensiivravi osakonnast, teistest haiglatest või ka kodust. Kõik palatid on ehitatud ühe-pere printsiibil, st igas palatis on voodi lapse ema jaoks. On ka palateid, kus saab ööbida lisatasu eest ka isa või teine pereliige.

Kui ema tervislik seisund lubab, saab ta kohe pärast sünnitust lapse juurde ja asuda võimaluste ning oskuste piires osalema oma lapse ravil. Emade eest hoolitseb ja imetamisalast nõu annab iga päev kell 08-16 osakonnas töötav ämmaemand.

Emad saavad (vastavalt enda tervisele ja toimetulekule) viibida intensiivravi vajavate lastega samas palatis, osaleda nende toitmisel ja hoolduses (sh känguruhooldus – vt ka infolehte) esialgu õe juhendamisel ja õpetusel, sammhaaval.

Meie eesmärgiks on perekesksus. Kui ema osaleb võimalikult palju oma beebiga seotud toimingutel, siis õpivad nad juba varakult teineteist paremini tundma. Toetame rinnapiimaga toitmist ja lähedussuhet lapsevanemaga.

Ema vormistatakse lapse hooldajaks ning talle on tasuta toitlustus 3 korral ööpäevas. Samuti on osakonnas rinnapumbad, peredele ühine külmkapp ning söögitoas veekeetja ja mikrolaineahi. Soovitame varuda lapse toitmisest üle jääva rinnapiima külmutamiseks säilituskotte.

Isad saavad osakonnas ööbida ja toitlustust lisatasu eest. Mitmikute hooldamiseks saab haiglas tasuta viibida ka isa. Ema ja lapse külastamine sõltub COVID-19 ja teiste viirushaiguste perioodil olukorrast, palun küsige informatsiooni õdedelt ja arstilt.

Igal lapsel on oma raviarst, kes jääb lapse tervist ja arengut jälgima enamasti ka pärast haiglast koju minekut. Vastsündinute osakonnas töötavad ka imetamis– ja kogemusnõustaja, füsioterapeudid ja toitmisraskustega beebide nõustamiseks logopeed.

Osakonda saabumisel palume võtta kaasa enda hügieenitarbed, sisejalatsid ning mugavad rõivad.

Välisriiete ja jalatsite tarbeks on osakonna sissepääsu lähedal lukustatavad kapid. Peredele on 4. korrusel puhkeala. Sisseoste saab teha kliinikumi aatriumi I korrusel paiknevas apteegis ja R-kioskis.

Lapse jaoks on osakonnas erinevas suuruses riideid, mähkmeid ning vajadusel ka piimasegu.

Osakonnas levib kliinikumi wi-fi.

Lapse hooldamise ja terviseprobleemide mõistmiseks kasulikud materjalid ning lingid asuvad siin: https://www.kliinikum.ee/lastekliinik/infomaterjalid/

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram