KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus

Kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakond

Kontaktandmed

L. Puusepa 8, K-korpus, 6. korrus

Telefoninumbrid

  • Sekretär Anneli Kauss: 731 9828 (E-R 08.00-16.00), e-post: anneli.kauss@kliinikum.ee
  • Valveõde: 731 9839

Kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakond on kompleksne struktuur, kus rakendatakse Eesti Vähitõrje tegevuskava 2021–2030 eesmärke. Osakonda on tsentraliseeritud kõikide meie valdkonna paikmetega kasvajad Lõuna-Eestist ja osaliselt Ida-Virumaalt.

Osakonnas töötavad ainult vähiravi lisapädevusega kirurgid ning günekoloogid. Osakond koosneb kahe eriala arstidest, sest vähioperatsioonid ületavad sageli organite ja organsüsteemide piire ning nõuavad pidevat ühistööd alates diagnostikast, raviotsuste tegemisest konsiiliumis ja opereerimisest kuni tüsistuste lahendamiseni. Lisaks päriliku vähi operatsioonidel sageli vaja mõlema eriala arstide samaaegset tegevust.

Kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakonnas uuritakse, luuakse konsiiliumi korras raviplaane ja ravitakse järgmisi haigusi:

Seedetrakti organite kasvajad
Günekoloogilised kasvajad
Nahakasvajad
Pehme- ja sidekoekasvajad
Rinnakasvajad
Endokriinnäärmete kasvajad (v.a. kilpnääre)
Pärilikest/geeniriskist tingitud kasvajate kirurgia ja profülaktiline kirurgia
Peritoneaalsele levinud kasvajate kirurgia vajadusel HIPEC protseduuriga
Lümfisüsteemi kasvajate diagnostilised ja ravieesmärgilised operatsioonid Diagnostiline ja interventsionaalne endoskoopia

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram